
Fervex o smaku cytrynowym 12 saszetek
Fervex to złożony lek kompleksowo zwalczający objawy grypy i przeziębienia. Przeznaczony do doraźnego stosowania u osób dorosłych oraz dzieci...
lek w postaci aerozolu do stosowania w jamie ustnej, zawiera substancję czynną ketoprofen w postaci ketoprofenu z lizyną. Jest stosowany w leczeniu objawowym stanów zapalnych i podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i gardła z towarzyszącym bólem (np. zapalenie dziąseł, zapalenie jamy ustnej, zapalenie gardła), powstałych także w wyniku zabiegów stomatologicznych: zachowawczych lub obejmujących ekstrakcję.
Skład
Substancją czynną leku jest ketoprofen w postaci ketoprofenu z lizyną.
1 ml aerozolu zawiera 1 mg ketoprofenu (co odpowiada 1,6 mg ketoprofenu z lizyną).
Substancją pomocniczą: glicerol 85%; ksylitol; metylu parahydroksybenzoesan; propylu parahydroksybenzoesan; jednozasadowy sodu fosforan jednowodny; poloksamer; aromat miętowy 987201/T13 (etanol, olejek z mięty pieprzowej, olejek z mięty polnej, mentol); woda oczyszczona.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Instrukcja użycia:
Unieść butelkę i włożyć aplikator do ust.
Nakierować strumień aerozolu bezpośrednio na zmienione chorobowo miejsce.
Nacisnąć dozownik, aby umożliwić uwolnienie leku.
Zalecana dawka: 1–2 dawki leku do 3 razy na dobę.
Jeśli w ciągu 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.
Działanie
Ketoprofen należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ), które stosuje się w łagodzeniu bólu i stanu zapalnego.
Wskazania
Lek Ketoangin jest wskazany do stosowania w objawowym leczeniu stanów zapalnych i podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i gardła z towarzyszącym bólem (np. zapalenie dziąseł, zapalenie jamy ustnej, zapalenie gardła), powstałych także w wyniku zabiegów stomatologicznych: zachowawczych lub obejmujących ekstrakcję.
Przeciwwskazania
Leku nie należy stosować u pacjentów: z nadwrażliwością na substancje czynną lub na którykolwiek z pozostałych składników preparatu; chorujących na astmę oskrzelową; w okresie ciąży i karmienia piersią.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie należy stosować leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.
Producent
Adamed Pharma S.A.
Pieńków, ul. M. Adamkiewicza 6A
05-152 Czosnów
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Fervex to złożony lek kompleksowo zwalczający objawy grypy i przeziębienia. Przeznaczony do doraźnego stosowania u osób dorosłych oraz dzieci...
Chlorquinaldol jest to 5,7-dichloro-8-hydroxychinaldinum o właściwościach przeciwbakteryjnych, przeciwgrzybiczych i przeciwpierwotniakowych. Działa...
Coldrex MaxGrip o smaku cytrynowym to kompleksowy lek do rozpuszczania w gorącej wodzie, który zwalcza nawet najbardziej uciążliwe objawy...
Syrop polecany do leczenia kaszlu suchego, mokrego, alergicznego, drażniącego oraz bólu gardła. Główne składniki: babka lancetowata, porost...
Septolete ultra o smaku cytryny i miodu jest wskazany u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 6 lat jako lek przeciwzapalny, przeciwbólowy i...
Polopiryna Complex jest lekiem wieloskładnikowym zmniejszającym główne objawy przeziębienia takie jak bóle mięśniowo-stawowe, wysoka temperatura, i...
Wyrób medyczny. Zawiera oryginalny wyciąg z porostu islandzkiego, który łagodzi objawy chrypki i podrażnionego gardła. Tworzy powłokę osłaniającą...
CHOLINEX - NOWE WIĘKSZE OPAKOWANIE!!! (cholini salicylas)pastylki 150 mgSKŁAD 1 pastylka o ciężarze 3,9 g zawiera substancję czynną:salicylan...
Lek do ssania o smaku eukaliptusowym, zawiera substancję czynną - benzydaminę z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Skład 1 pastylka...
Septolete Ultra przeznaczony do stosowania jako lek przeciwzapalny, przeciwbólowy i antyseptyczny w leczeniu podrażnienia gardła, jamy ustnej i...
Działanie: Pastylki do ssania po słabym działaniu przeciwzapalnym. Łagodzą podrażnienia śluzówki jamy ustnej i gardła. Zawarte w pastylkach...
Wyrób medyczny. Zawiera oryginalny wyciąg z porostu islandzkiego, który łagodzi objawy chrypki i podrażnionego gardła. Tworzy powłokę osłaniającą...
Apap Przeziębienie Max to produkt leczniczy stosowany do leczenia objawów przeziębienia i grypy. Apap Przeziębienie Max zawiera 3 substancje...
FIORDA SPRAY Wskazania: Fiorda Spray jest wyrobem medycznym wskazanym do stosowania w trakcie infekcji bakteryjnych i wirusowych jamy ustnej i...
Inaldin Gardło to lek, aerozol do stosowania w bólu jamy ustnej i gardła, w stanach zapalnych z zaczerwienieniem, obrzękiem. Inaldin Gardło zawiera...
Suplement diety Isla Medic Voice Na chrypkę i problemy z głosem zawierają wyciąg z płucnicy islandzkiej, który działa łagodząco na podrażnieni oraz...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii