
Gripex Hot Max 8 saszetek
Gripex® Hot Max to wieloskładnikowy lek, dlatego kompleksowo walczy z objawami przeziębienia i grypy: paracetamol działa przeciwgorączkowo i...
Panaprex to lek przeciwbólowy oraz przeciwgorączkowy. Produkt wskazany w leczeniu gorączki (w przeziębieniu, grypie) oraz w objawowym leczeniu bólu różnego pochodzenia o nasileniu łagodnym do umiarkowanego. Lek wykazuje działanie przeciwbólowe w leczeniu bólów takich jak: bóle głowy, migrena, bóle kości i stawów, bóle mięśni, bóle pleców, bóle zębów, bóle pooperacyjne, bolesne miesiączkowanie, ból gardła.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Zastosowanie
Leczenie bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego m.in.: : bóle głowy, migrena, bóle kości i stawów, bóle mięśni, bóle pleców, bóle zębów, bóle pooperacyjne, bolesne miesiączkowanie, ból gardła.
Leczenie gorączki m.in. w przebiegu przeziębienia i grypy.
Skład:
paracetamol 500 mg
* RWS - referencyjna wartość spożycia.
Substancją czynną leku jest paracetamol. Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum). Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) rdzeń tabletki: celuloza mikrokrytaliczna, powidon K90, woda oczyszczona 8, krzemionka koloidalna bezwodna, kroskarmeloza sodowa, sodu stearylofumaran. Otoczka opadry 200 White: slkohol poliwinylowy tytanu dwutlenek (E 171), talk, makrogol 3350, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1) sodu węglan.
Dawkowanie
Dorośli, osoby w podeszłym wieku i młodzież w wieku powyżej 12 lat (o masie ciała powyżej 50 kg):
Doustnie, 1 do 2 tabletek. W razie konieczności dawkę można powtarzać nie częsciej niż co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 4 g (8 tabletek).
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat (o masie ciała 40 – 50 kg):
Doustnie, 1 tabletka jednorazowo. W razie konieczności dawkę można powtarzać nie częściej niż co 4 godziny, do 6 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 3 g (6 tabletek).
Stosować najniższą skuteczną dawkę w możliwie najkrótszym czasie.
Nie należy przekraczać zalecanej maksymalnej dawki dobowej.
Dzieci
Produktu leczniczego Panaprex nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat, ze względu na moc produktu i postać farmaceutyczną.
Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, ciężka niewydolność nerek, ciężka niewydolność wątroby, choroba alkoholowa.
Podmiot odpowiedzialny
OLIMP Laboratories Sp. z o.o.
Pustynia 84F
39-200 Dębica
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Gripex® Hot Max to wieloskładnikowy lek, dlatego kompleksowo walczy z objawami przeziębienia i grypy: paracetamol działa przeciwgorączkowo i...
Lek zawiera jako substancje czynne: paracetamol działający przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, chlorowodorek fenylefryny zmniejszający...
Wskazania:Lek do objawowego leczenia w gorączce i (lub) bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu np. ból głowy, dolegliwości towarzyszące...
CHOLINEX - NOWE WIĘKSZE OPAKOWANIE!!! (cholini salicylas)pastylki 150 mgSKŁAD 1 pastylka o ciężarze 3,9 g zawiera substancję czynną:salicylan...
Wskazania: - ostre lub przewlekłe zapalenie zatok przynosowych- nieżyt nosa w przebiegu infekcji lub alergii- przed i po zabiegach chirurgicznych...
Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.Wskazania:Lek stosuje się w leczeniu choroby przeziębieniowej, bólów, obrzęków,...
Mukolityk o silnym działaniu wykrztuśnym. Ambroksol zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, pobudza wytwarzanie surfaktantu i czynność...
Skład1 tabletka do ssania zawiera: 5 mg dichlorowodorek chlorheksydyny (Chlorhexidini dihydrochloridum) + 1 mg chlorowodorek lidokainy (Lidocaini...
Wskazania: Pomocniczo w przewlekłych i ostrych stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, utrudnionym odkrztuszaniu z zalegającą wydzieliną,...
Wskazania: bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy (w tym także migreny), bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i...
Suplement diety zawierający składniki aktywne ważne dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego: witaminę C, selen i cynk. Formuła...
Preparat pochodzenia naturalnego o działaniu wykrztuśnym. Zawarty w preparacie wyciąg z ziela tymianku rozszerza oskrzela i pobudza gruczoły...
Wskazania: Wspomagająco u osób o obniżonej odporności, w przypadku nawracających infekcji górnych dróg oddechowych. Dawkowanie: Doustnie. Dorośli w...
Działanie: Kwas acetylosalicylowy działa głównie przez hamowanie uwalniania i biosyntezy prostaglandyn z nienasyconych kwasów tłuszczowych;...
Składniki wyrobu medycznego Vocaler czarna porzeczka powlekają błonę śluzową gardła ochronnym filmem chroniąc ją przed wpływem szkodliwych...
Substancje czynne: 2,5mg heksylorezorcynolu, 1,2mg chlorku benzalkoniowego. Substancje pomocnicze: sacharoza granulowana i płynna glukoza, glikol...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii