Manusan Płyn dezynfekujący 500ml
  • Nowy
  • Manusan Płyn dezynfekujący 500ml

Manusan Płyn dezynfekujący 500ml

38,99 zł
Brutto
39816
3 szt.

Płyn dezynfekujący do higienicznego i chirirgicznego mycia rąk oraz ciała i włosów

Właściwości płynu dezynfekującego Manusan:
Preparat dezynfekujący Manusan wykazuje wysoką aktywność przeciw tlenowym i beztlenowym bakteriom Gram-dodatnim i Gram-ujemnym oraz grzybom. Szczególnie skutecznie działa na gronkowce metycylinowrażliwe (MSSA) i metycylinooporne (MRSA). Inaktywuje szereg wirusów (w tyn HIV, HSV, RSV, VSV i Rabies Virus). Diglukonian chlorheksydyny posiada zdolność kumulowania się w naskórku, dzięki czemu preparat wykazuje przedłużone działanie (do około 3 godzin), niszcząc drobnoustroje bytujące w głębszych warstwach skóry, uwalniające się do rękawiczek podczas operacji chirurgicznych.

Wskazania:

- Do chirurgicznego i higienicznego mycia rąk oraz mycia cała i włosów.

Higieniczne mycie rąk ma na celu usunięcie ze skóry rąk flory przejściowej.

Higieniczne mycie rąk stosuje się przed zabiegami leczniczymi, badaniem, pielęgnacją, po zdjęciu rękawic ochronnych, przed i po każdym kontakcie z pacjentem, po kontakcie z zanieczyszczonymi przedmiotami i sprzętem, materiałem zakaźnym, wydzielinami i wydalinami.

Chirurgiczne mycie rąk ma na celu usunięcie ze skóry rąk wszelkich zanieczyszczeń, w tym flory przejściowej i jak najdalej idące usunięcie flory stałej.

Chirurgiczne mycie rąk stosuje się przed każdą chirurgiczną interwencją przebiegającą z naruszeniem ciągłości tkanek pacjenta jak i przed podjęciem wszelkich czynności w strefie sterylnej.

Mycie ciała i włosów ma na celu usunięcie zabrudzeń oraz zmniejszenie ilości drobnoustrojów, na przykład po zanieczyszczeniu materiałami zakaźnymi, wydzielinami, wydalinami.


Skład płynu dezynfekującego Manusan:
Substancja czynna: Kwas d-glutonowy, związek z N ,N'"-bis(4-chlorofenylo)-3, 12-diimino-2,4,11,13 tetraazatetradekanodiamidyną (2:1) (inna nazwa: diglukonian chlorheksydyny) CAS: 18472-51-0 [Zaw.:40g/l]

Stosowanie:

   - Higieniczne mycie rąk: Nanieść 3 ml preparatu na zwilżone wodą dłonie, myć ręce przez 2 minuty. Dokładnie spłukać wodą, a ręce osuszyć jednorazowym ręcznikiem.
  - Chirurgiczne mycie rąk: Nanieść 3-5 ml preparatu na zwilżone wodą dłonie, myć ręce i przedramiona przez 3 minuty. Spłukać wodą. Następnie 3 ml preparatu wcierać w ręce i przedramiona przez co najmniej 1 minutę. Dokładnie spłukać wodą, a ręce osuszyć jednorazowym ręcznikiem. Podczas mycia i spłukiwania dłonie powinny znajdować się w położeniu powyżej łokci.
  - Mycie ciała i włosów: Skórę i włosy myć omijając oczy i błony śluzowe, a następnie dokładnie spłukać wodą.

Dystrybutor

Bio-Profil Polska Sp. z o.o.,

ul. Trakt Lubelski 135

04-790 Warszawa

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: