Ciśnieniomierz DLA DZIECI Sanity model AP 1720
  • Nowy
  • Ciśnieniomierz DLA DZIECI Sanity model AP 1720

Ciśnieniomierz DLA DZIECI Sanity model AP 1720

sanity
359,99 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie
0 recenzje
42111
1 szt.

Ciśnieniomierz DLA DZIECI Sanity® AP 1720 to urządzenie medyczne do pomiaru tętniczego ciśnienia krwi u dzieci. To pierwszy na polskim rynku ciśnieniomierz automatyczny przeznaczony dla najmłodszych, ponieważ zastosowany sposób pomiaru uwzględnia specyfikę ciśnienia krwi u dzieci.

Ciśnieniomierz DLA DZIECI Jest wyposażony w odpowiednio małe mankiety, których rozmiary są dostosowane do obwodu ręki najmłodszych pacjentów: 15-18 cm oraz 18-22 cm. Urządzenie wykorzystuje nowatorski system podzielonego mankietu (ang. Duo Control Cuff Technology, DCC). Każdy mankiet jest zbudowany z 2 części: górnej (większej) i dolnej (mniejszej) komory powietrza, napełnianych oddzielnie, osobnymi przewodami powietrza. Górna mankietu działa standardowo, powodując ucisk ramienia, natomiast dolna komora służy jako stetoskop do wykrywania fal tętna. Mierzenie ciśnienia odbywa się pomiędzy uderzeniami serca, za pomocą wielu czujników wewnątrz mankietu. Przeznaczony dla dzieci w wieku 3-12 lat.

Ta metoda zapewnia bardzo dokładne odczyty i jest wyjątkowo delikatna, co ma szczególne znaczenie w przypadku dzieci. Ciśnieniomierz ma przyjazny kształt zwierzątka, co uatrakcyjnia i ułatwia spokojny pomiar.

Instrukcja obsługi:

Dla uzyskania prawidłowych wyników należy zadbać o prawidłową postawę ciała dziecka. Najlepiej, aby dziecko stabilnie siedziało np. na krześle, ze stopami ułożonymi płasko na podłodze i ramieniem położonym na stole. Ważne jest, aby podczas pomiaru dziecko było spokojne, bez poruszania się i mówienia.

Założyć mankiet jak pokazano powyżej – na lewe lub prawe ramię dziecka, w zależności od zaleceń lekarza. Dolna część mankietu powinna znajdować się ok. 1 cm powyżej łokcia, a mankiet i serce powinny być na tym samym poziomie.

Po wciśnięciu przycisku „START/STOP” mankiet zacznie być napełniany powietrzem. Po zakończeniu pomiaru nastąpi szybkie spuszczenie powietrza z mankietu. Zostanie wyświetlone ciśnienie krwi i tętno, a urządzenie automatycznie zapisze wynik.

Zawartość opakowania:

Automatyczny, naramienny Ciśnieniomierz dla dzieci Sanity®, model AP 1720

Zestaw dwóch mankietów: XS (15-18 cm) oraz S (18-22 cm)

Bateria litowa

Zasilacz

Instrukcja obsługi

Producent:

Sanity 

Obwodowa 4A

32-410 Dobczyce

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: