
Aspirin C 20 tabletek musujących
Wskazania: Dolegliwości bólowe o lekkim i średnim nasileniu, np.: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, gorączka, dolegliwości towarzyszące grypie i...
Skład:
Substancja czynna
chlorowodorek ksylometazoliny 550 ug/ml
Substancje pomocnicze:
octan sodu, kwas octowy, chlorek sodu, bromek benzalkoniowy, woda oczyszczona.
Jedna dawka preparatu zawiera 0,05 mg chlorowodorku ksylometazoliny.
Opakowanie zawiera 200 dawek.
Opis działania:
Ksylometazolina powoduje skurcz drobnych tętniczek nosa, zmniejszając obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa. Prowadzi to do udrożnienia nosa, ułatwia oddychanie i zmniejsza ilość wydzieliny.
Działanie występuje po kilku minutach od podania.
Wskazania:
Lek stosuje się w celu zmniejszenia objawów nieżytu błony śluzowej nosa lub zatok przynosowych.
Przeciwwskazania:
Ostrzeżenia:
Długotrwałe lub częstsze niż zalecane stosowanie leku może wywołać polekowy obrzęk błony śluzowej nosa.
Ostrożnie należy stosować preparat u osób z chorobą niedokrwienną serca, nadciśnieniem, nadczynnością tarczycy, cukrzycą, jaskrą, u których przeciwwskazane jest podawanie Îą - sympatykomimetyków.
Stosowanie leku podczas ciąży i karmienia piresią:
Nie przeprowadzono odpowiednio udokumentowanych badań u kobiet w ciąży i w okresie laktacji. Preparat można stosować w okresie ciąży jedynie wtedy, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad zagrożeniem dla płodu. U kobiet karmiących stosować wyłącznie po uprzednim zasięgnięciu porady lekarza .
Interakcje:
Ksylometazolina stosowana razem z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi (np. amitryptylina, imipramina) podwyższa ciśnienie tętnicze krwi. Nie stosować razem z inhibitorami MAO.
Dawkowanie i sposób stosowania:
Przedawkowanie:
Znaczne przedawkowanie lub przypadkowe spożycie preparatu, szczególnie u dzieci, może spowodować nadmierne uspokojenie, zaburzenia widzenia, ból głowy, nerwowość, zaburzenia rytmu serca, bezsenność. Długotrwałe stosowanie preparatu może prowadzić do wtórnego, tzw. polekowego nieżytu nosa opornego na leczenie.
Działania niepożądane:
Termin ważności podano na opakowaniu jednostkowym.
Nie stosować po terminie ważności.
Sposób przechowywania:
Preparat należy przechowywać w temperaturze do 25°C, nie zamrażać.
Chronić od światła.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Chronić oczy przed preparatem. Nie zdejmować pompki z pojemnika.
Dostępne opakowania:
Xylorhin(R) płyn do rozpylania do nosa, 550 ug/ml - 18 ml, pojemnik szklany zamknięty atomizerem z aplikatorem donosowym i nasadką ochronną w tekturowym pudełku.
Producent: GlaxoSmithKline
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Wskazania: Dolegliwości bólowe o lekkim i średnim nasileniu, np.: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, gorączka, dolegliwości towarzyszące grypie i...
Ibuprom Max Rapid zawiera 400 mg ibuprofenu w postaci 512 mg ibuprofenu sodowego dwuwodnego. Ibuprofen należy do leków z grupy niesteroidowych...
Septinum nos i zatoki – wyrób medyczny w postaci sprayu do nosa z nanosrebrem i nanomiedzią, przeznaczony do stosowania wspomagająco w leczeniu...
Gripex® Hot Max to wieloskładnikowy lek, dlatego kompleksowo walczy z objawami przeziębienia i grypy: paracetamol działa przeciwgorączkowo i...
Suplement diety zawierający składniki wspierające prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. Produkt przeznaczony dla dorosłych i dzieci...
Pyrosal KIDS syrop na przeziębienie infekcje - syrop dla dzieci 100ml Suplement diety Przeznaczenie:- podczas osłabienia organizmu, szczególnie w...
Opis działania: Rutyna i kwas askorbowy (witamina C) zmniejszają przepuszczalność i wzmacniają ścianę naczyń krwionośnych. Rutozyd przedłuża...
Działanie: Lek Nurofen Forte dla dzieci jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w następujących przypadkach: - gorączka różnego...
Preparat Naturell Czosnek forte bezzapachowy zawiera ekstrakt z czosnku pospolitego. Już od kilku tysięcy lat obok walorów smakowych czosnku...
Działanie: Substancje śluzowe porostu islandzkiego działają powlekająco i ochronnie na podrażnioną błonę śluzową gardła. Chronią ją w ten sposób...
Flegamina JUNIOR o smaku truskawkowym, 2 mg/5 ml, syrop na ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych przebiegające z zaburzeniami odkrztuszania i...
Möller’s Omega-3 Rybki to kwasy omega-3 i witamina D w formie smacznych, owocowych żelków - poczęstowani zostaliśmy żeczywiście są owocowe nie mają...
Działanie: Pochodna imidazoliny o działaniu sympatykomimetycznym głównie na receptory a-adrenergiczne, podobnym do działania nafazoliny....
Wyrób medyczny w postaci roztworu fizjologicznego wody morskiej, przeznaczony do stosowania u niemowląt i małych dzieci. Preparat nawilża i...
Cholinex Intense Hexylresorcinolum + Benzalkonii chloridum2,5 mg + 1,2 mg, tabletki do ssaniaNależy przeczytać uważnie całą ulotkę, ponieważ...
Molekin D3 Forte - suplement diety zawierający w jednej tabletce 100 µg witaminy D3. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych. Składniki...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii