Ibum Sprint 200 mg 60 kapsułek
  • Ibum Sprint 200 mg 60 kapsułek

Ibum Sprint 200 mg 60 kapsułek

35,44 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie
0 recenzje
10381
2 szt.

Lek Ibum Sprint zawiera ibuprofen - substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), mających działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

Skład

Substancją czynną leku jest ibuprofen w ilości 200 mg w jednej kapsułce.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: makrogol 400, potasu wodorotlenek 50%, żelatyna, sorbitol ciekły częściowo odwodniony, woda oczyszczona, żółcień chinolinowa E 104, błękit patentowy E 131.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty lub pielęgniarki.  

 

Podanie doustne.  Lek jest stosowany u pacjentów dorosłych i dzieci w wieku co najmniej 12 lat.

Zazwyczaj stosuje się następujące dawkowanie:

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: dawka początkowa 200 mg do 400 mg (1-2 kapsułki), w razie potrzeby co 4 do 6 godzin. Nie należy stosować dawki większej niż 1200 mg (6 kapsułek) na dobę. W przypadku wątpliwości dotyczących dawkowania należy skontaktować się z lekarzem. Nie należy zwiększać zalecanej dawki!

W przypadku wrażenia, że działanie leku Ibum Sprint jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza. Lek jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania.

Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę, przez najkrótszy możliwy okres. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Nie wolno przyjmować leku przez okres ponad 3 dni, o ile lekarz nie zaleci inaczej.

Działanie

Preparat działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

Wskazania

Bóle różnego pochodzenia o słabym i umiarkowanym nasileniu: bóle głowy (w tym także migreny), bóle zębów, bóle mięśni, bóle po urazach, nerwobóle; Bolesne miesiączkowanie; Stany gorączkowe.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Ibum Sprint u pacjentów: z nadwrażliwością na ibuprofen lub którykolwiek ze składników leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ); z czynną lub przebytą chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacją lub krwawieniem, również występującymi po zastosowaniu NLPZ; u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej; z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca; przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększa się ryzyko wystąpienia działań niepożądanych); ze skazą krwotoczną.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek nie jest wskazany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Producent

HASCO-LEK

Żmigrodzka 242e

Wrocław

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: