
Mel Max Actigel 20 mg/g żel 100 g
Lek Mel Max Actigel zawiera diklofenak należący do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Stosuje się go w pourazowych stanach zapalnych...
Produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym, łagodzącym obrzęk do stosowania w bólach różnego pochodzenia (reumatycznych, mięśniowych, pleców) z towarzyszącym obrzękiem.
Skład
Substancjami czynnymi są: ibuprofen (Ibuprofenum) i mentol (Mentholum).
1 g żelu zawiera 50 mg ibuprofenu i 30 mg mentolu.
Substancje pomocnicze: karbomer, glikol propylenowy, etanol 96%, diizopropanolamina, woda oczyszczona.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.
Lek do stosowania miejscowego na skórę.
Na miejsce posmarowane żelem, nie należy zakładać żadnych opatrunków (plastrów i bandaży).
Młodzież powyżej 12 lat i dorośli: 3 razy dziennie aplikować żel na miejsce bolesne, ale nie częściej co 4 godziny. Zwykle stosuje się od 1 do 4 cm żelu, który należy delikatnie wmasować do wchłonięcia.
Działanie
Dip Rilif wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne dzięki zawartości ibuprofenu, który należy do grupy leków NLPZ. Mentol zawarty w leku łagodzi dolegliwości bólowe mięśni, ścięgien i stawów poprzez miejscowe działanie powodujące zaczerwienienie i przekrwienie skóry.
Wskazania
Miejscowe leczenie dolegliwości bólowych i zapalnych w:
bólach reumatycznych,
bólach mięśniowych, bólach pleców,
obrzęku i bólu z powodu urazu, kontuzji m.in. sportowych (kontuzje stawowe i skręcenia stawów),
bólu ścięgien, więzadeł i tkanki włóknistej,
lumbago.
Przeciwwskazania
Kiedy nie stosować leku Dip Rilif:
w przypadku uczulenia na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
jeśli w przeszłości wystąpiły reakcje uczuleniowe na ibuprofen, kwas acetylosalicylowy, inne leki z grupy NLPZ,
u pacjentów z astmą, u których w przeszłości występował m.in. napad duszności, wysypka, nieżyt błony śluzowej nosa,
na wargi, nozdrza, błony śluzowe, okolice narządów moczowo-płciowych; do oczu i skórę w ich okolicy; na skórę zmienioną zapalnie lub uszkodzoną,
u osób poniżej 12 lat.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Częstość nieznana:
reakcje miejscowe np. zaczerwienienie, świąd, wysypka, pieczenie, pokrzywka, oparzenia w miejscu stosowania,
zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego jak bóle brzucha, niestrawność,
napady duszności u osób predysponowanych (osoby z astmą, chorobami alergicznymi).
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Stosowanie leku należy omówić z lekarzem jeśli u pacjenta występuje alergia na leki lub kosmetyki, choroba nerek, choroba wrzodowa, są przyjmowane leki z grupy NLPZ w tym kwas acetylosalicylowy,
Jeśli u pacjenta wystąpiła pokrzywka lub podrażnienie skóry, należy przerwać stosowanie leku.
Lek zawiera glikol propylenowy, który może powodować podrażnienie skóry.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Okres ważności po pierwszym otwarciu tuby: 3 miesiące
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Dip Rilif może wchodzić w interakcje z:
kwasem acetylosalicylowym,
innymi lekami przeciwzapalnymi.
Ciąża i karmienie piersią
W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie należy stosować leku u osób poniżej 12. roku życia.
Producent
THE MENTHOLATUM
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Lek Mel Max Actigel zawiera diklofenak należący do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Stosuje się go w pourazowych stanach zapalnych...
Krem chłodzący – działa chłodząco i relaksująco, a masaż podczas jego aplikacji dodatkowo niweluje obrzęki i poprawia regenerację.Właściowości:...
Neo-CapsidermSkładPreparat zawiera kapsaicynę, kamforę, olejek terpentynowy i eukaliptusowy.DziałanieKapsaicyna wcierana w skórę powoduje...
Altaziaja to produkt leczniczy o działaniu przeciwobrzękowym i ściągającym do stosowania w obrzękach (pourazowych, stawowych, po oparzeniach Io...
Traumon żel: (100 mg/g) tuba 100 g Skład1 g żelu lub 1 ml aerozolu zawiera 100 mg etofenamatu.DziałanieNiesteroidowy lek przeciwzapalny z grupy...
Lek w postaci żelu o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, do stosowania miejscowego. Substancją czynną w żelu jest ibuprofen, należący do...
Lek Voltaren Sport zawiera diklofenak należący do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Stosuje się go w w celu łagodzenia bólu i obrzęków...
Sprawdzona skuteczność działania wyciągów ziołowych zawartych w składzie, stosowana od lat do pielęgnacji skóry podrażnionej czynnikami...
Wskazania do stosowania: miejscowe leczenie bólów mięśni; leczenie bólów w przebiegu zwyrodnieniowych chorób stawów, reumatycznych schorzeń stawów...
Difortan jest lekiem w postaci żelu, przeznaczonym do wcierania w skórę o działaniu przeciwbólwym i przeciwzapalnym. Skład Substancją czynną jest...
Preparat przeznaczony jest do pielęgnacji nóg. Stosować do delikatnego wcierania u osób z żylakami i opuchnięciami wywołanych różnymi...
Traumeel S homeopatyczny preparat złożony w postaci maści, jednocześnie działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Jest skuteczny w...
Lek Wskazania do stosowania: Produkt stosuje się w przewlekłej niewydolności żylnej, w tym: w leczeniu zaburzeń krążenia żylnego w obrębie kończyn...
Voltaren Max - skład:100g leku zawiera 2,32g substancji czynnej- diklofenaku dietyloamoniowego oraz substancje pomocnicze: alkohol izopropylowy,...
Żel Olfen Max z wysokim stężeniem diklofenaku stosuje się w w leczeniu ostrego bólu stawów, mięśni, kolan, stawu skokowego w przypadku nadwyrężeń,...
Skuteczność RuscoVen bioŻel opiera się na funkcjonalnej synergii liofilizowanych ekstraktów z ruszczyka i kasztanowca z wodno-alkoholowymi...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii