Aviomarin 0,05mg 10 tabletek
  • Aviomarin 0,05mg 10 tabletek

Aviomarin 0,05mg 10 tabletek

19,29 zł
Brutto
24571
95 szt.

Początek działania występuje po 20 do 30 minutach. Efekty kliniczne obserwowane są przez 4 do 6 godzin po podaniu leku.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na dimenhydraminę lub inny składnik preparatu
- padaczka
- ostre wysiękowe i pęcherzowe choroby skóry
- I trymestr ciąży
- okres karmienia piersią
- wiek poniżej 2 roku życia
Preparatu nie należy stosować jednocześnie z lekami działającymi hamująco na ośrodkowy układ nerwowy ani z alkoholem.

Ostrzeżenia:
W wymienionych poniżej przypadkach należy zachować szczególną ostrożność stosując dimenhydraminę i zasięgnąć porady lekarza:
- zwężenie odźwiernika, przerost gruczołu krokowego, jaskra z wąskim kątem przesączania, nadczynność tarczycy, choroby układu krążenia, nadciśnienie, astma
- stosowanie preparatów działających toksycznie na narząd słuchu (jak streptomycyna, neomycyna, wiomycyna, kanamycyna, amikacyna, furosemid), gdyż objawy uszkodzenia słuchu mogą być w takim przypadku maskowane

Stosowanie leku podczas ciąży i w okresie karmienia

Skład leku:
Substancja czynna: dimenhydramina 50 mg
Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, talk, krzemu dwutlenek koloidalny, magnezu stearynian.
Oddziaływanie z innymi lekami (interakcje)
Leku nie należy stosować jednocześnie z atropiną, trójpierścieniowyrni lekami przeciwdepresyjnymi, aminami katecholowymi, środkami wpływającymi hamująco na ośrodkowy układ nerwowy, takimi jak leki nasenne, uspokajające, alkohol, gdyż dimenhydramina nasila ich działanie.
Dimenhydramina osłabia działanie kortykosteroidów i doustnych leków przeciwzakrzepowych. Należy unikać łączenia preparatu z lekami uszkadzającymi słuch (patrz: Ostrzeżenia).
Inhibitory MAO mogą nasilać działanie antyhistaminowe i uspokajające dimenhydraminy. Lek może maskować reakcję skórną podczas przeprowadzania skórnych testów alergicznych.

Dawkowanie:
Lek zwykle stosuje się następująco:
Profilaktycznie:
przynajmniej na 30 minut przed planowaną podróżą lub zażyciem źle tolerowanego leku:
- dorośli i dzieci powyżej 14 roku życia: 1 do 2 tabletek (50 do 100 mg)
- dzieci 5 - 14 lat: do 1 tabletki (25 do 50 mg)
W razie konieczności dawkę można powtórzyć.
Nudności i wymioty:- dorośli i dzieci powyżej 14 roku życia: 1 do 2 tabletek (50 do 100 mg), jeśli potrzeba co 4 do 6 godzin, nie więcej niż 400 mg na dobę.
- dzieci 5 - 14 lat: 1/2 do 1 tabletki (25 do 50 mg), jeśli potrzeba co 6 do 8 godzin, nie więcej niż 150 mg na dobę.

Sposób postępowania po przedawkowaniu:
W razie wystąpienia objawów przedawkowania (senność, zawroty głowy, osłabienie mięśniowe, suchość w ustach, zaparcia, zaczerwienienie skóry twarzy, rozszerzenie źrenic, częstoskurcz, gorączka; po bardzo dużym przedawkowaniu - drgawki, zahamowanie czynności oddechowych) należy natychmiast odstawić lek i zgłosić się do lekarza. Przedawkowanie należy leczyć w specjalistycznym ośrodku toksykologicznym (płukanie żołądka, podanie przez zgłębnik węgla aktywowanego w dawce 20 - 30 g i siarczanu sodowego w dawce 10 - 15 g, intensywne leczenie objawowe).

Działania niepożądane:
Dimenhydramina może powodować osłabienie, nadmierne uspokojenie, zmęczenie, senność i obniżać zdolność koncentracji. Mogą wystąpić również: suchość w ustach, zaparcia, upośledzenie widzenia w ciemności i widzenia kolorów. Sporadycznie może dojść do zmian alergicznych lub anafilaksji.

Długotrwałe stosowanie może prowadzić do zależności lekowej.
W przypadku pojawienia się opisanych wyżej lub innych niepokojących objawów, należy odstawić lek i skontaktować się z lekarzem.

Warunki przechowywania:
Lek należy przechowywać w temperaturze pokojowej, tj. od 15°C do 25°C.
Chronić przed światłem.
Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci


producent : Teva Pharmaceuticals

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

5 innych produktów w tej samej kategorii: