Clarastill krople do oczu 5ml
  • Clarastill krople do oczu 5ml

Clarastill krople do oczu 5ml

32,71 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie
0 recenzje
17141
1 szt.

Clarastill to wodny roztwór karboksymetylocelulozy o stężeniu 0,3%, przeznaczony do stosowania na tkanki oka.
Charakteryzuje się następującymi właściwościami fizykochemicznymi: preparat jest doskonale przezroczysty, łatwo miesza się z wodą (oraz płynem łzowym) w każdym stosunku. Nie powoduje wytwarzania nierozpuszczalnych osadów soli metali lub związków organicznych, które mogą być obecne w niewielkiej ilości w płynie łzowym. Odczyn preparatu i jego osmolarność jest zgodna z tkankami oka i płynem łzowym, w związku z czym preparat jest doskonale tolerowany.

Skład:

Karboksymetyloceluloza 0,3%, parahydroksybenzoesan metylu 0,03%, parahydroksybenzoesan propylu 0,012%, glicerol, N-acetylokarnozyna, chlorek sodu, wersenian disodowy, tetraboran sodu, diwęglan potasu, woda oczyszczona.

Działanie

Krople do oczu o działaniu ochronnym, odżywczym, nawilżającym, powlekającym.

Wskazania

Krople do oczu o działaniu odżywczym, nawilżającym, powlekającym (mechaniczne działanie soczewek kontaktowych, promienie słoneczne, dym, płyn, klimatyzacja, promieniowanie wytwarzane przez urządzenia komputerowe). Dzięki właściwościom zawartego w nich przeciwutleniacza i działaniu przeciwko wolnym rodnikom, chroni tkanki oka (ciało szkliste, rogówkę, spojówkę) przed skutkami stresu oksydacyjnego spowodowanego przez niekorzystne warunki środowiska i ułatwiają powrót do ich prawidłowego stanu na drodze naturalnych mechanizmów.

Dawkowanie:

Zwykle zakrapla się 1-2 krople preparatu na dobę do worka spojówkowego ściskając lekko butelkę. W zależności od potrzeb krople można stosować częściej.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku objawów infekcji oka.
Nie wkraplać jednocześnie z innymi produktami stosowanymi do oczu.
Nie stosować jeśli stwierdzono nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Uwagi:

Po 30 dniach po pierwszym otwarciu opakowania pozostałą ilość preparatu należy wyrzucić.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: