
SOLGAR Wapń i Magnez cytrynian 100 tabletek
Preparat zawiera w swoim składzie wapń i magnez w postaci organicznych związków – cytrynianów. Organiczny cytrynian magnezu posiada większą...
Panadol Extra
tabl. powl.: 12 szt.
Skład
1 tabl. powl. zawiera 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny.
Działanie
Lek o połączonym działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym paracetamolu oraz kofeiny nasilającej działanie przeciwbólowe. Mechanizm działania paracetamolu polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej w o.u.n. Zawarta w preparacie kofeina wykazuje działanie pobudzające na ośrodki wegetatywne: oddechowy, naczynioruchowy i nerwu błędnego, przez co poprawia ogólne samopoczucie i znosi uczucie zmęczenia często towarzyszące chorobom przeziębieniowym. Preparat dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie we krwi po około 30-60 min. Jest metabolizowany w wątrobie, wywołuje tam indukcję enzymów mikrosomalnych; wydalany z moczem w postaci glukuronianów i siarczanów i po sprzężeniu z cysteiną.
Wskazania
Bóle różnego pochodzenia: ból głowy, gardła, migreny, bóle zębów, kostne, stawowe, mięśniowe, miesiączkowe. Gorączka w przebiegu przeziębienia i stanów grypopodobnych.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ciężka niewydolność wątroby i nerek, niedobór G-6-PD. I trymestr ciąży. Choroba alkoholowa. Zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie tętniczne, bezsenność. Nie stosować u dzieci poniżej 12 r.ż.
Środki ostrożności
Szczególnie ostrożnie stosować u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i nerek, nadużywających alkoholu, głodzonych (ryzyko uszkodzenia wątroby).
Ciąża i okres karmienia piersią
Preparat jest przeciwwskazany w I trymestrze ciąży. W pozostałym okresie ciąży oraz okresie karmienia piersią stosować w przypadku zdecydowanej konieczności.
Działanie niepożądane
Rzadko: skórne reakcje nadwrażliwości (świąd, pokrzywka, wysypka, rumień), zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty). Sporadycznie może wystąpić trombocytopenia, agranulocytoza, methemoglobinemia. Ze względu na zawartość kofeiny mogą wystąpić zaburzenia snu, ból głowy, drżenia mięśniowe, niemiarowość rytmu serca.
Interakcje
Paracetamol nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny. Łączne podawanie z NLPZ zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek. Salicylamid wydłuża czas wydalania paracetamolu. Rifampicyna, leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne i inne leki indukujące enzymy mikrosomalne nasilają ryzyko uszkodzenia wątroby. Paracetamol nasila działanie ośrodkowe kofeiny. Preparat stosowany z inhibitorami MAO może wywołać stany pobudzenia i wysoką gorączkę. Doustne środki antykoncepcyjne i cimetydyna zmniejszają metabolizm kofeiny, natomiast barbiturany i palenie tytoniu przyspieszają. Kofeina jest antagonistą leków nasennych i przeciwpadaczkowych.
Dawkowanie
Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 r.ż.: 1-2 tabl. co 4 h, nie przekraczać 8 tabl. na dobę.
Uwagi
W trakcie leczenia nie należy spożywać alkoholu.
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Preparat zawiera w swoim składzie wapń i magnez w postaci organicznych związków – cytrynianów. Organiczny cytrynian magnezu posiada większą...
Lek Opokan max zawiera substancję czynną meloksykam. Meloksykam należy do grupy tak zwanych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które są...
Lek przeciwbólowy.Skład:1 tabletka zawiera 25 mg deksketoprofenu w postaci deksketoprofenu z trometamolemWskazania: Objawowe leczenie bólu o...
Potas w postaci glukonianu potasu. Dobrze przyswajalne źródło potasu14. Preparat standaryzowany, każda tabletka zawiera 99 mg jonów potasu....
MIG 400mg wskazny jest w: bólach różnego pochodzenia o słabym do umiarkowanego nasileniu, np. bolesne miesiączkowanie, bóle głowy, zębów, mięśni,...
Skład1 tabletka zawiera 7,5 mg meloksykamu (Meloxicamum) oraz substancje pomocnicze: w tym laktozę jednowodną.Wskazania i działanieJako lek...
Witamina C 500 mg do ssania firmy Solgar, to propozycja nawet dla najbardziej wymagających. Naukowcy opracowali bowiem formułę składającą się z...
Preparaty CALPEROS zawierają węglan wapnia, który dla organizmu źródłem wapnia zjonizowanego. Wapń jest pierwiastkiem biorącym udział w tworzeniu i...
Ibuprom Max Rapid zawiera 400 mg ibuprofenu w postaci 512 mg ibuprofenu sodowego dwuwodnego. Ibuprofen należy do leków z grupy niesteroidowych...
Wskazania: Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in. ból napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle...
DZIAŁANIE I WSKAZANIA: Działanie rozpoczyna się już po 30 minutach od chwili zastosowania, a maksymalne działanie występuje po 1-3 h i utrzymuje...
Diosmina Colfarm Max to lek zawierający zmikronizowaną diosminę. Lek stosuje się w przypadku objawów takich jak uczucie ciężkich nóg, bólu nóg,...
suplement diety w postaci tabletek, który zawiera witaminę D, wapń, magnez oraz cynk. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych. Składniki Wapń...
Wskazania: Leczenie wspomagające choroby zwyrodnieniowej stawów oraz towarzyszących jej dolegliwości bólowych. Dawkowanie: Doustnie. Zazwyczaj...
Homeopatyczny produkt leczniczy. Jedyna w formie tabletek podjęzykowych do stosowania doustnie Dla dorosłych i dzieci już od 18. miesiąca życia....
Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.Wskazania:Lek stosuje się w leczeniu choroby przeziębieniowej, bólów, obrzęków,...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii