PRONASAL Control aerozol do nosa 50mg/d x 60dawek
  • PRONASAL Control aerozol do nosa 50mg/d x 60dawek

PRONASAL Control aerozol do nosa 50mg/d x 60dawek

TEVA B.V.
17,53 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie
0 recenzje
39687
2 szt.

Pronasal Control to lek w formie aerozolu do nosa, którego substancją czynną jest mometazonu furoinian. Należy do grupy leków nazywanych kortykosteroidami. Lek ten przeznaczony jest dla osób dorosłych w celu leczenia objawów kataru siennego, który występuje w określonych porach w ciągu roku i jest reakcją alergiczną wywołaną wdychaniem pyłków drzew, traw, a także innych roślin oraz zarodników pleśni i grzybów. Pronasal Control minimalizuje obrzęk oraz podrażnienia błony śluzowej nosa, a także łagodzi objawy, takie jak kichanie, swędzenie, uczucie zatkanego nosa oraz zmniejsza ilość wydzieliny. Mometazonu furoinianu nie należy mylić ze steroidami anabolicznymi w postaci tabletek lub zastrzyków, które są używane niezgodnie z przeznaczeniem przez niektórych sportowców. Lek ten stosuje się po wcześniejszym zdiagnozowaniu kataru siennego przez lekarza.

Wskazania

W celu łagodzenia objawów wywołanych katarem siennym takich jak, kichanie, swędzenie, uczucie zatkanego nosa oraz zmniejszenie ilości wydzieliny.

Skład:

Dawka leku (0,1 ml) zawiera:

substancję czynną: mometazonu furoinian (w postaci mometazonu furoinianu jednowodnego) 50 µg,

substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna i karmeloza sodowa (Avicel RC-591), glicerol, benzalkoniowy chlorek, roztwór, polisorbat 80, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie

Dorośli: zaleca się stosowanie dwóch dawek aerozolu do każdego otworu nosowego raz na dobę.

Aerozolu do nosa nie należy stosować w większych dawkach, częściej lub przez dłuższy czas niż zalecił to lekarz prowadzący.

U niektórych pacjentów złagodzenie objawów występuje w ciągu 12 godzin od podania pierwszej dawki leku, jednak pełne korzyści z leczenia mogą nie być obserwowane w ciągu dwóch pierwszych dni leczenia. Dlatego należy kontynuować regularne stosowanie w celu uzyskania pełnych korzyści z leczenia.

Po uzyskaniu poprawy lekarz prowadzący może zalecić zmniejszenie dawki do jednej dawki aerozolu do każdego otworu nosowego raz na dobę.

Jeżeli pacjent nie odczuwa poprawy, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym. W przypadku braku poprawy objawów lub poprawa jest niewystarczająca po upływie 14 dni stosowania, należy zasięgnąć porady lekarza.

Lek nie powinien być stosowany dłużej niż 3 miesiące bez konsultacji z lekarzem.

Jeśli pacjent ma nasilone objawy kataru siennego, lekarz prowadzący może zalecić rozpoczęcie stosowania leku przed rozpoczęciem się sezonu pylenia. Pomoże to zapobiec wystąpieniu objawów kataru siennego.

Pod koniec okresu pylenia może wystąpić poprawa i leczenie może nie być już konieczne.

Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie na mometazonu furoinian lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Jeśli u pacjenta występuje niewyleczone zakażenie błony śluzowej nosa. Stosowanie leku w czasie niewyleczonego zakażenia w obrębie jamy nosowej, np. opryszczki, może spowodować zaostrzenie objawów zakażenia. Zanim zastosuje się aerozol do nosa, należy poczekać do czasu ustąpienia zakażenia.

Jeśli pacjent niedawno przebył zabieg chirurgiczny w obrębie nosa lub urazy nosa. Nie należy stosować aerozolu do nosa, aż do czasu zagojenia się ran.

Producent:

Teva B.V.

Swensweg 5

2031 GA Haarlem

Holandia

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: