DIKY 4% Aerozol na skórę 25g
  • DIKY 4% Aerozol na skórę 25g

DIKY 4% Aerozol na skórę 25g

30,58 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie
0 recenzje
12550
2 szt.
Lek w postaci aerozolu stosowanego na skórę w celu uśmierzania ostrego bólu oraz obrzęku małych i średnich stawów a także otaczających tkanek. Substancją czynną leku jest diklofenak, należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Diky 4% można stosować u dzieci od 14. roku życia i osób dorosłych.
Skład
Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy (Diclofenacum natricum).
1 g żelu zawiera 40 mg diklofeaku sodowego.
Substancje pomocnicze: glikol propylenowy (E 1520), alkohol izopropylowy, NAT 8539: lecytyna sojowa 76% i etanol bezwodny, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, disodu edetynian, olejek miętowy, askorbylu palmitynian, woda oczyszczona, kwas solny 10% i sodu  wodorotlenek  10% (do ustalenia pH).
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Lek stosuje się zewnętrznie, na skórę.
Dawkowanie:
Dorośli i dzieci powyżej 14. roku życia: 4 do 5 rozpyleń leku 3 razy na dobę. Liczba rozpyleń zależy od wielkości leczonej powierzchni.
Maksymalna pojedyncza dawka nie powinna przekraczać 5 rozpyleń. Maksymalna dawka dobowa wynosi 15 rozpyleń.
Jeśli w ciągu 3 dni nie nastąpiła poprawa, należy skonsultować się z lekarzem.
Po złagodzeniu objawów (bólu i obrzęku) należy przerwać leczenie. Leku nie należy stosować dłużej niż 7-8 dni bez konsultacji z lekarzem.
Sposób stosowania:
Zdjąć wieczko.
Trzymając pionowo butelkę należy rozpylić Diky 4% na bolesne bądź obrzęknięte miejsce, a następnie wmasować w skórę.
Po aplikacji należy umyć ręce. Wyjątek stanowi przypadek, gdy leczone są właśnie dłonie.
Po zastosowaniu Diky 4% przed założeniem ubrania bądź bandaża należy poczekać aż lek wyschnie. Mokry preparat może plamić ubranie.
Działanie
Substancją czynną Diky 4% jest diklofenak sodu, należący do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Oprócz działania przeciwzapalnego lek wykazuje także właściwości przeciwbólowe.
Wskazania
Diky 4% stosuje się do miejscowego, objawowego leczenia bólu oraz stanu zapalnego występującego po tępych urazach o znacznym nasileniu w obrębie małych i średnich stawów oraz struktur okołostawowych.
Producent
CYATHUS EXQUIRERE PHARM.
Rudolfsplatz 2/1/8
Wiedeń, Austria
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

5 innych produktów w tej samej kategorii: