
Aleric Spray 50 mcg/dawkę aerozol do nosa 140 dawek
*Oferta ważna do wyczerpania zapasów Aleric Spray stosowany jest w leczeniu objawów zdiagnozowanego przez lekarza sezonowego alergicznego zapalenia...
Coldrex Complex Grip to kompleksowy lek w postaci kapsułek, który zwalcza objawy przeziębienia i grypy, w tym kaszel mokry. Zawiera połączenie trzech substancji czynnych: gwajafenezynę o działaniu wykrztuśnym, paracetamol zmniejszający gorączkę i ból, a także fenylefrynę, która zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa i udrożnia przewody nosowe. Lek jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 16. roku życia.
Korzyści stosowania Coldrex Complex Grip
Coldrex Complex Grip ułatwia odkrztuszanie i zawiera maksymalną dawkę paracetamolu w wygodnej formie kapsułek*. Uwalnianie substancji czynnych rozpoczyna się po 5 minutach. Gwajafenezyna rozrzedza wydzielinę w drogach oddechowych i ułatwia odkrztuszanie, paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, a fenylefryna obkurcza naczynia krwionośne i udrożnia nos.
* Maksymalna dawka dotyczy dawkowania 2 kapsułki Coldrex Complex Grip jednorazowo, tj. 1000 mg paracetamolu. Dotyczy leków dostępnych bez recepty z paracetamolem.
Potrójna formuła kapsułek Coldrex Complex Grip działa na 7 objawów przeziębienia i grypy: gorączkę, kaszel mokry, ból, dreszcze, ból głowy, katar i ból gardła. Forma kapsułek pozwala na wygodę stosowania produktu w sytuacji gdy nie ma możliwości rozpuszczenia saszetki w wodzie.
Jak używać Coldrex Complex Grip?
Do stosowania doustnego.
Kapsułki należy połykać w całości, popijając wodą i nie rozgryzać.
Skład
Każda kapsułka zawiera: Paracetamol (Paracetamolum) 500 mg, Gwajafenezyna (Guaifenesinum) 100 mg, Fenylefryny chlorowodorek (Phenylephrini hydrochloridum) 6,1 mg (co odpowiada 5 mg fenylefryny).
Dawkowanie
Dorośli i młodzież w wieku 16 lat i starsza o masie ciała powyżej 50 kg: Zalecana dawka to 2 kapsułki co 4 do 6 godzin, w zależności od potrzeby, maksymalnie do 3 dawek w ciągu 24 godzin. Nie przekraczać zalecanej dawki. Nie należy przyjmować więcej niż 6 kapsułek (3g paracetamolu) w ciągu 24 godzin.
Leku Coldrex Complex Grip nie należy stosować u dorosłych, osób w podeszłym wieku i młodzieży w wieku 16 lat i starszych, o masie ciała poniżej 50 kg.
Nie podawać dzieciom i młodzieży poniżej 16 roku życia.
Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni, nasilają się lub występują inne objawy.
Wskazania do stosowania
Krótkotrwałe łagodzenie objawów przeziębienia i grypy, takich jak ból łagodny do umiarkowanego, ból głowy, nieżyt nosa i ból gardła, dreszcze i gorączka oraz ułatwianie odkrztuszania przy kaszlu produktywnym.
Coldrex Complex Grip jest wskazany do stosowania u osób dorosłych, osób w podeszłym wieku oraz młodzieży w wieku 16 lat i powyżej.
Podmiot odpowiedzialny
Perrigo Poland sp. z o.o.
Al. Niepodległosci 18
02-633 Warszawa
16 innych produktów w tej samej kategorii:
*Oferta ważna do wyczerpania zapasów Aleric Spray stosowany jest w leczeniu objawów zdiagnozowanego przez lekarza sezonowego alergicznego zapalenia...
Skład: Mentol 0,40 g, Olejek miętowy 0,20 g, Olejek eukaliptusowy 0,25 g, Olejek sosnowy 0,10 g, Olejek z drzewa herbacianego 0,05 gWskazania i...
Wskazania: - ostre lub przewlekłe zapalenie zatok przynosowych- nieżyt nosa w przebiegu infekcji lub alergii- przed i po zabiegach chirurgicznych...
Fervex to złożony lek kompleksowo zwalczający objawy grypy i przeziębienia. Przeznaczony do doraźnego stosowania u osób dorosłych oraz dzieci...
Nebu-Dose Plus to 3% roztwór do inhalacji w ampułkach do nebulizacji. Działanie preparatu opiera się na wykorzystaniu mechanizmów ułatwiających...
Produkt jest wyrobem medycznym Fitonasal skoncentrowany spray jest ochronnym preparatem udrażniającym nos do stosowania w przypadku przeziębienia,...
Właściwości: Produkt charakteryzuje się wyjątkowym składem odpowiadającym za silne właściwości regenerujące. Bogaty skład zawierający d-pantenol,...
Xylodex 0,1% jest lekiem w postaci aerozolu do nosa, zawierającym jako substancje czynne ksylometazoliny chlorowodorek (zaliczany do grupy leków...
Fervex o smaku malinowym - 8 saszetek Fervex jest lekiem złożonym. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Meinian feniraminy...
AROMATOLKoncentrat do sporządzania roztworu do płukania jamy ustnej i gardła, roztwór doustny, do stosowania na skórę i do sporządzania inhalacji...
Wskazania: Lek Otrivin Mentol stosuje się w nadmiernym przekrwieniu błony śluzowej nosa występującym w przebiegu przeziębienia, kataru siennego,...
Xylometazolin (WZF) 0,1% to produkt leczniczy dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat do nosa łagodzący katar i zmniejszający ilość wydzieliny....
Wyrób medyczny w postaci roztworów do inhalacji bez dodatku konserwantów. Produkt przeznaczony jest do stosowania wziewnego. Skład wyrobu opiera...
ZATOXIN jest suplementem diety, który zawiera idealnie dobraną kompozycję ekstraktów roślinnych i beta-glukanu. Naturalne składniki znajdujące się...
Respero Myrtol to lek na bazie olejków eterycznych, który stosuje się do łagodzenia ostrych stanów zapalnych górnych dróg oddechowych. Skład:...
Oxyrin APTEO MED należy do grupy leków nazywanych sympatykomimetykami, które działają miejscowo obkurczająco na naczynia krwionośne i udrażniają...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii