
Apap 0,5 g 24 tabletki
Apap to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który jako substancję czynną zawiera paracetamol. Lek stosuje się w bólach różnego pochodzenia,...
Działanie: Preparat o skojarzonym działaniu składników. Kwas acetylosalicylowy i etenzamid (pochodna kwasu salicylowego) działają przeciwbólowo poprzez hamowanie syntezy prostaglandyn, co prowadzi do zmniejszenia wrażliwości nocyceptorów. Salicylany szybko i prawie całkowicie wchłaniają się z przewodu pokarmowego. Silnie wiążą się z białkami osocza oraz wypierają z połączeń inne leki. Przenikają do płynów ustrojowych i do większości tkanek. T0,5 kwasu acetylosalicylowego wynosi 2-3 h. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe salicylanów. Szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie po 1-2 h. Przenika do mleka matki, przez barierę krew-mózg i łożyskową. T0,5 wynosi 3-7 h. Metabolizm leku zachodzi w wątrobie, a wydalanie przez nerki.
Wskazania: Ból głowy i inne bóle o umiarkowanym nasileniu, zwłaszcza pochodzenia zapalnego.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nadwrażliwość na inne leki z grupy NLPZ przebiegająca z pokrzywką, obrzękiem naczynioruchowym, skurczem oskrzeli, ciężkim nieżytem nosa, wstrząsem. Astma oskrzelowa z polipami nosa (wywołane lub nasilone przez kwas acetylosalicylowy). Czynna choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, krwawienia z przewodu pokarmowego. Ciężka niewydolność wątroby i nerek. Zaburzenia krzepliwości krwi (hemofilia, trombocytopenia). Dzieci poniżej 13 r.ż. (zwłaszcza w przebiegu ospy wietrznej i grypy ze względu na możliwość wystąpienia zagrażającego życiu zespołu Reye'a).
Środki ostrożności: Ostrożnie stosować w przypadku krwotoków macicznych, nadmiernego krwawienia miesiączkowego, stosowania wewnątrzmacicznej wkładki antykoncepcyjnej, dny, skazy moczanowej, nadciśnienia, niewydolności serca, niedoboru G-6-PD, u pacjentów z hipoprotrombinemią w wywiadzie, niedoborem witaminy K, trombocytopenią, ciężkim uszkodzeniem nerek oraz leczonych antykoagulantami.
Skład: 1 tabl. zawiera 300 mg kwasu acetylosalicylowego, 100 mg etenzamidu, 50 mg kofeiny.
Opakowanie: 50 tabletek
producent : Polpharma
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Apap to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który jako substancję czynną zawiera paracetamol. Lek stosuje się w bólach różnego pochodzenia,...
Wskazania: Ból mięśni, ból reumatyczny, ból pleców, ból głowy, ból zęba. Objawowe leczenie bolesnego miesiączkowania. Objawy grypy i przeziębienia...
Ibuprom RR MAX to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. Skład 1 tabletka zawiera Substancją czynną: ibuprofen 400 mg oraz...
Wskazania: Ból mięśni, ból reumatyczny, ból pleców, ból głowy, ból zęba. Bolesne miesiączkowania. Objawy grypy i przeziębienia (ból i gorączka)....
Lek Ibum Supermax zawiera ibuprofen – substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym...
Ibuprom Max Rapid zawiera 400 mg ibuprofenu w postaci 512 mg ibuprofenu sodowego dwuwodnego. Ibuprofen należy do leków z grupy niesteroidowych...
Produkt leczniczy Ibuprom działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Stosuje się go w bólach głowy, zębów, mięśniowych, okolicy...
Paracetamol Synoptis zawiera jako substancję czynną paracetamol, który należy do grupy leków przeciwbólowych zwanych analgetykami. Lek Paracetamol...
Wskazania: Jako lek odkażający w zapaleniu jamy ustnej, gardła, dziąseł, po ekstrakcji zębów, po operacji usunięcia migdałków. Dawkowanie:...
Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.Wskazania:Lek stosuje się w leczeniu choroby przeziębieniowej, bólów, obrzęków,...
Lek Coffepirine Tabletki od bólu głowy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. WskazaniaLek Coffepirine Tabletki od bólu...
Apap to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który jako substancję czynną zawiera paracetamol. Lek stosuje się w bólach różnego pochodzenia,...
Dexak® – objawowe leczenie bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, np. bólu mięśniowo-kostnego, bolesnego miesiączkowania, bólu zębów. Dexak®...
Działanie: Preparat o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Obniża podwyższoną temperaturę ciała występującą w czasie choroby, nie obniża...
Lek przeciwbólowy Dezamigren jest stosowany w doraźnym leczeniu bólu głowy z ostrymi napadami migreny z aurą lub bez aury. Skład: Substancją...
Nurofen Ultra Forte - Trafia w ból 2 razy szybciej Nowość w aptekach, dostępny bez recepty. Wyjątkowe połączenie skutecznej dawki leku...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii