
Efferalgan 16 tabletek musujących
Działanie: Preparat o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Obniża podwyższoną temperaturę ciała występującą w czasie choroby, nie obniża...
Apap Extra
Działanie
Lek działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Mechanizm działania paracetamolu polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej w o.u.n. Szybko i prawie całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego. Maksymalne stężenie w osoczu pojawia się po 1 h. Wiąże się z białkami osocza w 25-50%. T0,5 wynosi 2-4 h. Jest metabolizowany w wątrobie i wydalany z moczem. Kofeina działa pobudzająco na o.u.n., przez co poprawia zdolność kojarzenia oraz znosi uczucie zmęczenia. Zwiększa pojemność minutową serca i przepływ krwi przez naczynia wieńcowe, pobudza wydzielanie soku żołądkowego oraz nasila diurezę. Szybko i całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego. Wiąże się z białkami osocza w 25%. T0,5 wynosi 3-7 h. Jest metabolizowana w wątrobie i wydalana z moczem. W ciąży obserwowano spowolnienie metabolizmu kofeiny i podwyższone stężenia we krwi, przy niezwiększonej dawce. Przenika do mleka matki.
Wskazania
Bóle o różnej etiologii: ból głowy (w tym migrena), bóle mięśniowe, ból zębów, nerwobóle, bolesne miesiączkowanie oraz bóle kostno-stawowe, pooperacyjne i pourazowe. Łagodzenie objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Wrodzony niedobór G-6-PD i reduktazy methemoglobinowej. Choroba alkoholowa. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Zaburzenia rytmu serca. Stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Nie należy stosować w I trymestrze ciąży, w okresie karmienia piersią oraz u dzieci do ukończenia 12 r.ż.
Środki ostrożności
Stosowanie preparatu przez pacjentów z niewydolnością wątroby, nadużywających alkoholu oraz głodzonych stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby. Ostrożnie stosować u pacjentów z niewydolnością nerek, astmą oskrzelową, nadczynnością tarczycy oraz zaburzeniami snu (bezsenność).
Ciąża i okres karmienia piersią
Preparat jest przeciwwskazany w I trymestrze ciąży. W II i III trymestrze ciąży stosować wyłącznie w przypadku, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Nie należy stosować w okresie karmienia piersią.
Działanie niepożądane
Mogą wystąpić: skórne reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, wysypka), nudności, zaburzenia trawienia, niemiarowość rytmu serca, bezsenność, osłabienie koncentracji, drżenia mięśniowe, drażliwość. Rzadko obserwowano agranulocytozę, bardzo rzadko trombocytopenię.
Interakcje
Nie stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i kofeinę. Paracetamol może nasilać działanie doustnych leków przeciwcukrzycowych i doustnych leków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny. Jednoczesne stosowanie z rifampicyną, lekami przeciwpadaczkowymi, barbituranami lub innymi lekami indukującymi enzymy mikrosomalne zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby. Paracetamol podawany z inhibitorami MAO może wywołać stany pobudzenia i wysoką gorączkę; stosowany z zydowudyną zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby oraz może powodować neutropenię. Jednoczesne podawanie preparatu z sympatykomimetykami i hormonami tarczycy może nasilać częstoskurcz. Doustne środki antykoncepcyjne, cymetydyna, chinolony i werapamil spowalniają metabolizm kofeiny.
Dawkowanie
Dorośli i dzieci od 13 r.ż.: 1-2 tabl. co 4-6 h. Maksymalna dawka wynosi 8 tabl. na dobę.
Uwagi
W czasie stosowania leku nie należy pić alkoholu.
Producent:
US Pharmacia
tabl. powl.: 10 szt.
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Działanie: Preparat o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Obniża podwyższoną temperaturę ciała występującą w czasie choroby, nie obniża...
Wskazania: Bóle kostno-stawowe i mięśniowe w przebiegu chorób reumatoidalnych i zwyrodnieniowych stawów.Dawkowanie: Doustnie. 1 tabletka na dobę....
Olimp Flexagen 30 saszetek o smaku malinowym Flexagen™ polecany jest w szczególności osobom:- w średnim i starszym wieku, u których doszło do...
Skład 1 tabletka zawiera: Substancja czynna: Sól sodowa naproksenu 220 mg (200 mg naproksenu i 20 mg sodu) (Jedna tabletka Aleve zawiera 20 mg...
Ketokaps Max 50 mg - 10 kaps.Wskazania:Ketokaps Max 50 mg to lek dla dorosłych i młodzieży powyżej 15. roku życia, wskazany do stosowania w...
Lek przeciwzapalny i przeciwbólowy stosowany w bólach kostno-stawowych w przebiegu chorób reumatoidalnych i zwyrodnieniowychc stawów. W...
Wskazania: Leczenie wspomagające choroby zwyrodnieniowej stawów oraz towarzyszących jej dolegliwości bólowych. Dawkowanie: Doustnie. Zazwyczaj...
POLOPIRYNA MAX to preparat działający na bazie kwasu acetylosalicylowego jednego z NLPZ. Odpowiada za właściwości przeciwbólowe i...
Witamina D jest to grupa rozpuszczalnych w tłuszczach organicznych związków chemicznych. Wyróżniamy dwie podstawowe formy witaminy D, które różnią...
Suplement diety zawierający cytrynian potasu, będący wysoko przyswajalnym źródłem potasu – niezbędnego składnika mineralnego wszystkich...
Wskazania: Bóle kostno-stawowe i mięśniowe w przebiegu chorób reumatoidalnych i zwyrodnieniowych stawów.Dawkowanie: Doustnie. 1 tabletka na dobę....
Wskazania: bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy (w tym także migreny), bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i...
Apap uśmierza bóle różnego pochodzenia, a dodatkowo skutecznie zwalcza gorączkę nie obniżając prawidłowej temperatury ciała. Efekt terapeutyczny...
Wskazania: Bóle różnego pochodzenia:- bóle głowy, np. migrena,- bóle okolicy krzyżowej,- bóle zębów, np. po ekstrakcji zębów, -nerwobóle,- bóle...
Wskazania: Bólu różnego pochodzenia o dużym nasileniu, a także gorączki, gdy zastosowanie innych środków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne....
Nowy Artresan OPTIMA 1 a DAY® z unikalną formułą MEDIflex™ to wielopoziomowe działanie wspomagające ruchomość i elastyczność stawów. Artresan...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii