
Aspirin Musująca 12 tabletek musujących
Źródłem większości dolegliwości bólowych są stany zapalne. Zawarty w Aspirin Ultra Fast kwas acetylosalicylowy działa przeciw zapalnie - nie tylko...
Lek Apap Noc w tabletkach to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który łączy działanie paracetamolu z uspokajającym i nasennym działaniem difenhydraminy. Łagodzi ból, ułatwia zasypianie i zapobiega nocnym wybudzeniom spowodowanym odczuwaniem bólu.
Skład:
Paracetamol w dawce 500 mg oraz chlorowodorek difenhydraminy w dawce 25mg.
substancje pomocnicze: skrobia żelowana, powidon, krospowidon, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa, stearynian magnezu, skrobia kukurydziana, lak glinowy błękitu brylantowego; w skład otoczki tabletki wchodzą: Opadry blue YS-1-10524, Opadry Clear YS-1-7006.
Dawkowanie
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 lub 2 tabletki na 30 minut przed snem.
Pacjenci nie powinni stosować leku dłużej niż 7 dni bez porozumienia z lekarzem.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Działanie
Apap Noc zawiera dwie substancje czynne. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Difenhydramina wywiera efekt uspokajający i nasenny. W efekcie lek ułatwia zasypianie a także przeciwdziała wybudzeniom z powodu bólu.
Wskazania
Wskazaniem do stosowania leku Apap noc jest krótkotrwałe leczenie bólu, w tym: bólu głowy, bólów kostno-stawowych, bólu mięśni, bólu zębów, bólów menstruacyjnych, nerwobóli, bólów związanych z przeziębieniem i grypą, powodujących trudności w zasypianiu.
Przeciwwskazania
Nie stosować leku Apap Noc jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Przeciwwskazaniem do zastosowania leku jest występowanie następujących schorzeń: ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, jaskra, rozrost gruczołu krokowego, porfiria, astma oskrzelowa w fazie zaostrzenia. Leku nie można stosować podczas leczenia inhibitorami MAO (leki stosowane w depresji) i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, Apap Noc może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 100 osób): senność, zaburzenia uwagi, zawroty głowy; suchość błon śluzowych jamy ustnej, gardła i nosa;
Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów): reakcje nadwrażliwości, tj. pokrzywka, rumień, wysypka (w tym uogólniona), obrzęki; dezorientacja, niepokój; niewyraźne widzenie; tachykardia, arytmia; zaburzenia żołądkowo-jelitowe, nudności, wymioty, biegunka, bóle brzucha, zaburzenia trawienia; świąd, pocenie się; zatrzymanie moczu.
Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów): niedokrwistość, zahamowanie czynności szpiku kostnego, małopłytkowość (zmniejszenie liczby płytek krwi), agranulocytoza (bardzo znaczne zmniejszenie lub brak krwinek białych), leukopenia (zmniejszenia ilości leukocytów), neutropenia (zmniejszenie ilości granulocytów obojętnochłonnych); obrzęk krtani, obrzęk naczynioruchowy, wstrząs anafilaktyczny (zaburzenia świadomości, niska produkcja moczu, hiperwentylacja, znaczne osłabienie), zespół Stevens – Johnsona (pęcherzowy rumień wielopostaciowy), toksyczna nekroliza naskórka; zawroty głowy;- skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne; krwotok, ostre i przewlekłe zapalenie trzustki; ostre uszkodzenie wątroby występujące najczęściej w wyniku przedawkowania paracetamolu, niewydolność wątroby, martwica wątroby, żółtaczka; plamica barwnikowa; martwica brodawek nerkowych podczas długotrwałego stosowania; nefropatie, tubulopatie (uszkodzenie nerek).
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Stosowanie leku przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone niesie ryzyko uszkodzenia wątroby.
Ostrożnie stosować u osób z niewydolnością nerek, zaburzeniami rytmu serca, nadciśnieniem tętniczym, padaczką, myastheniagravis, nadczynnością gruczołu tarczowego, zwężeniem odźwiernika oraz u osób w podeszłym wieku.
W czasie przyjmowania leku nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.
Lek należy przyjmować wyłącznie przed snem.
Przechowywanie:
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Apap Noc może wchodzić w interakcje z:
innymi lekami zawierającymi paracetamol i difenhydraminę - ryzyko przedawkowania,
lekami przeciwzakrzepowymi (warfaryna i inne pochodne kumaryny),
lekami działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (takich jak leki nasenne, uspokajające i opioidowe leki przeciwbólowe),
lekami neuroleptycznymi (stosowanymi w stanach nadmiernego pobudzenia),
lekami przeciwdepresyjnymi (fluoksetyna, paroksetyna, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne),
lekami przeciwdrgawkowymi (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital),
ryfampicyną (antybiotyk stosowany m.in. w leczeniu gruźlicy) przed przyjęciem leku należy poradzić się lekarza.
Stosowanie leku z jedzeniem i piciem
Pokarm nie zmniejsza wchłaniania leku.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Leku nie stosować u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
W czasie stosowania preparatu nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.
Producent:
USP Zdrowie
ul. Poleczki 35
02-822 Warszawa
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Źródłem większości dolegliwości bólowych są stany zapalne. Zawarty w Aspirin Ultra Fast kwas acetylosalicylowy działa przeciw zapalnie - nie tylko...
Wskazania: Ból mięśni, ból reumatyczny, ból pleców, ból głowy, ból zęba. Bolesne miesiączkowania. Objawy grypy i przeziębienia (ból i gorączka)....
Wskazania: Dolegliwości bólowe o lekkim i średnim nasileniu, np.: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, gorączka, dolegliwości towarzyszące grypie i...
Wskazania: Jako lek odkażający w zapaleniu jamy ustnej, gardła, dziąseł, po ekstrakcji zębów, po operacji usunięcia migdałków. Dawkowanie:...
DEXAK SL to doustny lek przeciwzapalny. W efekcie blokowania czynności cyklooksygenazy, przyczynia się do złagodzenia bólu o małym i umiarkowanym...
Wskazania: Dolegliwości bólowe o lekkim i średnim nasileniu, np.: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, gorączka, dolegliwości towarzyszące grypie i...
Skład: 1 kapsułka zawiera 400 mg ibuprofenu Wskazania do stosowania: Bóle rożnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego bóle głowy, w...
Skład: Substancja czynna: 1 tabl. musująca zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego, 200 mg kwasu askorbowego. Wskazania: Bóle o słabym lub...
Lek Ibum Supermax zawiera ibuprofen – substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym...
NO-SPA® MAX to lek rozkurczowy z maksymalną dawką substancji czynnej, który pomaga w przypadku bólu brzucha, związanym ze skurczami mięśni gładkich...
DZIAŁANIE I WSKAZANIA: Działanie rozpoczyna się już po 30 minutach od chwili zastosowania, a maksymalne działanie występuje po 1-3 h i utrzymuje...
Naproxen Aflofarm stosowany jest w leczeniu dolegliwości bólowych o małym i umiarkowanym nasileniu, takich jak: - ból towarzyszący chorobom mięśni...
Apap uśmierza bóle różnego pochodzenia, a dodatkowo skutecznie zwalcza gorączkę nie obniżając prawidłowej temperatury ciała. Efekt terapeutyczny...
Excedrin Duo zawiera dwie substancje czynne (które sprawiają, że lek działa). Są to: paracetamol i ibuprofen. Ibuprofen należy do niesteroidowych...
Lek Drotafemme Forte stosuje się: w stanach skurczowych mięśni gładkich, związanych z chorobami dróg żółciowych: kamicą dróg żółciowych, zapaleniem...
Lek IBUPROM ULTRAMAX należy do grupy leków nazywanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii