Contractubex żel 50 g
  • Contractubex żel 50 g

Contractubex żel 50 g

MERZ
62,85 zł
Brutto
464
6 szt.

Contractubex
żel: tuba 50 g

Działanie
Hamuje proliferację fibroblastów i nadmierną syntezę kolagenu, przez co wpływa na tworzenie prawidłowej tkanki łącznej i ogranicza przerastanie blizny. Poprawia ukrwienie i nawilżenie tkanki, zmniejszając uczucie napięcia i świądu. Działa zmiękczająco, co powoduje większą elastyczność blizny.

Wskazania
Blizny pooperacyjne, pourazowe, pooparzeniowe oraz potrądzikowe. Blizny hipertroficzne, bliznowce. Blizny ograniczające ruch w stawach. Pomocniczo w leczeniu przykurczów stawów i ścięgien (np. przykurcz Dupuytrena, przykurcze pourazowe).

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności
Nie stosować na otwarte rany.

Działanie niepożądane
Rzadko występują miejscowe reakcje skórne.

Dawkowanie
Kilka razy dziennie delikatnie wcierać żel w tkankę blizny aż do całkowitego wchłonięcia. Na blizny stwardniałe i zadawnione można założyć na noc opatrunek z żelem. W zależności od stanu blizny kuracja trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy. Najlepszy rezultat uzyskuje się, stosując żel zaraz po zagojeniu się rany.

Uwagi
Podczas leczenia świeżych blizn należy unikać bodźców fizycznych, takich jak niskie temperatury, promieniowanie UV, zbyt silne wcieranie, podrażnienie mechaniczne.

 

Producent: Merz Co. GMBH

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: