
Artresan Efekt 60 kapsułek
Suplement diety w postaci kapsułek, którego składniki wspierają zdrowie stawów. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych. Produkt bez glutenu, bez...
Apap Extra to lek stosowany w celu doraźnego łagodzenia bólu oraz o działaniu przeciwgorączkowym. Lek oprócz paracetamolu zawiera również kofeinę, która wzmacnia jego działanie przeciwbólowe. Apap Extra może być stosowany przy łagodnych bólach różnego pochodzenia, jak np. migrena, nerwobóle, oraz podczas objawów przeziębienia i grypy.
Skład
Substancjami czynnymi leku są: paracetamol (Paracetamolum), kofeina (Coffeinum).
1 tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny.
Substancje pomocnicze: powidon, skrobia kukurydziana, metyloceluloza, talk, wapnia stearynian. W skład otoczki tabletki wchodzą: hypromeloza 5, hypromeloza 15, makrogol 3350.
Dawkowanie
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Lek stosuje się doustnie.
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 lub 2 tabletki co 4 do 6 godzin (maksymalnie 8 tabletek na dobę).
Działanie
Lek zawiera jako substancje czynne paracetamol i kofeinę. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Dodatek kofeiny powoduje wzmocnienie działania przeciwbólowego paracetamolu. Ponadto, kofeina działa umiarkowanie pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy.
Wskazania
Wskazaniem do stosowania leku są bóle o różnej etiologii: głowy, w tym migrena, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, kostno-stawowe, pooperacyjne i pourazowe.
Lek również łagodzi objawy przeziębienia i grypy, takie jak: gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.
Przeciwwskazania
Kiedy nie przyjmować leku Apap Extra:
jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego lek;
jeśli występują następujące schorzenia: niedokrwistość hemolityczna, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia rytmu serca;
podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane chociaż nie u każdego one wystąpią.
Rzadko występujące działania niepożądane (mogą dotyczyć mniej niż 1 na 1 000 osób): skórne reakcje uczuleniowe, nudności, wymioty, bóle brzucha.
Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (mogą dotyczyć mniej niż 1 na 10 000 osób): ciężkie reakcje skórne, małopłytkowość objawiająca się wybroczynami i skłonnością do siniaków, agranulocytoza (brak jednego rodzaju białych krwinek objawiająca się podatnością na zakażenia), zawroty głowy, martwica brodawek nerkowych podczas długotrwałego stosowania; kolka nerkowa.
W przypadku, gdy lek zawierający kofeinę będzie podawany w zalecanym dawkowaniu w połączeniu z kofeiną zawartą w pożywieniu możliwe jest nasilenie objawów niepożądanych związanych ze wzrostem całkowitej dawki kofeiny takich jak:
Częstość nieznana: niemiarowość rytmu serca, bezsenność, zaburzenia uwagi, drżenia mięśniowe, drażliwość, zawroty głowy.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Lek zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu.
Stosowanie leku przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby.
Ostrożnie stosować u osób z niewydolnością nerek, astmą oskrzelową, nadczynnością gruczołu tarczowego, zaburzeniami snu w postaci bezsenności.
W czasie przyjmowania leku nie wolno pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.
Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol.
Przechowywanie:
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Apap Extra może wchodzić w interakcje z:
lekami przeciwcukrzycowymi,
lekami przeciwzakrzepowymi,
ryfampicyną,
lekami przeciwpadaczkowymi,
lekami uspokajającymi i nasennymi,
inhibitorami MAO,
zydowudyną,
lekami sympatykomimetycznymi,
niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ),
hormonami tarczycy,
doustnymi środkami antykoncepcyjnymi,
cymetydyną,
chloramfenikolem, chinolonami,
werapamilu.
Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i kofeinę.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Ciąża:
Nie stosować w I trymestrze ciąży. W II i III trymestrze przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Karmienie piersią:
Nie stosować w okresie karmienia piersią.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
Podmiot odpowiedzialny
US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Suplement diety w postaci kapsułek, którego składniki wspierają zdrowie stawów. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych. Produkt bez glutenu, bez...
Witaminy D i K pomagają w utrzymaniu zdrowych kości Tkanka kostna jest dynamiczną strukturą, która nieustannie podlega procesom przebudowy....
Wskazania: Bóle różnego pochodzenia:- bóle głowy, np. migrena,- bóle okolicy krzyżowej,- bóle zębów, np. po ekstrakcji zębów, -nerwobóle,- bóle...
Lek przeciwzapalny i przeciwbólowy stosowany w bólach kostno-stawowych w przebiegu chorób reumatoidalnych i zwyrodnieniowychc stawów. W...
Działanie: Preparat o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Obniża podwyższoną temperaturę ciała występującą w czasie choroby, nie obniża...
NOW® łączy dwa składniki odżywcze, które zostały dokładnie przebadane pod kątem dobroczynnego wpływu na kości, zęby oraz układ krążenia. Witamina...
GOLD GLUCOSAMINE 1000® – suplement diety w kapsułkach zawierający siarczan glukozaminy i witaminę C – substancje ważne dla prawidłowej budowy...
Naturell Glukozamina + C to preparat stworzony dla zdrowia stawów, zawierający 1500 mg siarczanu glukozaminy – najwyższą na rynku ilość glukozaminy...
Suplementacja diety składa się wyłącznie z aktywnych składników, bez sztucznych dodatków i wypełniaczy. Zawiera naturalny kolagen morski,...
Apap Noc to pierwsze na polskim rynku połączenie sprawdzonego leku przeciwbólowego jakim jest Apap z łagodnie działającym składnikiem...
Panadol Extra tabl. powl.: 12 szt. Skład1 tabl. powl. zawiera 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny.DziałanieLek o połączonym działaniu...
Witamina D jest to grupa rozpuszczalnych w tłuszczach organicznych związków chemicznych. Wyróżniamy dwie podstawowe formy witaminy D, które różnią...
Suplement diety wskazany do spożycia w celu dostarczenia składników wspierających ruchomość i regenerację stawów, zapewniając prawidłowe...
Potas w postaci glukonianu potasu. Dobrze przyswajalne źródło potasu14. Preparat standaryzowany, każda tabletka zawiera 99 mg jonów potasu....
Diosmina Colfarm Max to lek zawierający zmikronizowaną diosminę. Lek stosuje się w przypadku objawów takich jak uczucie ciężkich nóg, bólu nóg,...
Suplement diety, produkt przeznaczony dla osób dorosłych. Składniki chlorowodorek glukozaminy (z krewetek lub krabów), kwas L-askorbinowy (wit....
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii