
Neosine syrop 150 ml
Neosine - produkt leczniczy zwiększający odporność organizmu. Skład Substancją czynną leku jest inozyna pranobeks (Inosinum pranobexum): kompleksu...
Coldrex Complex Grip to produkt leczniczy w postaci proszku do sporządzania roztworu doustnego stosowanego doraźne w łagodzeniu objawów grypy i przeziębienia.
Skład
Substancjami czynnymi leku są: paracetamol (Paracetamolum), gwajafenezyna (Guaifenesinum) i fenylefryny chlorowodorek (Phenylephrini hydrochloridum).
Jedna saszetka zawiera: 500 mg paracetamolu, 200 mg gwajafenazyny i 10 mg fenylefryny.
Substancje pomocnicze: sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, kwas winowy, sodu cyklaminian (E 952), sodu cytrynian, acesulfam potasowy (E 950), aspartam (E 951), aromat mentolu (proszek), aromat cytrynowy, aromat soku cytrynowego, żółcień chinolinowa (E 104).
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dorośli, pacjenci w podeszłym wieku i dzieci powyżej 12 roku życia: Doustnie 1 saszetka co 4 godziny.
Wsypać zawartość 1 saszetki do kubka, zalać 250 ml gorącej wody. Mieszać do rozpuszczenia i wypić roztwór w ciągu 1½ godziny. Nie stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu doby.
Jeśli po upływie 5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.
Działanie
Lek Coldrex Complex Grip działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, rozrzedza wydzielinę oskrzeli, działa wykrztuśnie, zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i ułatwia jego udrożnienie.
Wskazania
Lek Coldrex Complex Grip przeznaczony jest do krótkotrwałego, doraźnego łagodzenia objawów towarzyszących przeziębieniu i grypie, takich jak ból, nieżyt nosa, gorączka oraz mokry kaszel.
Przeciwwskazania
Stosowanie leku Coldrex Complex Grip jest przeciwwskazane jeżeli występuje: nadwrażliwość na paracetamol, gwajafenezynę, fenylefrynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
Nie należy stosować leku u Pacjentów w przypadku zaburzeń czynności wątroby i nerek, chorób serca, zaburzeń sercowo-naczyniowych, ciężkiej niedokrwistości hemolitycznej, nadciśnienia, nadczynności tarczycy, cukrzycy, guza chromochłonnego, jaskry i zatrzymania oddawania moczu.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Często (występują u 1 do 10 pacjentów na 100 ): problemy ze snem (bezsenność), biegunka, nudności, nerwowość, drżenia, rozdrażnienie, niepokój lub pobudliwość, podwyższone ciśnienie krwi z bólem głowy, zawrotami głowy, wymiotami i nieregularnym rytmem serca (kołatanie serca).
Rzadko (występują u 1 do 10 pacjentów na 10 000 ): ból brzucha i uczucie dyskomfortu, problemy z wątrobą, zbyt szybki lub za wolny rytm serca, zaburzenia w obrębie oka, problemy z oddawaniem moczu.
Bardzo rzadko (występują u mniej niż 1 pacjenta na 10 000 ): reakcje alergiczne, które mogą być ciężkie, takie jak wysypka, problemy z oddychaniem, łuszczenie
skóry, świąd, obrzęknięte czerwone obszary skóry, czasem duszność lub obrzęk jamy ustnej, warg, języka, gardła lub twarzy, zwiększona podatność na krwawienia, powstawanie sińców, gorączka i zakażenia, takie jak zapalenie gardła lub owrzodzenia, ze względu na zmiany we krwi.
Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Należy zachować ostrożność u Pacjentów z alkoholową chorobą wątroby dusznicą bolesną, astmą czy dusznością oraz ciężkimi chorobami żołądka i jelit, miastenią rzekomoporaźną, przerostem gruczołu krokowego, chorobami sercowo-naczyniowymi. Wskazana jest konsultacja z lekarzem
Nie należy stosować leku dłużej niż 5 dni bez konsultacji z lekarzem.
Lek zawiera sacharozę, aspartam i sód.
Zawiera paracetamol. Nie stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol.
Nie stosować z innymi lekami na przeziębienie, grypę lub obkurczającymi naczynia.
Nie należy przyjmować łącznie z lekami przeciwkaszlowymi.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Lek Coldrex Complex Grip może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami: na cholesterol, przeciw nudnościom i wymiotom, zmniejszającymi krzepliwość, uspakajającymi, nasennymi, przeciwdepresyjnymi, na nadciśnienie i serce, na ból i stan zapalny.
Nie należy stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol oraz hamującymi kaszel.
Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.
Lek ten należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 30°.
Stosowanie leku z jedzeniem i piciem
Nie spożywać alkoholu podczas stosowania leku Coldrex Complex Grip.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Leku Coldrex Complex Grip nie należy stosować w okresie ciąży i podczas karmienia piersią.
Wpływ na badania laboratoryjne
Chory musi poinformować lekarza o przyjmowaniu leku gdy będzie miał wykonywane badania laboratoryjne krwi lub moczu, gdyż lek może wpływać na wyniki badań lub chory będzie poddawany znieczuleniu ogólnemu, gdyż lek może powodować zmiany rytmu serca.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie wolno podawać tego leku dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
Ten produkt leczniczy może powodować zawroty głowy. Jeśli wystąpią, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.
Producent
Perrigo Poland Sp.z o.o.
Domaniewska 48
02-672 Warszawa
perrigopoland@perrigo.com
Dystrybutor
Omega Pharma Poland
Aleja Niepodległości 18
Warszawa
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Neosine - produkt leczniczy zwiększający odporność organizmu. Skład Substancją czynną leku jest inozyna pranobeks (Inosinum pranobexum): kompleksu...
Euphorbium compositum S jest stosowany w katarze o różnym podłożu - wirusowym, bakteryjnym, alergicznym. Preparat szybko udrażnia nos, usprawnia...
INOVOX EXPRESS smak miodowo-cytrynowy zawiera antyseptyki – amylometakrezol i alkohol 2,4-dichlorobenzylowy oraz środek miejscowo znieczulający do...
POSTAĆMikrogranulki, opakowanie 3 lub 6 fiolek. Każda fiolka zawiera pojedynczą dawkę leku w ilości 1 g.SKŁADAnas barbariae, hepatis et cordis...
Wskazania:Lek do objawowego leczenia w gorączce i (lub) bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu np. ból głowy, dolegliwości towarzyszące...
Składniki wyrobu medycznego Vocaler czarna porzeczka powlekają błonę śluzową gardła ochronnym filmem chroniąc ją przed wpływem szkodliwych...
Składniki wyrobu medycznego Vocaler mięta powlekają błonę śluzową gardła ochronnym filmem chroniąc ją przed wpływem szkodliwych czynników...
Wskazania: Leczenie ostrego kaszlu o różnej etiologii.Tłumienie kaszlu w okresie przed- i pooperacyjnym u pacjentów poddawanym zabiegom...
Envil gardło to lek w postaci aerozolu do stosowania podczas stanów zapalnych w jamie ustnej i gardle. Lek stosuje się także pomocniczo przy...
Pelavo Med jest lekiem roślinnym w postaci tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej, zawierających suchy wyciąg z korzenia pelargonii....
Antyseptyk jamy ustnej, gardła i krtani, dzięki obecności chlorheksydyny działa bakteriobójczo wobec bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych oraz...
Ibuprom RR to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. Skład Substancją czynną leku jest ibuprofen 400 mg. Substancje pomocnicze to:...
Wskazania / Zastosowanie: Leczenie podrażnień gardła Ochrona błony śluzowej gardła Nawilżenie gardła Składniki wyrobu medycznego Natur-sept gardło...
Lek Groprinosin zawiera jako substancję czynną - inozyny pranobeks, który wykazuje działanie przeciwwirusowe i pobudzające czynność układu...
Wyrób medyczny. Tabletki zawierają substytut soli emskiej o podobnej ilości podstawowych kationów i anionów oraz równoważnym odczynie pH. Po...
Działanie:Preparat o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Mechanizm działania polega na hamowaniu cyklooksygenazy kwasu...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii