
Efferalgan 16 tabletek musujących
Działanie: Preparat o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Obniża podwyższoną temperaturę ciała występującą w czasie choroby, nie obniża...
Lek Ibum Sprint zawiera ibuprofen - substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), mających działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.
Skład
Substancją czynną leku jest ibuprofen w ilości 200 mg w jednej kapsułce.
Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: makrogol 400, potasu wodorotlenek 50%, żelatyna, sorbitol ciekły częściowo odwodniony, woda oczyszczona, żółcień chinolinowa E 104, błękit patentowy E 131.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty lub pielęgniarki.
Podanie doustne. Lek jest stosowany u pacjentów dorosłych i dzieci w wieku co najmniej 12 lat.
Zazwyczaj stosuje się następujące dawkowanie:
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: dawka początkowa 200 mg do 400 mg (1-2 kapsułki), w razie potrzeby co 4 do 6 godzin. Nie należy stosować dawki większej niż 1200 mg (6 kapsułek) na dobę. W przypadku wątpliwości dotyczących dawkowania należy skontaktować się z lekarzem. Nie należy zwiększać zalecanej dawki!
W przypadku wrażenia, że działanie leku Ibum Sprint jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza. Lek jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania.Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę, przez najkrótszy możliwy okres. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.
Nie wolno przyjmować leku przez okres ponad 3 dni, o ile lekarz nie zaleci inaczej.
Działanie
Preparat działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.
Wskazania
Bóle różnego pochodzenia o słabym i umiarkowanym nasileniu: bóle głowy (w tym także migreny), bóle zębów, bóle mięśni, bóle po urazach, nerwobóle; Bolesne miesiączkowanie; Stany gorączkowe.
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku Ibum Sprint u pacjentów: z nadwrażliwością na ibuprofen lub którykolwiek ze składników leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ); z czynną lub przebytą chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacją lub krwawieniem, również występującymi po zastosowaniu NLPZ; u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej; z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca; przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększa się ryzyko wystąpienia działań niepożądanych); ze skazą krwotoczną.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Lek nie jest wskazany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Producent
HASCO-LEK
Żmigrodzka 242e
Wrocław
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Działanie: Preparat o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Obniża podwyższoną temperaturę ciała występującą w czasie choroby, nie obniża...
Lek przeciwzapalny i przeciwbólowy stosowany w bólach kostno-stawowych w przebiegu chorób reumatoidalnych i zwyrodnieniowychc stawów. W...
Witaminy ADEK-Vitum to suplement diety polecany zdrowym osobom dorosłym przed 75. rokiem życia w celu uzupełniania diety w niezbędne witaminy A,...
Suplement diety zawierający składniki wspierające tworzenie kolagenu oraz tkanki łącznej w tym chrząstki stawowej. Produkt przeznaczony dla osób...
Lek przeciwbólowy.Skład:1 tabletka zawiera 25 mg deksketoprofenu w postaci deksketoprofenu z trometamolemWskazania: Objawowe leczenie bólu o...
DZIAŁANIE I WSKAZANIA: Działanie rozpoczyna się już po 30 minutach od chwili zastosowania, a maksymalne działanie występuje po 1-3 h i utrzymuje...
Wapń jest podstawowym składnikiem mineralnym, wpływającym na utrzymanie równowagi elektrolitowej organizmu oraz prawidłowe funkcjonowanie wielu...
Suplement diety Diosmina 500 Complex zawiera diosminę, hesperydynę, wyciąg z ruszczyka, witaminę C i rutynę. Ruszczyk kolczasty korzystnie wpływa...
Doraźnie, u dorosłych w ostrych, umiarkowanych bólach różnego pochodzenia, takich jak: bóle głowy (w tym także migreny), bóle zębów bóle mięśniowe,...
Suplement diety 4Flex zawiera opatentowany składnik - Fortigel, czyli hydrolizat kolagenu nowej generacji. Jest to białko pochodzenia naturalnego...
Flexagen® Forte to suplement diety, w postaci tabletek powlekanych zawierający kompozycję odpowiednio dobranych składników wspierających prawidłowe...
Preparaty CALPEROS zawierają węglan wapnia, który dla organizmu źródłem wapnia zjonizowanego. Wapń jest pierwiastkiem biorącym udział w tworzeniu i...
Co to jest SARIDON i w jakim celu się go stosuje? Saridon zawiera paracetamol i propyfenazon, dwie substancje działające przeciwbólowo i...
Suplement diety przeznaczony dla osób dorosłych. Witamina D wspomaga utrzymanie zdrowych kości, wspiera prawidłowe funkcjonowanie mięśni, dodatkowo...
Lek Opokan max zawiera substancję czynną meloksykam. Meloksykam należy do grupy tak zwanych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które są...
Suplement diety, którego składniki wspierają funkcjonowanie chrząstki stawowej. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych. Składniki Siarczan...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii