
Paracetamol Synoptis 500 mg 50 tabletek
Paracetamol Synoptis zawiera jako substancję czynną paracetamol, który należy do grupy leków przeciwbólowych zwanych analgetykami. Lek Paracetamol...
Naproxen Aflofarm stosowany jest w leczeniu dolegliwości bólowych o małym i umiarkowanym nasileniu, takich jak:
- ból towarzyszący chorobom mięśni i stawów, takim jak lekkie postacie skręcenia, uszkodzenia powysiłkowego, bólu okolicy lędźwiowej;
- bolesne miesiączkowanie.
Skład:
Substancja czynna
Jedna tabletka zawiera 200 mg naproksenu (Naproxenum).
Substancje pomocnicze o znanym działaniu:
1 tabletka zawiera 38,9 mg laktozy jednowodnej oraz żółcień pomarańczową
(E 110).
Dawkowanie:
Podanie doustne.
Dorośli:
- doraźnie w zwalczaniu bólu 2 tabletki (400 mg) jednorazowo, a następnie w razie konieczności 1 tabletkę co 6 do 8 godzin. Nie wolno przekraczać dawki dobowej wynoszącej 600 mg.
Nie należy stosować produktu leczniczego dłużej niż 10 dni w przypadku bólu bez wyraźnych wskazań lekarza.
Działania niepożądane można minimalizować stosując najmniejszą skuteczną dawkę przez możliwie najkrótszy czas konieczny do ustąpienia objawów.
Dawkowanie u osób w podeszłym wieku
Ponieważ osoby w podeszłym wieku wykazują większą podatność na wystąpienie działań niepożądanych, u tych osób należy rozważyć stosowanie mniejszych dawek.
Dawkowanie u dzieci
Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania
u dzieci. Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 16 lat.
Dawkowanie u osób z ciężkim zaburzeniem czynności nerek, wątroby lub serca
U osób z ciężkim zaburzeniem czynności nerek, wątroby lub serca może być konieczne zmniejszenie dawki.
Substancja czynna:
Jedna tabletka zawiera 200 mg naproksenu (Naproxenum).
Substancje pomocnicze o znanym działaniu:
1 tabletka zawiera 38,9 mg laktozy jednowodnej oraz żółcień pomarańczową
(E 110).
Wskazania
Leczenie dolegliwości bólowych o małym
i umiarkowanym nasileniu, takich jak:
- ból towarzyszący chorobom mięśni i stawów, takim jak lekkie postacie skręcenia, uszkodzenia powysiłkowego, bólu okolicy lędźwiowej;
- bolesne miesiączkowanie.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
- Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy oraz na inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).
- Astma oskrzelowa, pokrzywka lub reakcja typu alergicznego po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) w wywiadzie.
- Krwawienie z przewodu pokarmowego lub perforacja związana ze stosowaniem w przeszłości NLPZ w wywiadzie.
- Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy (czynna lub w wywiadzie), perforacja lub krwawienie, również występujące po zastosowaniu NLPZ (dwa lub więcej odrębnych epizodów potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia).
- Skaza krwotoczna.
- Ciężka niewydolność serca.
- Ciężka niewydolność nerek, wątroby.
- Trzeci trymestr ciąży.
Producent:
Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
ul. Partyzancka 133/151
95-200 Pabianice
Opakowanie:
10 tabletek
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Paracetamol Synoptis zawiera jako substancję czynną paracetamol, który należy do grupy leków przeciwbólowych zwanych analgetykami. Lek Paracetamol...
Lek do ssania o smaku eukaliptusowym, zawiera substancję czynną - benzydaminę z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Skład 1 pastylka...
Neosine - produkt leczniczy zwiększający odporność organizmu. Skład Substancją czynną leku jest inozyna pranobeks (Inosinum pranobexum): kompleksu...
ASPIRIN C FORTE, 800 mg + 480 mg, tabletki musujące Acidum acetylsalicylicum + Acidum ascorbicum Aspirin C Forte zawiera kwas acetylosalicylowy,...
Syrop prawoślazowy to roślinny lek łagodzący kaszel, który towarzyszy podrażnieniom błony śluzowej gardła. Głównym składnikiem leku jest macerat z...
Zastosowanie: Leczenie objawowe kaszlu - składniki aktywne wchodzące w skład STODALU działają na kaszel suchy oraz wilgotny. W przypadku kaszlu...
Wskazania / Zastosowanie: Łagodzi kaszel Zmniejsza częstotliwość kaszlu Ułatwia odkrztuszanie Składniki wyrobu medycznego Natur-sept kaszel...
♦Pastylki do ssania dla kobiet w ciąży i matek karmiących ♦Nie zawierają cukru, mogą być stosowane przez diabetyków ♦Korzystnie wpływają na błony...
Lek roślinny wspomagający leczenie przeziębień. Lek ma postać tabletek, zawierających wyciągi z żywotnika zachodniego (Thujae occidentalis herba),...
Maść Vicks VapoRub jest lekiem, którym smaruje się klatkę piersiową oraz plecy w objawach podrażnień a także stanów zapalnych błony śluzowej nosa i...
Gripex Hot Intense to lek złożony. Zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, kofeinę i fenylefrynę. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i...
produkt leczniczy zawierający kwas askorbowy, który wspomaga układ odpornościowy, należy do antyoksydantów. Lek ten jest stosowany m.in. w stanach...
Aerozol do nosa Momester Nasal to lek łagodzący objawy sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, nazwanego także katarem siennym. Lek...
Coldrex Complex Grip to kompleksowy lek w postaci kapsułek, który zwalcza objawy przeziębienia i grypy, w tym kaszel mokry. Zawiera połączenie...
Suplement diety w płynie zawierający kompozycję składników wspierających pracę układu odpornościowego. Produkt zawiera kwas foliowy, cynk, selen,...
Cholinex Intense Hexylresorcinolum + Benzalkonii chloridum2,5 mg + 1,2 mg, tabletki do ssaniaNależy przeczytać uważnie całą ulotkę, ponieważ...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii