Procto-Glyvenol krem 30 g
  • Procto-Glyvenol krem 30 g

Procto-Glyvenol krem 30 g

32,69 zł
Brutto
2842
16 szt.

Procto-Glyvenol® krem doodbytniczy, skuteczny lek na hemoroidy. Działa już po 10-ciu minutach. Można go stosować od 4-tego miesiąca ciąży i podczas karmienia piersią. 1,2

Wskazania i działanie:

Procto-Glyvenol® to krem doodbytniczy na hemoroidy. Przeznaczony jest do miejscowego leczenia wewnętrznych i zewnętrznych hemoroidów. Krem doodbytniczy Procto-Glyvenol® zawiera dwie substancje czynne: tribenozyd i lidokainy chlorowodorek. Tribenozyd działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i przeciwświądowo. Zapobiega również uszkodzeniu śródbłonka naczyń krwionośnych. Lidokaina jest substancją miejscowo znieczulającą. Łagodzi przykre dolegliwości związane z hemoroidami, takie jak ból, świąd i pieczenie.

Szybka ulga - działa już po 10 minutach! 1

Potrójny mechanizm działania: przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwświądowy.

Może być stosowany w ciąży (od 4-ego miesiąca) i podczas karmienia piersią. 2

Skład:

Substancjami czynnymi kremu doodbytniczego na hemoroidy Procto-Glyvenol® są tribenozyd (Tribenosidum) i lidokainy chlorowodorek (Lidocaini hydrochloridum). 1 g kremu zawiera 50 mg tribenozydu i 20 mg lidokainy chlorowodorku. Substancjami pomocniczymi są: sorbitanu stearynian (Arlacel 60), makrogolu eter cetostearylowy (Cetomakrogol 1000), alkohol cetylowy, izopropylu palmitynian, parafina ciekła, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, sorbitol ciekły, niekrystalizujący, kwas stearynowy i woda oczyszczona.

Postać farmaceutyczna: krem doodbytniczy – biały, jednorodny o słabym, charakterystycznym zapachu

Dawkowanie:

Podanie doodbytnicze.

Krem doodbytniczy na hemoroidy Procto-Glyvenol® należy stosować rano i wieczorem, aż do ustąpienia ostrych objawów. Następnie dawkę można zmniejszyć stosując krem raz na dobę.

W przypadku leczenia wewnętrznych hemoroidów, krem należy nakładać za pomocą załączonego aplikatora, który należy nakręcić na gwint tuby. Aplikator zaopatrzony jest w kapturek ochronny. Należy go zdjąć przed użyciem kremu, a po aplikacji umieścić na swoim miejscu.

Nie należy przekraczać zalecanych dawek leku.

Należy dokładnie umyć ręce po każdym zastosowaniu leku. Należy unikać kontaktu leku z oczami.

Nie należy stosować leku doustnie.

Jeśli po upływie 7 dni stosowania nie nastąpiła poprawa lub pojawiły się inne, nieobserwowane wcześniej objawy, należy zwrócić się do lekarza, aby wykluczyć inne potencjalne przyczyny tych dolegliwości.

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. 

Podmiot odpowiedzialny:

Recordati Ireland Ltd., Raheens East, Ringaskiddy, Co. Cork, Irlandia

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: