EMOLIUM DERMOCARE Emulsja do suchej skóry głowy 100 ml
  • EMOLIUM DERMOCARE Emulsja do suchej skóry głowy 100 ml

EMOLIUM DERMOCARE Emulsja do suchej skóry głowy 100 ml

28,10 zł
Brutto
11788
10 szt.

Emulsja na suchą skórę głowy Emolium to pierwsza fizjologiczna emulsja, która utrzymuje prawidłowe nawilżenie skóry głowy poprzez dostarczanie substancji zgodnych z fizjologią skóry. Dzięki unikalnej i nowatorskiej formule, chroni skórę przed utratą naturalnego pH oraz przywraca fizjologiczną równowagę skórze głowy.
Działa wielopłaszczyznowo: intensywnie nawilża i wiąże wodę w skórze, łagodzi podrażnienia i stymuluje regenerację komórek, działa przeciwświądowo. Nie powoduje przetłuszczania się włosów
Fizjologiczna Emulsja na suchą skórę głowy jest zalecana do regularnego uzupełniania kuracji stosowanych w chorobach przebiegających z suchością skóryoraz do systematycznej pielęgnacji wspomagającej przy
intensywnych kuracjach wywołujących suchość skóry (m.in. zapobiegających trądzikowi i łysieniu).

Pojemność: 100 ml

Właściwości:

Dzięki starannie dobranej formule, bogatej w substancje naturalnie występujące w skórze oraz przywracające fizjologiczną równowagę, preparat działa:

  • intensywnie nawilżająco
  • łagodząco
  • przeciwświądowo

 

Wskazania:

Nawilżanie i pielęgnacja skóry głowy:

  • suchej i bardzo suchej;
  • w chorobach przebiegających z suchością skóry (m.in. atopia, łuszczyca, łupież suchy);
  • wspomagająco przy intensywnych kuracjach, w których skutkiem ubocznym jest suchość skóry (m.in. zapobiegających trądzikowi i łysieniu).

 

Stosowanie:

Nanieść niewielką ilość emulsji na skórę głowy. Równomiernie rozprowadzić i delikatnie wmasować. Można stosować bezpośrednio po myciu włosów oraz tak często, jak zachodzi potrzeba. Nie spłukiwać.

Substancje aktywne:

NMF (2%)
Kompleks składników NMF (mocznik, lizyna, sól sodowa kwasu piroglutaminowego – PCA Na, kwas mlekowy) wspomaga regenerację komórek naskórka, zapewnia
optymalne i długotrwałe nawilżanie, utrzymuje równowagę hydrolipidową skóry.

Dekspantenol (2%)
Łagodzi podrażnienia skóry głowy oraz wykazuje właściwości przeciwzapalne. Zwiększa nawilżenie warstwy rogowej naskórka, redukuje transepidermalną (przeznaskórkową) utratę wody – TEWL oraz poprawia sprężystość, miękkość i elastyczność naskórka.
Przyspiesza syntezę lipidów i białek. Stymuluje podziały komórek naskórka, przyspiesza procesy gojenia mikro- i makrouszkodzeń wywołanych przez czynniki mechaniczne, jak również przez choroby skóry. Łagodzi podrażnienia i nieprzyjemne objawy towarzyszące zmianom alergicznym skóry.

Hialuronian sodu (1%)
Kwas hialuronowy stanowi główny składnik substancji pozakomórkowej (extracellular matrix – ECM). Wykazuje silne właściwości wiązania wody w głębszych partiach skóry. Zapewnia prawidłowe uwodnienie substancji międzykomórkowej. Powoduje odtwarzanie optymalnego środowiska fizjologicznego, sprzyjając mnożeniu się i migracji fibroblastów oraz wtórnej syntezie kolagenu i innych składników macierzy pozakomórkowej.

Kompleks aminokwasów (0,5%)
Kompleks aminokwasów, które długotrwale nawilżają i odżywiają skórę głowy i włosy. Głęboko wnikają w uszkodzone miejsca i trwale wiążą się ze strukturą włosa. Włosy stają się mocniejsze, grubsze i bardziej odporne.

Trójglicerydy oleju z kukurydzy (1%)
Otrzymywane z tłoczonego na zimno oleju z nasion kukurydzy (Zea mays). Mają strukturę podobną do struktury prostaglandyny.

Phytantriol (0,2%)
Zwiększa skuteczność wnikania dekspantenolu i aminokwasów oraz poprawia ich efektywność.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: