Contractubex żel 20 g
  • Contractubex żel 20 g

Contractubex żel 20 g

MERZ CO.GMBH
30,65 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie
0 recenzje
463
2 szt.

Działanie: Hamuje proliferację fibroblastów i nadmierną syntezę kolagenu, przez co wpływa na tworzenie prawidłowej tkanki łącznej i ogranicza przerastanie blizny. Poprawia ukrwienie i nawilżenie tkanki, zmniejszając uczucie napięcia i świądu. Działa zmiękczająco, co powoduje większą elastyczność blizny.

Wskazania: Blizny pooperacyjne, pourazowe, pooparzeniowe oraz potrądzikowe. Blizny hipertroficzne, bliznowce. Blizny ograniczające ruch w stawach. Pomocniczo w leczeniu przykurczów stawów i ścięgien (np. przykurcz Dupuytrena, przykurcze pourazowe).

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności: Nie stosować na otwarte rany.

Działanie niepożądane: Rzadko występują miejscowe reakcje skórne.

Dawkowanie: Kilka razy dziennie delikatnie wcierać żel w tkankę blizny aż do całkowitego wchłonięcia. Na blizny stwardniałe i zadawnione można założyć na noc opatrunek z żelem. W zależności od stanu blizny kuracja trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy. Najlepszy rezultat uzyskuje się, stosując żel zaraz po zagojeniu się rany.

Uwagi: Podczas leczenia świeżych blizn należy unikać bodźców fizycznych, takich jak niskie temperatury, promieniowanie UV, zbyt silne wcieranie, podrażnienie mechaniczne.

Opakowanie: Tuba 20 g

Producent: Merz Co. GMBH

 

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: