
Xylometazolin 0.1% krople do nosa
Krople do nosa Xylometazolin to Preparat stosowany na śluzówkę nosa powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, znosi obrzęk, hamuje przekrwienie błon...
Paracetamol Synoptis zawiera jako substancję czynną paracetamol, który należy do grupy leków przeciwbólowych zwanych analgetykami. Lek Paracetamol Synoptis jest stosowany do łagodzenia bólu o niewielkim lub umiarkowanym nasileniu oraz obniżania gorączki.
Kiedy wskazany jest Paracetamol Synoptis?
-w objawach grypopodobnych,
-gorączce (trwającej krócej niż 3 dni),
-ciężkich reakcjach po podaniu szczepionki (reakcje hiperergiczne),
-łagodnych i umiarkowanych bólach głowy,
-łagodnych do umiarkowanych migrenach u pacjentów ze zdiagnozowaną migreną,
-łagodnych do umiarkowanych bólach zębów,
-łagodnych do umiarkowanych bólach uszu,
-łagodnych do umiarkowanych bólach miesiączkowych,
-łagodnych do umiarkowanych bólach pourazowych, mięśni i stawów.
Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.
Substancja czynna: paracetamolum
Skład:
Substancją czynną leku jest paracetamol. Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.
Pozostałe składniki to: powidon K30, skrobia kukurydziana żelowana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), kwas stearynowy (typ 50).
Dawkowanie:
Zalecana dawka zależy od wieku i masy ciała. Paracetamol Synoptis jest przeznaczony do stosowania doustnego u dorosłych (w tym osób w podeszłym wieku) i dzieci w wieku 12 lat i powyżej.
Odstępy miedzy dawkami powinny wynosić 6 do 8 godzin. W razie konieczności odstępy mogą wynosić co najmniej 4 godziny. Nie należy przekraczać dawki 6 tabletek na dobę.
Zalecane dawkowanie paracetamolu:
Masa ciała, Wiek, Pojedyncza dawka, Maksymalna dawka dobowa
do 50 kg, młodzież w wieku od 12 do 15 lat, 1 tabletka, do 4 tabletek (co odpowiada 2000 mg paraceatmolu)
powyżej 50 kg, młodzież w wieku od 16 do 18 lat oraz dorośli, 1-2 tabletki, do 6 tabletek (co odpowiada 3000 mg paraceatmolu)
Maksymalna dawka dobowa Paracetamolu Synoptis:
Maksymalna dawka dobowa paracetamolu nie powinna przekraczać 3 g na dobę. Paracetamol (acetaminofen) jest powszechnym składnikiem wielu produktów leczniczych złożonych. Należy to wziąć pod uwagę w celu uniknięcia przekroczenia maksymalnej dawki dobowej paracetamolu.
Czas trwania leczenia:
Nie należy przyjmować leku Paracetamol Synoptis w dużych dawkach, chyba że podano inaczej.
Jeśli objawy nasilają się lub utrzymują dłużej niż 3 dni, należy skonsultować się z lekarzem.
Sposób i droga podania Paracetamol Synoptis 500 mg:
Lek Paracetamol Synoptis należy podawać doustnie. Tabletki można przyjmować w całości lub rozkruszyć i zmieszać z wodą.
Przyjmowanie po posiłku może opóźnić działanie.
Paracetamol Synoptis z jedzeniem i piciem:
W trakcie przyjmowania leku Paracetamol Synoptis nie należy spożywać alkoholu. Alkohol może powodować zwiększenie toksycznego działania paracetamolu na wątrobę.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Paracetamol Synoptis nie jest zalecany dla dzieci w wieku poniżej 12 lat i masie ciała poniżej 40 kg ze względu na ilość paracetamolu. Dostępne są inne moce i postacie paracetamolu bardziej odpowiednie dla tej grupy pacjentów.
Kiedy nie przyjmować leku Paracetamol Synoptis?
-jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
-jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby,
-jeśli pacjent ma mniej niż 12 lat,
-jeśli pacjent przyjmuje inne leki zawierające paracetamol.
Producent / Podmiot odpowiedzialny:
SYNOPTIS PHARMA
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Krople do nosa Xylometazolin to Preparat stosowany na śluzówkę nosa powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, znosi obrzęk, hamuje przekrwienie błon...
SkładSubstancja czynna: 1 tabl. powl. zawiera 25 mg rutozydu (rutyny) i 100 mg kwasu askorbowego.Wskazania Stany niedoboru witaminy C i rutyny,...
Apap uśmierza bóle różnego pochodzenia, a dodatkowo skutecznie zwalcza gorączkę nie obniżając prawidłowej temperatury ciała. Efekt terapeutyczny...
Mukolityk o silnym działaniu wykrztuśnym. Ambroksol zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, pobudza wytwarzanie surfaktantu i czynność...
Fervex to złożony lek kompleksowo zwalczający objawy grypy i przeziębienia. Przeznaczony do doraźnego stosowania u osób dorosłych oraz dzieci...
Uporczywy, męczący tzw. "suchy kaszel", ostre i przewlekłe nieżyty górnych dróg oddechowych, utrudnione odksztuszanie zalegającej wydzieliny,...
Działanie: Pastylki do ssania po słabym działaniu przeciwzapalnym. Łagodzą podrażnienia śluzówki jamy ustnej i gardła. Zawarte w pastylkach...
Coldrex Complex Grip to produkt leczniczy w postaci proszku do sporządzania roztworu doustnego stosowanego doraźne w łagodzeniu objawów grypy i...
Fervex D Skład1 saszetka (13 g) preparatu Fervex zawiera: 500 mg paracetamolu, 200 mg kwasu askorbowego, 25 mg maleinianu feniraminy. 1 saszetka...
Strepsils® z Miodem i Cytryną przynosi szybką ulgę w bólu gardła i nawilża podrażnioną błonę śluzową, a przy tym ma przyjemny miodowy smak. Sięgnij...
Otrivin® Ipra MAX to produkt o unikalnej, innowacyjnej dwuskładnikowej formule. Dzięki temu lek nie lylko odblokowuje nos, ale także eliminuje...
Glimbax zawiera jako substancję czynną diklofenak, który jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ). Skład: 1 ml roztworu zawiera...
Chlorquinaldol jest to 5,7-dichloro-8-hydroxychinaldinum o właściwościach przeciwbakteryjnych, przeciwgrzybiczych i przeciwpierwotniakowych. Działa...
Strepsils Intensive® to silny niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ) o działaniu miejscowym na ostry ból gardła. Nie ma silniejszego leku na ból...
Składniki wyrobu medycznego Vocaler mięta powlekają błonę śluzową gardła ochronnym filmem chroniąc ją przed wpływem szkodliwych czynników...
Strepsils® z Miodem i Cytryną przynosi szybką ulgę w bólu gardła i nawilża podrażnioną błonę śluzową, a przy tym ma przyjemny miodowy smak. Sięgnij...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii