Nasic Kids aerozol 10ml
  • Nasic Kids aerozol 10ml

Nasic Kids aerozol 10ml

20,30 zł
Brutto
21228
5 szt.

Lek nasic kids jest w postaci aerozolu do nosa. Zawiera dwie substancje czynne: ksylometazoliny chlorowodorek i deksopantenol. Ksylometazolina obkurcza naczynia krwionośne, co prowadzi do zmniejszenia obrzęku i przekrwienia błony śluzowej nosa. Zmniejszenie przekrwienia błony śluzowej
nosa ułatwia oddychanie przez nos pacjentom, u których występują objawy niedrożności przewodów nosowych w przebiegu przeziębienia i po przebytej operacji nosa. Deksopantenol jest pochodną kwasu pantotenowego, witaminy przyspieszającej gojenie się ran i biorącej udział w procesie regeneracji błon śluzowych.

Wskazania:
Lek nasic kids jest stosowany w objawowym leczeniu niedrożności przewodów nosowych w przebiegu przeziębienia oraz po przebytej operacji nosa - dla pobudzenia gojenia się błony śluzowej i poprawy drożności nosa.
Lek nasic kids jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku od 2 do 6 lat.

Dawkowanie/Sposób użycia:
Lek należy zawsze stosować zgodnie z instrukcją zawartą w ulotce dla pacjenta.
W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dawkowanie:
Dzieci w wieku 2 do 6 lat:
jedna dawka aerozolu do każdego otworu nosowego raz lub dwa razy na dobę (co 8-10 godzin).
Nie podawać więcej niż trzy dawki do każdego otworu nosowego na dobę.
Dawkowanie zależy od indywidualnej wrażliwości i reakcji pacjenta na lek.
Nie należy stosować dawek większych niż zalecane.
Nie należy stosować leku nasic kids dłużej niż 7 dni.
Należy zawsze zasięgnąć porady lekarza odnośnie okresu podawania leku.
Leku nasic kids nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Sposób użycia:
Donosowo
Zdjąć podłużną nasadkę ochronną z pompki rozpylającej. Odkręcić zakrętkę ze szklanej butelki i nakręcić końcówkę pompki rozpylającej. Następnie zdjąć nasadkę ochronną z końcówki dozownika. Przed pierwszym podaniem kilka razy nacisnąć pompkę aż do uzyskania jednolitej mgiełki. Wprowadzić końcówkę dozownika pionowo do otworu nosowego i nacisnąć pompkę w celu
uwolnienia jednej dawki leku, jednocześnie delikatnie wciągnąć powietrze nosem. W ten sam sposób należy podać dawkę leku do drugiego otworu nosowego. Po użyciu oczyścić końcówkę dozownika i nałożyć na nią nasadkę ochronną. Przy następnych podaniach pompka dozująca będzie stale gotowa do dalszego użycia. Ze względu na ryzyko przeniesienia zakażenia opakowanie leku powinno być stosowane tylko przez jednego pacjenta.

Opakowanie:
Opakowanie leku to butelka z oranżowego szkła, zaopatrzona w pompkę dozującą, umieszczona w tekturowym pudełku. Butelka zawiera 10 ml roztworu.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: