
Ibuprom Max Rapid 400 mg 24 tabletki
Ibuprom Max Rapid zawiera 400 mg ibuprofenu w postaci 512 mg ibuprofenu sodowego dwuwodnego. Ibuprofen należy do leków z grupy niesteroidowych...
Dexak SL jest stosowany do krótkotrwałego, objawowego leczenia ostrego bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego np. ostrego bólu mięśni lub stawów, bolesnego miesiączkowania, bólu zębów.
Doustnie. Lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. Zawartość saszetki w szklance wody i dobrze rozmieszać w celu ułatwienia rozpuszczenia. Uzyskany roztwór należy wypić natychmiast po przygotowaniu. W przypadku ostrego bólu, kiedy potrzebne jest szybsze działanie, zaleca się przyjmowanie leku na pusty żołądek (co najmniej 15 minut przed posiłkiem), co spowoduje szybsze wchłanianie leku.
Często: nudności i wymioty, bóle brzucha, biegunka, niestrawność. Niezbyt często: zawroty głowy pochodzenia błędnikowego, zawroty głowy, senność, zaburzenia snu, nerwowość, bóle głowy, kołatnie serca, zaczerwienienie twarzy, zaburzenia żołądkowe, zaparcia, suchość błony śluzowej jamy ustnej, wzdęcia, wysypka, zmęczenie, ból, odczuwanie gorączki i dreszczy, złe samopoczucie. Rzadko: choroba wrzodowa żołądka, krwawienia lub perforacja wrzodu trawiennego, które może objawiać się krwawymi wymiotami lub czarnymi stolcami, omdlenia, nadciśnienie tętnicze, zwolnienie częstości oddechów, gromadzenie wody w kończynach i obrzęki obwodowe, utrata apetytu, nieprawidłowe czucie, swędząca wysypka, trądzik, zwiększone pocenie się, ból pleców, zwiększone oddawanie moczu, zburzenia miesiączkowania, zaburzenia gruczołu krokowego, nieprawidłowe wskaźniki czynności wątroby, zaburzenia czynności nerek. Lek może mieć niewielki wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu, ponieważ może powodować zawroty głowy i zaburzenia wzroku. W przypadku zaobserwowania takich objawów nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych i obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu aż do ustąpienia objawów.
Gdy masz uczulenie na trometamol deksketoprofenu, kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub którąkolwiek substancję pomocniczą, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, krwawienie z żołądka lub jelit lub przewlekłe problemy trawienne (np. niestrawność, zgaga), krwawienie z żołądka lub jelit lub perforacje z powodu wcześniejszego przyjęcia leków z grupy NLPZ stosowanych w leczeniu bólu, choroby jelit przebiegające z przewlekłym stanem zapalnym (choroba Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego), choroby serca, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, skłonność do krwawień, zaburzenia krzepnięcia, stany odwodnienia. Gdy stosujesz inne leki przeciwbólowe, doustne leki przeciwzakrzepowe, lit, metotreksat, pochodne hydantoiny i fenytoiny stosowanych w leczeniu padaczki, sulfametoksazol stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych, leki na nadciśnienie, pentoksyfilinę i okyspentyfilinę (stosowane w leczeniu owrzodzeń w przewlekłej niewydolności żylnej), zydowudynę, antybiotyki aminoglikozydowe lub chinolonowe (np. cyprofloksacyna, lewofloksacyna) stosowane w leczeniu zakażeń bakteryjnych, chlorpropamid i glibenklamid stosowane w leczeniu cukrzycy. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie stosować leku Dexak SL w trzecim trymestrze ciąży lub w okresie karmienia piersią.
Producent:
Berlin-Chemie AG
BERLIN-CHEMIE/MENARINI POLSKA Sp. z o.o.
ul. Cybernetyki 7 B
02-677 Warszawa
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Ibuprom Max Rapid zawiera 400 mg ibuprofenu w postaci 512 mg ibuprofenu sodowego dwuwodnego. Ibuprofen należy do leków z grupy niesteroidowych...
Lek Coffepirine Tabletki od bólu głowy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. WskazaniaLek Coffepirine Tabletki od bólu...
Excedrin Duo zawiera dwie substancje czynne (które sprawiają, że lek działa). Są to: paracetamol i ibuprofen. Ibuprofen należy do niesteroidowych...
Wskazania: Jako lek odkażający w zapaleniu jamy ustnej, gardła, dziąseł, po ekstrakcji zębów, po operacji usunięcia migdałków. Dawkowanie:...
Produkt leczniczy Ibuprom działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Stosuje się go w bólach głowy, zębów, mięśniowych, okolicy...
Skład1 tabletka zawiera 7,5 mg meloksykamu (Meloxicamum) oraz substancje pomocnicze: w tym laktozę jednowodną.Wskazania i działanieJako lek...
Krótkotrwałe leczenie objawowe bólu o nasileniu małym do umiarkowanego, takiego jak ból głowy, ból miesiączkowy, ból zębów oraz gorączka....
Produkt leczniczy do stosowania w leczeniu bólu o łagodnym do umiarkowanego nasilenia lub/i gorączki. Skład Substancją czynną leku jest...
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości...
Wskazania: Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in. ból napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle...
Apap Ice, chłodzący plaster hydrożelowy, 2 szt. Wyrób medyczny. Dla dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia. Szybka, bezpieczna, chłodząca ulga...
Działanie: Preparat o skojarzonym działaniu składników. Kwas acetylosalicylowy i etenzamid (pochodna kwasu salicylowego) działają przeciwbólowo...
Lek IBUPROM ULTRAMAX należy do grupy leków nazywanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i...
Wskazania: Bóle kostno-stawowe i mięśniowe w przebiegu chorób reumatoidalnych i zwyrodnieniowych stawów.Dawkowanie: Doustnie. 1 tabletka na dobę....
Wskazania: Ból mięśni, ból reumatyczny, ból pleców, ból głowy, ból zęba. Bolesne miesiączkowania. Objawy grypy i przeziębienia (ból i gorączka)....
Ibuprom RR MAX to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. Skład Substancją czynną leku jest ibuprofen 400 mg. Substancje pomocnicze...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii