Coldrex Complex Grip 16 kapsułek
  • Coldrex Complex Grip 16 kapsułek

Coldrex Complex Grip 16 kapsułek

22,60 zł
Brutto
42932
20 szt.

Coldrex Complex Grip to kompleksowy lek w postaci kapsułek, który zwalcza objawy przeziębienia i grypy, w tym kaszel mokry. Zawiera połączenie trzech substancji czynnych: gwajafenezynę o działaniu wykrztuśnym, paracetamol zmniejszający gorączkę i ból, a także fenylefrynę, która zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa i udrożnia przewody nosowe. Lek jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 16. roku życia.

Korzyści stosowania Coldrex Complex Grip

Coldrex Complex Grip ułatwia odkrztuszanie i zawiera maksymalną dawkę paracetamolu w wygodnej formie kapsułek*. Uwalnianie substancji czynnych rozpoczyna się po 5 minutach. Gwajafenezyna rozrzedza wydzielinę w drogach oddechowych i ułatwia odkrztuszanie, paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, a fenylefryna obkurcza naczynia krwionośne i udrożnia nos.

* Maksymalna dawka dotyczy dawkowania 2 kapsułki Coldrex Complex Grip jednorazowo, tj. 1000 mg paracetamolu. Dotyczy leków dostępnych bez recepty z paracetamolem.

Potrójna formuła kapsułek Coldrex Complex Grip działa na 7 objawów przeziębienia i grypy: gorączkę, kaszel mokry, ból, dreszcze, ból głowy, katar i ból gardła. Forma kapsułek pozwala na wygodę stosowania produktu w sytuacji gdy nie ma możliwości rozpuszczenia saszetki w wodzie.

Jak używać Coldrex Complex Grip?

Do stosowania doustnego.

Kapsułki należy połykać w całości, popijając wodą i nie rozgryzać.

Skład

Każda kapsułka zawiera: Paracetamol (Paracetamolum) 500 mg, Gwajafenezyna (Guaifenesinum) 100 mg, Fenylefryny chlorowodorek (Phenylephrini hydrochloridum) 6,1 mg (co odpowiada 5 mg fenylefryny).

Dawkowanie

Dorośli i młodzież w wieku 16 lat i starsza o masie ciała powyżej 50 kg: Zalecana dawka to 2 kapsułki co 4 do 6 godzin, w zależności od potrzeby, maksymalnie do 3 dawek w ciągu 24 godzin. Nie przekraczać zalecanej dawki. Nie należy przyjmować więcej niż 6 kapsułek (3g paracetamolu) w ciągu 24 godzin.

Leku Coldrex Complex Grip nie należy stosować u dorosłych, osób w podeszłym wieku i młodzieży w wieku 16 lat i starszych, o masie ciała poniżej 50 kg.

Nie podawać dzieciom i młodzieży poniżej 16 roku życia.

Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni, nasilają się lub występują inne objawy.

Wskazania do stosowania

Krótkotrwałe łagodzenie objawów przeziębienia i grypy, takich jak ból łagodny do umiarkowanego, ból głowy, nieżyt nosa i ból gardła, dreszcze i gorączka oraz ułatwianie odkrztuszania przy kaszlu produktywnym.

Coldrex Complex Grip jest wskazany do stosowania u osób dorosłych, osób w podeszłym wieku oraz młodzieży w wieku 16 lat i powyżej.

Podmiot odpowiedzialny

Perrigo Poland sp. z o.o.

Al. Niepodległosci 18

02-633 Warszawa

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: