EMOLIUM DERMOCARE Emulsja do suchej skóry głowy 100 ml
  • EMOLIUM DERMOCARE Emulsja do suchej skóry głowy 100 ml

EMOLIUM DERMOCARE Emulsja do suchej skóry głowy 100 ml

28,10 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie
0 recenzje
11788

Emulsja na suchą skórę głowy Emolium to pierwsza fizjologiczna emulsja, która utrzymuje prawidłowe nawilżenie skóry głowy poprzez dostarczanie substancji zgodnych z fizjologią skóry. Dzięki unikalnej i nowatorskiej formule, chroni skórę przed utratą naturalnego pH oraz przywraca fizjologiczną równowagę skórze głowy.
Działa wielopłaszczyznowo: intensywnie nawilża i wiąże wodę w skórze, łagodzi podrażnienia i stymuluje regenerację komórek, działa przeciwświądowo. Nie powoduje przetłuszczania się włosów
Fizjologiczna Emulsja na suchą skórę głowy jest zalecana do regularnego uzupełniania kuracji stosowanych w chorobach przebiegających z suchością skóryoraz do systematycznej pielęgnacji wspomagającej przy
intensywnych kuracjach wywołujących suchość skóry (m.in. zapobiegających trądzikowi i łysieniu).

Pojemność: 100 ml

Właściwości:

Dzięki starannie dobranej formule, bogatej w substancje naturalnie występujące w skórze oraz przywracające fizjologiczną równowagę, preparat działa:

  • intensywnie nawilżająco
  • łagodząco
  • przeciwświądowo

 

Wskazania:

Nawilżanie i pielęgnacja skóry głowy:

  • suchej i bardzo suchej;
  • w chorobach przebiegających z suchością skóry (m.in. atopia, łuszczyca, łupież suchy);
  • wspomagająco przy intensywnych kuracjach, w których skutkiem ubocznym jest suchość skóry (m.in. zapobiegających trądzikowi i łysieniu).

 

Stosowanie:

Nanieść niewielką ilość emulsji na skórę głowy. Równomiernie rozprowadzić i delikatnie wmasować. Można stosować bezpośrednio po myciu włosów oraz tak często, jak zachodzi potrzeba. Nie spłukiwać.

Substancje aktywne:

NMF (2%)
Kompleks składników NMF (mocznik, lizyna, sól sodowa kwasu piroglutaminowego – PCA Na, kwas mlekowy) wspomaga regenerację komórek naskórka, zapewnia
optymalne i długotrwałe nawilżanie, utrzymuje równowagę hydrolipidową skóry.

Dekspantenol (2%)
Łagodzi podrażnienia skóry głowy oraz wykazuje właściwości przeciwzapalne. Zwiększa nawilżenie warstwy rogowej naskórka, redukuje transepidermalną (przeznaskórkową) utratę wody – TEWL oraz poprawia sprężystość, miękkość i elastyczność naskórka.
Przyspiesza syntezę lipidów i białek. Stymuluje podziały komórek naskórka, przyspiesza procesy gojenia mikro- i makrouszkodzeń wywołanych przez czynniki mechaniczne, jak również przez choroby skóry. Łagodzi podrażnienia i nieprzyjemne objawy towarzyszące zmianom alergicznym skóry.

Hialuronian sodu (1%)
Kwas hialuronowy stanowi główny składnik substancji pozakomórkowej (extracellular matrix – ECM). Wykazuje silne właściwości wiązania wody w głębszych partiach skóry. Zapewnia prawidłowe uwodnienie substancji międzykomórkowej. Powoduje odtwarzanie optymalnego środowiska fizjologicznego, sprzyjając mnożeniu się i migracji fibroblastów oraz wtórnej syntezie kolagenu i innych składników macierzy pozakomórkowej.

Kompleks aminokwasów (0,5%)
Kompleks aminokwasów, które długotrwale nawilżają i odżywiają skórę głowy i włosy. Głęboko wnikają w uszkodzone miejsca i trwale wiążą się ze strukturą włosa. Włosy stają się mocniejsze, grubsze i bardziej odporne.

Trójglicerydy oleju z kukurydzy (1%)
Otrzymywane z tłoczonego na zimno oleju z nasion kukurydzy (Zea mays). Mają strukturę podobną do struktury prostaglandyny.

Phytantriol (0,2%)
Zwiększa skuteczność wnikania dekspantenolu i aminokwasów oraz poprawia ich efektywność.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: