SEPTOLETE JUNIOR CHERRY 18 pastylek do ssania
  • SEPTOLETE JUNIOR CHERRY 18 pastylek do ssania

SEPTOLETE JUNIOR CHERRY 18 pastylek do ssania

10,59 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie
0 recenzje
8564
2 Przedmioty

Opis działania:

Lek Septolete Cherry działa miejscowo odkażająco. Zawiera środek odkażający – chlorek cetylopirydyniowy, który działa bakteriobójczo, działa również na niektóre wirusy i grzyby. Pastylki odkażają jamę ustną i gardło i w ten sposób łagodzą stany zapalne jamy ustnej i gardła. Dzięki dobrej rozpuszczalności chlorek cetylopirydyniowy dobrze przenika również do trudno dostępnych miejsc błony śluzowej jamy ustnej i gardła i hamuje tam rozwój bakterii. Pastylki Septolete Cherry mają smak czereśniowy. Nie zawierają cukru.

Wskazania:

lekkie zakażenia jamy ustnej i gardła (zapalenie gardła, zapalenie krtani, początkowy okres zapalenia migdałków podniebiennych)

Przeciwskazania:

Nadwrażliwość na chlorek cetylopirydyniowy lub na którykolwiek z pozostałych leków.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności:

Nie zażywać w przypadku ran i nadżerek w jamie ustnej. W przypadku ciężkich zakażeń przebiegających z wysoką gorączką, bólami głowy i wymiotami pacjent powinien zasięgnąć porady lekarza. Kobiety w ciąży i karmiące piersią mogą stosować preparat Septolete Cherry tylko po konsultacji z lekarzem. Pacjenci z cukrzycą powinni wziąć pod uwagę, że każda pastylka zawiera około 1 g maltitolu. Z powodu powolnej hydrolizy i powolnego wchłaniania z przewodu pokarmowego maltitol wpływa na stężenie glukozy we krwi tylko w nieznacznym stopniu. Pastylki zawierają alkohole wielowodorotlenowe ( mannitol, maltitol) które w dużych dawkach mogą wywołać biegunkę. Glicerol w dużych dawkach może powodować bóle głowy i zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 4 lat.
Nie zaleca się zażywania dawek większych od zalecanych.

Ciąża i laktacja:

Należy zachować ostrożność w przypadku zalecania leku Septolete Cherry kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Nie zaleca się im stosowania leku w tym okresie bez porozumienia z lekarzem

Możliwe działania niepożądane:

Rzadko mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe, takie jak: nudności, biegunka, przede wszystkim w przypadku stosowania leku w dawkach większych niż zalecane. Bardzo rzadko mogą wystąpić podrażnienie i wysypka.

Przechowywanie:

Przechowywać w temperaturze poniżej 25 st C, w oryginalnym opakowaniu w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią.

Dawkowanie i sposób podawania:

Zalecana dawka dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat wynosi do 8 pastylek na dobę. Należy ssać pastylkę co 2 do 3 godzin. U dzieci w wieku powyżej 4 lat zaleca się do 4 pastylek na dobę, u dzieci w wieku 10-12 lat do 6 pastylek na dobę. Pastylki należy ssać co 3 do 4 godzin. Nie należy zażywać leku bezpośrednio przed lub w czasie jedzenia.

Opakowania:

18 pastylek

Producent: Krka

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: