
Ibuprom RR MAX 400mg 12 tabletek
Ibuprom RR to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. Skład Substancją czynną leku jest ibuprofen 400 mg. Substancje pomocnicze to:...
Wskazania: Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in.ból napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle mięśniowe, bóle kostne i stawowe). Bolesne miesiączkowanie. Gorączka (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).
Dawkowanie: Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: w doraźnym leczeniu: 1 kapsułka co 4 godziny. Lek przyjmować podczas posiłku. Nie należy stosować więcej niż 3 kapsułki w ciągu doby. Kapsułek nie należy rozgryzać. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.
Możliwe skutki uboczne: Niezbyt często: niestrawność, ból brzucha, nudności, ból głowy, pokrzywka, świąd. Rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, obrzęki. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.
Poinformuj lekarza: Gdy masz uczulenie na ibuprofen, kwas acetylosalicylowy, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy (czynną lub przebytą), krwawienia z przewodu pokarmowego, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, choroby serca, skazę krwotoczną, choroby układu pokarmowego, przewlekłe zapalne choroby jelit, nietolerancję niektórych cukrów. Gdy przyjmujesz kwas acetylosalicylowy, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki obniżające ciśnienie, leki moczopędne, leki zmniejszające krzepliwość krwi, niektóre leki przeciwdepresyjne (wybiórcze inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny), kortykosteroidy (np. prednizolon, deksametazon), antybiotyki z grupy chinolonów (np. kwas nalidyksowy, ofloksacynę, cyprofloksacynę), metotreksat (lek przeciwnowotworowy), lit (lek przeciwdepresyjny), zydowudynę (lek przeciwwirusowy), digoksynę (lek nasercowy), cyklosporynę lub takrolimus (leki osłabiające czynność układu odpornościowego), mifepryston. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Należy skonsultować się z lekarzem podczas stosowania ibuprofenu podczas pierwszych 6 miesięcy ciąży. Ibuprom Max Sprint jest przeciwwskazany do stosowana u kobiet w III trymestrze ciąży, ponieważ zwiększa ryzyko powikłań u matki i dziecka w okresie okołoporodowym. Nie ma konieczności przerywania karmienia piersią podczas krótkotrwałego stosowania ibuprofenu w małych dawkach stosowanych w leczeniu bólu i gorączki.
Opakowanie zawiera 20 kapsułek.
Podmiot odpowiedzialny
US Pharmacia Sp. z o.o.
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Ibuprom RR to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. Skład Substancją czynną leku jest ibuprofen 400 mg. Substancje pomocnicze to:...
Krótkotrwałe leczenie objawowe bólu o nasileniu małym do umiarkowanego, takiego jak ból głowy, ból miesiączkowy, ból zębów oraz gorączka....
Lek Coffepirine Tabletki od bólu głowy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. WskazaniaLek Coffepirine Tabletki od bólu...
Apap Ice, chłodzący plaster hydrożelowy, 2 szt. Wyrób medyczny. Dla dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia. Szybka, bezpieczna, chłodząca ulga...
Paracetamol Farmina, czopki 500mg Produkt leczniczy Paracetamol to najbardziej popularny lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Ze względu na...
Ibuprom RR MAX to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. Skład Substancją czynną leku jest ibuprofen 400 mg. Substancje pomocnicze...
Naproxen Aflofarm stosowany jest w leczeniu dolegliwości bólowych o małym i umiarkowanym nasileniu, takich jak: - ból towarzyszący chorobom mięśni...
Nurofen Express Forte to lek należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Stosowany jest do krótkotrwałego leczenia łagodnych i...
WSKAZANIA Ból głowy i inne bóle o umiarkowanym nasileniu, zwłaszcza pochodzenia zapalnego. Dawkowanie: Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 13 roku...
Lek przeciwzapalny i przeciwbólowy stosowany w bólach kostno-stawowych w przebiegu chorób reumatoidalnych i zwyrodnieniowychc stawów. W...
Panadol Extra tabl. powl.: 12 szt. Skład1 tabl. powl. zawiera 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny.DziałanieLek o połączonym działaniu...
Wskazania: słabe lub umiarkowane bóle różnego pochodzenia, gorączka.Skład: 1 tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu.Działanie: przeciwbólowe,...
Aspirin® w tabletkach to skuteczny lek dotychczas stosowany głównie w walce z objawami przeziębienia i przy gorączce. To prawda! Ale Aspirin® jest...
Lek Apap Noc w tabletkach to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który łączy działanie paracetamolu z uspokajającym i nasennym działaniem...
Wskazania: Jako lek odkażający w zapaleniu jamy ustnej, gardła, dziąseł, po ekstrakcji zębów, po operacji usunięcia migdałków. Dawkowanie:...
Lek roślinny do tymczasowego złagodzenia bólu zęba. Skład Substancją czynną leku jest Caryophylli floris aetheroleum (olejek goździkowy) 1 ml...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii