Sussina Stevia słodzik 500 tabletek
  • Sussina Stevia słodzik 500 tabletek

Sussina Stevia słodzik 500 tabletek

20,20 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie
0 recenzje
22815
1 Przedmiot

Stevia jest naturalnym ziołowym słodzikiem.

Nie zawiera kalorii, ma za to wiele właściwości leczniczych. Słodziki Stevia Sussina produkowane są z ekstraktu liści stewii, który jest około 300 razy słodszy od cukru.

Zdrowszy styl życia poprawia nasze samopoczucie. Stevia Sussina jest idealnym elementem naturalnej diety niskokalorycznej. Guarani, rdzenni mieszkańcy Paragwaju, nazywają stewię „KaaHee” w swoim własnym języku, co oznacza „słodkie zioło”. Zamieszkujące wyżynę Amambay plemie˛ Guarani
stosuje stewię od setek lat, słodząc nią swoje jedzenie. Dr Moises Santiago Bertoni, włosko-szwajcarski botanik (1857-1929), odkrył tę roślinę w 1888 roku.

Dziś Stevia Rebaudiana Bertoni, należąca do rodziny złocieni, uprawiana jest na trzech kontynentach: Ameryce
Południowej, Afryce i Azji. Zbiera się ją do trzech razy w roku. Liście stewii zawierają stewiozyd (Steviol Glycosides).
Jest to naturalny składnik ekstraktu ze stewii, który jest ponad 200 razy słodszy niż cukier. W Ameryce
Południowej istnieje ponad 230 różnych rodzajów stewii, ale jedynie Stevia Rebaudiana Bertoni ma tak
wysoką zawartość stewiozydu w liściach.
Popularność tego nowego rodzaju słodziku na świecie rośnie. Naturalna słodycz produktów Sussina Stevia
idealnie pasuje do wszelkiego rodzaju jedzenia i napojów,
a ma zdecydowanie mniej kalorii.

Stewia okiem dietetyka

"Stewię, a dokładniej, pozyskiwany z niej ekstrakt  wykorzystuje się do produkcji słodzików. Najważniejszą zaletą słodzików ze stewii jest fakt, iż są to naturalne, roślinne produkty, które można bezpiecznie stosować w diecie odchudzającej oraz w codziennym żywieniu. 

Wyniki badań, przeprowadzanych na całym świecie dowodzą, iż stewia wykazuje szeroką gamę właściwości zdrowotnych. Nie odnotowano natomiast, jej szkodliwego działania na organizm człowieka. Co ważniejsze, stewię mogą spożywać osoby chorujące na cukrzycę oraz fenyloketonurię.

Stewia, jako niskokaloryczny zamiennik cukru może być stosowana przez osoby pragnące pozbyć się dodatkowych kilogramów, a nie mogące poradzić sobie z łaknieniem  słodkich produktów. Co najważniejsze, ekstrakty ze stewii,  nie podnoszą poziomu glikemicznego , dlatego też  słodziki produkowane na jej bazie mogą stanowić „osłodę życia” dla diabetyków.  Jedynie w przypadku hipoglikemii stewia nie jest w stanie zastąpić cukru." 

1 tabletka = ok. 1 łyżeczka cukru (3 g). Każda tabletka zawiera 0,06 kcal - jest właściwie bezkaloryczna. Stevia Sussina w tabletkach idealnie nadaje się do słodzenia kawy, herbaty czy innych napojów. Można ją także rozpuszczać np. w mleku by dosłodzić budyń lub zupę mleczną.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: