
Ibuprom MAX 0,4g 12 tabletek
Ibuprom MaxPowstał z myślą o ludziach cierpiących na najbardziej uciążliwe bóle z którymi inne leki mogą sobie nie poradzić. Ibuprom Max zawiera...
Paracetamol Farmina, czopki 500mg
Produkt leczniczy
Paracetamol to najbardziej popularny lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy.
Ze względu na wysoki stopień bezpieczeństwa polecany jest przez Światową Organizację Zdrowia – WHO. Podanie doodbytnicze daje pewność dopasowania właściwej dawki leku, a w przypadku wymiotów jest to najlepsza droga podania. Paracetamol Farmina działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, nie drażni żołądka, w zalecanych dawkach jest lekiem bardzo bezpiecznym. Należy stosować przy wysokiej temperaturze, przeziębieniu oraz po szczepieniach.
Lek dostępny bez recepty.
Paracetamol Farmina 500 mg:
Paracetamolum
Czopki
10 czopków
Wskazania: ból i gorączka różnego pochodzenia, np. ząbkowanie, po szczepieniach. Leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia.
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na substancję pomocniczą (tłuszcz stały). Ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby.
1 czopek zawiera substancję czynną: 500 mg paracetamolu, tłuszcz stały.
Dawkowanie: Lek Paracetamol Farmina, 500 mg, czopki jest przeznaczony do podawania doodbytniczego. Dorośli i dzieci o masie ciała powyżej 50 kg: 1 do 2 czopków co 4 do 6 godzin. Nie przekraczać maksymalnej dawki dobowej wynoszącej 4 g na dobę, uwzględniając wszystkie leki zawierające paracetamol.
Lek należy stosować w przeliczeniu na masę ciała dziecka, przybliżony wiek dziecka został podany jako ogólna wskazówka. Jednorazowo zaleca się stosować 10 do 15 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka. Maksymalna dawka wynosi 60 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka na dobę. Od 33,3 kg do 50 kg (od około 10 do13 lat) – 1 czopek 3 do 4 razy na dobę. Stosować nie częściej niż co 4 godziny.
Pozwolenie nr R/2657
Podmiot odpowiedzialny: Farmina sp. z o.o. ul. Lipska 44, 30-721 Kraków.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Ibuprom MaxPowstał z myślą o ludziach cierpiących na najbardziej uciążliwe bóle z którymi inne leki mogą sobie nie poradzić. Ibuprom Max zawiera...
DziałanieLek działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Mechanizm działania paracetamolu polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy...
WSKAZANIA Ból głowy i inne bóle o umiarkowanym nasileniu, zwłaszcza pochodzenia zapalnego. Dawkowanie: Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 13 roku...
Działanie: Kwas acetylosalicylowy działa głównie przez hamowanie uwalniania i biosyntezy prostaglandyn z nienasyconych kwasów tłuszczowych;...
Apap uśmierza bóle różnego pochodzenia, a dodatkowo skutecznie zwalcza gorączkę nie obniżając prawidłowej temperatury ciała. Efekt terapeutyczny...
Panaprex to lek przeciwbólowy oraz przeciwgorączkowy. Produkt wskazany w leczeniu gorączki (w przeziębieniu, grypie) oraz w objawowym leczeniu bólu...
Wskazania: Ból mięśni, ból reumatyczny, ból pleców, ból głowy, ból zęba. Objawowe leczenie bolesnego miesiączkowania. Objawy grypy i przeziębienia...
EXCEDRIN MIGRA STOP 20 tabletek Excedrin MigraStop jest stosowany w doraźnym leczeniu bólu głowy oraz napadów migreny (objawów, takich jak: ból...
Ibuprom: Jest silnym lekiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym, który precyzyjnie lokalizuje źródło bólu, (jakim często jest stan zapalny) i na nim...
Aspirin® w tabletkach to skuteczny lek dotychczas stosowany głównie w walce z objawami przeziębienia i przy gorączce. To prawda! Ale Aspirin® jest...
ASPIRIN C FORTE, 800 mg + 480 mg, tabletki musujące Acidum acetylsalicylicum + Acidum ascorbicum Aspirin C Forte zawiera kwas acetylosalicylowy,...
Wskazania: Dolegliwości bólowe o lekkim i średnim nasileniu, np.: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, gorączka, dolegliwości towarzyszące grypie i...
Ibuprom Max Rapid zawiera 400 mg ibuprofenu w postaci 512 mg ibuprofenu sodowego dwuwodnego. Ibuprofen należy do leków z grupy niesteroidowych...
Źródłem większości dolegliwości bólowych są stany zapalne. Zawarty w Aspirin Ultra Fast kwas acetylosalicylowy działa przeciw zapalnie - nie tylko...
Skład: 100 g leku zawiera Camphora 10 g Wskazania: Bóle mięśniowe i stawowe. Przeciwwskazania: Nie stosować u osób nadwrażliwych na kamforę. Nie...
Paracetamol Synoptis zawiera jako substancję czynną paracetamol, który należy do grupy leków przeciwbólowych zwanych analgetykami. Lek Paracetamol...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii