
Ketonal Active 0,05g 20 kapsułek
Ketonal Active jest lekiem zawierającym ketaprofen - niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ). Produkt zalecany jest w leczeniu objawowym zapalnych...
Ibuprom RR to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy.
Substancją czynną leku jest ibuprofen 400 mg.
Substancje pomocnicze to:
Skład rdzenia tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, olej roślinny, uwodorniony, krospowidon, talk, krzemionka koloidalna bezwodna;
Skład otoczki tabletki: alkohol poliwynylowy (E1203), makrogol 3350 (Ę1521), tytanu dwutlenek (E171), talk (E 553b), mieszanina
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: w doraźnym leczeniu: 1 tabletka doustnie co 4-6 godzin. Nie należy stosować dawki większej niż 3 tabletki na dobę.
Osoby w podeszłym wieku: nie jest wymagana modyfikacja dawkowania.
Nie należy zwiększać zalecanej dawki.
W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza. Lek przeznaczony jest do krótkotrwałego stosowania. Jeżeli objawy utrzymują się lub nasilają lub jeśli wystąpią nowe objawy, należy skontaktować się z lekarzem.
Nie wolno przyjmować leku przez okres ponad 3 dni bez konsultacji z lekarzem.
Wskazaniem do stosowania leku są bóle różnego pochodzenia o umiarkowanym i słabym nasileniu w tym: bóle gtowy, migrena, bóle zębów, bóle mięśniowo-stawowe, bóle okolicy krzyżowej, nerwobóle, bolesne miesiączkowanie, gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy.
Nie stosować leku u pacjentów
Jak każdy lek, lek Ibuprom RR może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działania niepożądane występujące niezbyt często (u 1 do 10 na 1000 pacjentów stosujących lek): ból głowy, niestrawność, ból brzucha, nudności, pokrzywka, świąd.
Działania niepożądane występujące rzadko (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów stosujących lek): biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, obrzęki wynikające z zaburzeń nerek i dróg moczowych.
Podmiot odpowiedzialny
US Pharmacia Sp. z o.o.
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Ketonal Active jest lekiem zawierającym ketaprofen - niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ). Produkt zalecany jest w leczeniu objawowym zapalnych...
Diosmina Colfarm Max to lek zawierający zmikronizowaną diosminę. Lek stosuje się w przypadku objawów takich jak uczucie ciężkich nóg, bólu nóg,...
Suplement diety Tkanka kostna jest dynamiczną strukturą, która nieustannie podlega procesom przebudowy. Niektóre komórki kostne (osteoklasty)...
Witamina C 500 mg do ssania firmy Solgar, to propozycja nawet dla najbardziej wymagających. Naukowcy opracowali bowiem formułę składającą się z...
GOLD GLUCOSAMINE 1000® – suplement diety w kapsułkach zawierający siarczan glukozaminy i witaminę C – substancje ważne dla prawidłowej budowy...
Suplement diety wspierający zdrowe mięśnie i kości oraz funkcjonowanie układu odpornościowego. Składniki: Substancje słodzące: sorbitole,...
Apap uśmierza bóle różnego pochodzenia, a dodatkowo skutecznie zwalcza gorączkę nie obniżając prawidłowej temperatury ciała. Efekt terapeutyczny...
Ibuprom: Jest silnym lekiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym, który precyzyjnie lokalizuje źródło bólu, (jakim często jest stan zapalny) i na nim...
Działanie:Nalgesin Mini jest lekiem łagodzącym ból, zmniejszającym stan zapalny.Lek działa poprzez hamowanie syntezy prostaglandyn. Działanie...
Witamina D3 w płynie firmy Solgar umożliwia wszechstronną suplementację diety w ten wyjątkowy składnik o zasadniczym znaczeniu dla organizmu....
MIG 400mg wskazny jest w: bólach różnego pochodzenia o słabym do umiarkowanego nasileniu, np. bolesne miesiączkowanie, bóle głowy, zębów, mięśni,...
Wskazania: bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy (w tym także migreny), bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i...
Suplement diety, którego składniki pomagają utrzymać prawidłową kondycję chrząstki stawowej i kości. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych....
Apap to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który jako substancję czynną zawiera paracetamol. Lek stosuje się w bólach różnego pochodzenia,...
Produkt przeznaczony jest dla osób dorosłych w celu uzupełnienia codziennej diety w witaminę D3 i wapń. Wpań jest podstawowym składnikiem...
Lek Ibum Sprint zawiera ibuprofen - substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), mających działanie przeciwbólowe,...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii