Maalox 40 tabletek
  • Maalox 40 tabletek

Maalox 40 tabletek

13,95 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie
0 recenzje
1131
2 szt.

Wskazania: choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, podrażnienie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy wywołane przez czynniki wrzodotwórcze, ostry i przewlekły nieżyt żołądka, zgaga, niestrawność, nadkwasota, refluksowe zapalenie przełyku, przepuklina rozworu przełykowego przepony. Profilaktycznie podczas długotrwałej terapii NLPZ lub glikokortykoidami.

Działanie: lek zobojętniający (antacidum) nadmiar kwasu solnego w żołądku, nie powodujący nadmiernej alkalizacji i wtórnego pobudzenia wydzielania kwasu. MAALOX działa osłaniająco na błonę śluzową praełyku, żołądka i dwunastnicy poprzez zwiększenie grubości warstwy śluzu, wzrost wydzielania wodorowęglanów, poprawę ukrwienia błony śluzowej i wzrost syntezy prostaglandyn. Obniża aktywność peptyczną soku żołądkowego, absorbuje związki cytotoksyczne, kwasy żółciowe, lizolecytynę i pepsynę. Działa lekko ściągająco i przeciwzapalnie. Działa miejscowo, praktycznie nie wchłania się z przewodu pokarmowego. Jego działanie jest szybkie i długotrwałe. 

Dawkowanie: 1 łyżka stołowa, 1 saszetka lub 1-2 tabl. na godzinę po posiłku i przed snem, oraz doraźnie w momencie wystąpienia dolegliwości.
- krople: doustnie 15-30 kropli 3 (maksymalnie 5) razy dziennie 


Działania niepożądane: Możliwe zaparcia, przy długotrwałym stosowaniu objawy hiperaluminemii, hipofosfatemia.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na składniki preparatu, ciężka niewydolność nerek, hipofosfatemia.

Producent

SANOFI AVENTIS
Bonifraterska 17
Warszawa

Opakowanie: 40 tabletek

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: