
Gripex Hot 8 saszetek o smaku cytrynowym
Maksymalna ilość w zamówieniu - 5 szt. Gripex® Hot to moc trzech składników w wygodnej do spożycia formie saszetki. Rozgrzewający napój o...
Lek Ibum o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym.
Skład
Substancją czynną leku jest ibuprofen w ilości 200 mg w jednej kapsułce.
Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: makrogol 400, potasu wodorotlenek 50%, żelatyna, sorbitol ciekły częściowo odwodniony, woda oczyszczona, żółcień chinolinowa E 104, błękit patentowy E 131.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty lub pielęgniarki.
Podanie doustne. Lek jest stosowany u pacjentów dorosłych i dzieci w wieku co najmniej 12 lat.
Zazwyczaj stosuje się następujące dawkowanie:
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: dawka początkowa 200 mg do 400 mg (1-2 kapsułki), w razie potrzeby co 4 do 6 godzin. Nie należy stosować dawki większej niż 1200 mg (6 kapsułek) na dobę. W przypadku wątpliwości dotyczących dawkowania należy skontaktować się z lekarzem.
Nie należy zwiększać zalecanej dawki. W przypadku wrażenia, że działanie leku Ibum jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza. Lek jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania. Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę, przez najkrótszy możliwy okres. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Nie wolno przyjmować leku przez okres ponad 3 dni, o ile lekarz nie zaleci inaczej.
Działanie
Lek Ibum zawiera ibuprofen – substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), mających działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.
Wskazania
Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego:
- bóle głowy (w tym także migreny)
- bóle zębów - bóle mięśniowe, stawowe i kostne
- bóle po urazach
- nerwobóle
- bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie
Bolesne miesiączkowanie
Stany gorączkowe różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych)
Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.
Przeciwwskazania
Kiedy nie stosować leku Ibum:
jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).
u pacjentów z czynną lub przebytą chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacją lub krwawieniem, również występującymi po zastosowaniu NLPZ;
u pacjentów, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej;
u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca;
u pacjentów przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększa się ryzyko wystąpienia działań niepożądanych);
w ostatnich trzech miesiącach ciąży;
u pacjentów ze skazą krwotoczną;
u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Producent
HASCO-LEK
Żmigrodzka 242e
Wrocław
Działania niepożądane występujące niezbyt często (u 1 do 10 na 1000 pacjentów stosujących lek): ból głowy, niestrawność, ból brzucha, nudności, pokrzywka, świąd,
Działania niepożądane występujące rzadko (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów stosujących lek): biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, obrzęki wynikające z zaburzeń nerek i dróg moczowych,
Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10000 pacjentów stosujących lek): smoliste stolce, krwiste wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, czasem ze skutkiem śmiertelnym, szczególnie u osób w podeszłym wieku, w pojedynczych przypadkach opisywano: depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, obrzęk, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w surowicy (retencja sodu), zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania, nieprawidłowości morfologii krwi (anemia - niedokrwistość, leukopenia – zmniejszenie liczby leukocytów, trombocytopenia – zmniejszenie liczby płytek krwi, agranulocytoza – obniżenie liczby granulocytów). Pierwszymi objawami są: gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej, objawy grypopodobne, zmęczenie, skaza krwotoczna (np. siniaki, wybroczyny, plamica, krwawienie z nosa), rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka, ciężkie reakcje nadwrażliwości takie jak: obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia – zaburzenia rytmu serca, hipotensja – nagłe zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, wstrząs; zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli, u pacjentów z istniejącymi chorobami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) podczas leczenia ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych takie jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja.
W związku z leczeniem lekami z grupy NLPZ w dużych dawkach odnotowano występowanie obrzęków, nadciśnienia i niewydolności serca. Przyjmowanie takich leków jak ibuprofen może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca (zawał serca) lub udaru. U niektórych osób w czasie stosowania leku Ibum mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Lek Ibum zawiera sorbitol. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.
Lek zawiera także żółcień chinolinową i może powodować reakcje alergiczne.
Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Chronić od światła i wilgoci.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Ciąża i karmienie piersią
W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
W ciągu pierwszych 6-ciu miesięcy ciąży nie zaleca się stosowania leku. Podczas ostatnich 3 miesięcy ciąży nie wolno przyjmować leku, ponieważ mogłoby to zwiększyć ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka w okresie okołoporodowym. Ibuprofen może w niewielkich ilościach przenikać do mleka matek karmiących. Ponieważ dotychczas nie ma doniesień dotyczących szkodliwego wpływu ibuprofenu na niemowlęta, przerwanie karmienia nie jest konieczne w przypadku krótkotrwałego przyjmowania ibuprofenu w małych dawkach.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Lek nie jest wskazany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Maksymalna ilość w zamówieniu - 5 szt. Gripex® Hot to moc trzech składników w wygodnej do spożycia formie saszetki. Rozgrzewający napój o...
Apap to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który jako substancję czynną zawiera paracetamol. Lek stosuje się w bólach różnego pochodzenia,...
Działanie: Pochodna imidazoliny o działaniu sympatykomimetycznym głównie na receptory a-adrenergiczne, podobnym do działania nafazoliny....
Skąd pochodzi Miód Manuka? Miody Manuka na tle innych miodów europejskich i tropikalnych charakteryzuje przede wszystkim rdzenne pochodzenie....
Działanie: Pastylki do ssania po słabym działaniu przeciwzapalnym. Łagodzą podrażnienia śluzówki jamy ustnej i gardła. Zawarte w pastylkach...
Suplement diety Grinovita Forte stanowi bogate źródło witaminy C (850 mg w 1 saszetce), zawiera cynk, wyciąg z owoców czarnego bzu, hibiskusa i...
Wskazania: Dolegliwości bólowe o lekkim i średnim nasileniu, np.: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, gorączka, dolegliwości towarzyszące grypie i...
Euphorbium compositum S jest stosowany w katarze o różnym podłożu - wirusowym, bakteryjnym, alergicznym. Preparat szybko udrażnia nos, usprawnia...
Preparat o skojarzonym działaniu poszczególnych składników. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, głównie poprzez hamowanie...
Działanie: Maść rozgrzewająca. Działanie preparatu oparte jest na substancjach czynnych wchodzących w skład olejków eterycznych.Wskazania:...
Glimbax zawiera jako substancję czynną diklofenak, który jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ). Skład: 1 ml roztworu zawiera...
Scorbolamid to unikalna kompozycja 3 składników, które nie tylko wzmacniają odporność (witamina C i rutozyd), ale przede wszystkim skutecznie...
GOLD-VIT C 1000 Forte™ to suplement diety zawierający witaminę C nowej generacji PureWay-C w zwiększonej dawce. Produkt został opracowany...
Mukolityk o silnym działaniu wykrztuśnym. Ambroksol zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, pobudza wytwarzanie surfaktantu i czynność...
Wyrób medyczny. To izotoniczny i sterylny roztwór wody morskiej poddanej mikrodyfuzji. Bogaty w sole mineralne i pochodzące z morza...
Substancją czynną leku Acatar Control jest oksymetazoliny chlorowodorek o działaniu zmniejszającym obrzęk błony śluzowej nosa. Lek Acatar Control...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii