Buscopan Forte 10 tabletek powlekanych
  • Buscopan Forte 10 tabletek powlekanych

Buscopan Forte 10 tabletek powlekanych

18,31 zł
Brutto
19395
3 szt.

Wskazania: Stany skurczowe przewodu pokarmowego, dróg moczowo-płciowych oraz dróg żółciowych. 

Dawkowanie: Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka powlekana 1 do 5 razy na dobę. Tabletki należy połykać w całości, popijając płynem.   Uwaga! Nie należy stosować leku Buscopan Forte u dzieci w wieku poniżej 12 lat.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. 

Możliwe skutki uboczne: Przyspieszona praca serca, suchość w jamie ustnej, zatrzymanie moczu, zmniejszenie wydzielania potu, reakcje alergiczne.   Jeżeli po zastosowaniu leku występują zaburzenia widzenia nie należy prowadzić prowadzić pojazdów mechanicznych ani obsługiwać urządzeń mechanicznych. 

Poinformuj lekarza: Gdy masz uczulenie na butylobromek hioscyny lub którykolwiek z pozostałych składników leku, nużliwość mięśni (choroba mięśni powodująca szybkie męczenie się mięśni), poszerzenie jelita grubego, jaskrę z wąskim kątem, zwężenia w obrębie jelit lub dróg moczowych, skłonność do przyspieszonej pracy serca, nietolerancję niektórych cukrów.   Gdy przyjmujesz inne leki. Buscopan Forte może nasilać: działanie trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, leków przeciwhistaminowych (używanych zazwyczaj w leczeniu alergii), chinidyny, amantadyny, dyzopiramidu, innych leków antycholinergicznych (np. tiotropium, ipratropium). Równoczesne stosowanie leku Buscopan Forte z metoklopramidem może zmniejszać skuteczność działania obu tych leków na przewód pokarmowy. Lek może nasilać przyspieszone bicie serca wywołane przez leki beta-adrenergiczne.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Stosowanie leku Buscopan Forte w trakcie pierwszego trymestru ciąży należy zawsze skonsultować z lekarzem. Nie należy stosować leku Buscopan Forte w okresie karmienia piersią. 


producent : Ipsen Pharma

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: