Zovirax Duo krem 2 g
  • Zovirax Duo krem 2 g

Zovirax Duo krem 2 g

38,21 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie
0 recenzje
20461
1 szt.
Skład

1 g kremu zawiera:
50 mg acyklowiru i 10 mg hydrokortyzonu.
Inne składniki: parafina ciekła, wazelina biała, izopropylu mirystynian, sodu laurylosiarczan, alkohol cetostearylowy, poloksamer 188, glikol propylenowy, kwas cytrynowy jednowodny, sodu wodorotlenek, kwas solny, woda oczyszczona.

Działanie

Substancja czynna leku, acykolwir, hamuje wzrost wirusa. Druga substancja czynna, hydrokortyzon, pomaga w leczeniu stanu zapalnego, który występuje podczas opryszczki.
Jeśli opryszczka już się rozwinęła, stosowanie preparatu skraca czas gojenia zmian o około pół do jednego dnia, w porównaniu do kremu nie zawierającego substancji czynnych.

Wskazania

Opryszczka warg (Herpes simplex).

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: krem działa najlepiej, jeśli leczenie jest rozpoczęte po wystąpieniu pierwszych objawów zakażenia. Warstwę kremu należy nakładać na zmienioną powierzchnię 5 razy na dobę. odpowiada to stosowaniu kremu co 3-4 godziny w ciągu dnia. Leczenie należy kontynuować przez 5 dni.

Przeciwwskazania:

Nie stosować leku u pacjenta jeśli stwierdzono uczulenie na którykolwiek z jego składników.
Nie stosować leku jeśli pacjent ma inne zmiany chorobowe na skórze warg i twarzy, niż te, które zazwyczaj występują w przypadku opryszczki (np. zakażenia grzybicze, bakteryjne lub pasożytnicze).

Działania niepożądane:

Często: wysuszenie i łuszczenie się skóry
Niezbyt często: mrowienie lub pieczenie po nałożeniu kremu
Rzadko: objawy zapalenia, takie jak obrzęk warg, rumień, zaburzenia w zabarwieniu skóry.

 

Producent:

 

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

12 innych produktów w tej samej kategorii: