Ibuvit D3 2000 IU 90 kapsułek
  • Ibuvit D3 2000 IU 90 kapsułek

Ibuvit D3 2000 IU 90 kapsułek

25,20 zł
Brutto
41316
4 szt.

Lek

Kapsułki miękkie Ibuvit D3 2000 IU to lek zwierający cholekalcyferol w dawce 2000 jednostek międzynarodowych. Cholekalcyferol zawarty w produkcie leczniczym jest identyczny z witaminą D wytwarzaną w ludzkim organizmie. Ibuvit D3 2000 IU stosuje się w profilaktyce niedoborów witaminy D3 (szczególnie od października do maja) czy osteoporozy. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 11 lat o prawidłowej masie ciała.

WSKAZANIA
Ibuvit D 2000 IU stosuje się w celu dostarczenia do organizmu witaminy D. Jest ona podawana w profilaktyce krzywicy i osteomalacji. Wskazaniem do zastosowania leku jest również zapobieganie stanom związanym z niedoborem witaminy D u dorosłych z prawidłową masą ciała oraz po konsultacji z lekarzem u kobiet w ciąży lub planujących ją, jak również w okresie laktacji. Ibuvit D podaje się dzieciom i młodzieży z prawidłową masą ciała w wieku 11 lat i powyżej w profilaktyce niedoboru witaminy D. Produkt leczniczy można również stosować jako środek wspomagający leczenie osteoporozy u dorosłych.

SKŁAD
Substancją czynną leku jest cholekalcyferol.

1 kapsułka miękka zawiera 50 mikrogramów cholekalcyferolu równoważnego 2000 IU witaminy D.
IU - jednostki międzynarodowe

Substancje pomocnicze: zawartość kapsułki: olej krokoszowy oczyszczony, skład otoczki kapsułki: żelatyna, glicerol, woda oczyszczona, triglicerydy kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha.

DAWKOWANIE
Profilaktyka niedoboru witaminy D i stanów wynikających z niedoboru witaminy D u dorosłych oraz dzieci i młodzieży w wieku 11 lat i powyżej

Zazwyczaj 2000 IU (1 kapsułka) na dobę u pacjentów z prawidłową masą ciała, w miesiącach od października do kwietnia lub przez cały rok, jeśli nie jest zapewniona efektywna synteza skórna witaminy D w miesiącach letnich.
Leczenie wspomagające w osteoporozie u dorosłych: Zazwyczaj 2000 IU (1 kapsułka) na dobę, niezależnie od pory roku.
Profilaktyka niedoboru witaminy D u kobiet planujących ciążę, w ciąży i karmiących piersią, w porozumieniu z lekarzem

Zazwyczaj zalecana dawka to 2000 IU (1 kapsułka) na dobę, niezależnie od pory roku, chyba że lekarz zaleci inny sposób dawkowania.
Nie należy stosować innych leków, suplementów diety ani pokarmów zawierających witaminę D (cholekalcyferol), kalcytriolu lub innych metabolitów i analogów witaminy D bez nadzoru lekarza.

Producent:

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA SA

Pelplińska 19

83-200 Starogard Gdańskiul

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: