Maltan maść 0,3 g 40 ml (tuba)
  • Maltan maść 0,3 g 40 ml (tuba)

Maltan maść 0,3 g 40 ml (tuba)

19,38 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie
0 recenzje
7243

Wskazania: Do stosowania przy niewielkich zapaleniach brodawek sutkowych, otarciach, pęknięciach skóry sutków w okresie karmienia piersią, a także do pielęgnacji brodawek sutkowych przed porodem i w okresie karmienia piersią

Działanie: Jest to preparat zawierający bezpieczną substancję czynną, glukozę, która zależności od stężenia wykazuje działanie hamujące na rozwój bakterii lub bakteriobójcze. Wysokoprocentowy roztwór glukozy zawarty w maści Maltan działa hamująco na rozwój bakterii i bakteriobójczo, a jednocześnie przeciwzapalnie. Przy zastosowaniu preparatu stwierdzono lekki efekt znieczulający.

Dawkowanie:  W okresie laktacji, po każdym karmieniu, zaleca się stosowanie okładów na sutki z jałowej gazy lub ochraniaczy sutkowych zawierających 2-3 cm maści. Nadmiar maści usunąć.

Przeciwwskazania: Nie ma przeciwwskazań, specjalnych ostrzeżeń i zalecanych środków ostrożności podczas stosowania preparatu.
Preparat stosuje się w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią.

W celu prawidłowego przygotowania brodawek sutków do okresu karmienia preparat należy stosować na dwa miesiące przed planowanym porodem.
Preparat stosuje się w czasie laktacji.

Może spowodować: Działań niepożądanych nie stwierdzono.
Składniki preparatu nie mają ujemnego wpływu na przewód pokarmowy i skórę niemowlęcia.

Preparatu nie należy używać po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu.
Termin ważności preparatu Maltan wynosi 3 lata od daty produkcji.
Preparat należy przechowywać w temperaturze pokojowej, tj 15 °C - 25 °C, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

 


Producent : Masters Sp. Z O.O. 

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: