Hylo-Gel żel do oczu 10 ml
  • Hylo-Gel żel do oczu 10 ml

Hylo-Gel żel do oczu 10 ml

61,72 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie
0 recenzje
10878
1 szt.

Sterylne krople do oczu bez zawartośc ifosforanów i środków konserwujących.

Krople do oczu HYLO GEL® zapewniają intensywne i długotrwałe nawilżenie w ciężkiej i przewlekłej postaci zespołu suchego oka. Dzięki wysokiej zawartości kwasu hialuronowego (0,2%) krople mają bardzo lepką konsystencję, która sprawia, że doskonale przylegają do powierzchni oka. Krople do oczu HYLO GEL® dodatkowo wspomagają proces gojenia oczu po zabiegach chirurgicznych. Praktyczny system COMOD® gwarantuje precyzyjne zakraplanie, wysoką wydajność (butelka zawiera co najmniej 300 kropli) oraz długi okres trwałości (do 6 miesięcy od pierwszego użycia). Podobnie jak wszystkie produkty linii HYLO®, krople do oczu HYLO GEL® są pozbawione konserwantów i fosforanów, dzięki czemu są bardzo dobrze tolerowane. Szczególna zaleta: W przypadku niektórych chorób objawiających się suchością oczu krople do oczu HYLO GEL® może przepisać lekarz. Wówczas lek może być objęty refundacją.

Skład

Hialuronian sodu 2 mg/ml, bufor cytrynianowy, sorbitol, woda.

Przeciwskazania

Nie stosować kropli do oczu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.

Stosowanie

Krople do oczu HYLO GEL wyróżnia lepka konsystencja, wynikająca z wyjątkowo wysokiej zawartości kwasu hialuronowego. Dzięki temu na powierzchni oka utrzymuje się stabilny film łzowy, zapewniający trwałe nawilżenie. Krople do oczu HYLO GEL łagodzą uporczywe lub ciężkie objawy zespołu suchego oka, a narząd wzroku jest trwale chroniony przed podrażnieniami.

Do stosowania również po zabiegach operacyjnych.

HYLO GEL należy stosować w sposób dostosowany do nasilenia dolegliwości oraz zgodnie z zaleceniami okulisty/farmaceuty. Zasadniczo należy zakraplać po jednej kropli do każdego oka 3 razy dziennie. Preparat zakrapla się przy użyciu opatentowanego systemu COMOD. Aby prawidłowo zakroplić preparat, należy postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami krok po kroku:

Krok 1: Przed każdym zastosowaniem należy zdjąć nakładkę z zakraplacza.

Krok 2: Trzymając butelkę zakraplaczem do dołu, oprzeć kciuk na górnej części butelki, a pozostałe palce ułożyć na jej denku.

Krok 3: Oprzeć rękę trzymającą butelkę na drugiej ręce.

Krok 4: Odchylając nieznacznie głowę do tyłu, wolną ręką odciągnąć lekko dolną powiekę oraz szybko i zdecydowanie nacisnąć na środek denka butelki, aby uruchomić mechanizm podania kropli. To samo powtórzyć w drugim oku.

Krok 5: Po każdorazowym użyciu niezwłocznie zamknąć zakraplacz nakładką.

Przechowywanie

Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25 ̊C. Po pierwszym otwarciu opakowania bezpośredniego preparat nadaje się do użycia przez okres 6 miesięcy.

Nie używać po upływie terminu ważności.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Ważne informacje dotyczące wyrobu medycznego:

Wyrób medyczny - posiada oznakowanie CE.

Posiada deklarację zgodności UE

Zawiera instrukcję obsługi w języku polskim

Zawiera etykietę w języku polskim

Producent

URSAPHARM Arzneimittel GmbH

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: