
Febrisan 16 saszetek
Wskazania: Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia i grypy: gorączka, dreszcze, ból głowy, bóle mięśniowe, ból gardła, katar, ból zatok....
Gripex Hot Intense to lek złożony. Zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, kofeinę i fenylefrynę. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, fenylefryna przywraca drożność nosa i zatok, w wyniku tego następuje ich skurcz i zmniejszenie obrzęku oraz przekrwienia błony śluzowej. Natomiast kofeina wywiera działanie pobudzające na ośrodkowy układ nerwowy, co powoduje subiektywne odczucie ustępowania zmęczenia, poprawy koordynacji i szybkości kojarzenia.
Wskazaniem do stosowania leku Gripex Hot Intense jest krótkotrwałe leczenie objawowe dolegliwości związanych z nieżytem błony śluzowej nosa i zapalenia zatok, takich jak: niedrożność nosa i zatok, przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa, uczucie zatkanego nosa, nieżyt błony śluzowej nosa, ból głowy, bóle związane z niedrożnością zatok oraz gorączka, uczucie ogólnego rozbicia, zmęczenia.
Gripex Hot Intense to lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy do stosowania w przeziębieniu i grypie.
Dawkowanie
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat (o masie ciała powyżej 50 kg): 1 saszetka, w razie konieczności dawkę można powtarzać lecz nie częściej niż co 4-6 godzin.
Zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej, ale nie wrzącej wody. Mieszać aż do rozpuszczenia. Pozostawić do ostygnięcia do temperatury umożliwiającej wypicie. Roztwór należy wypić, gdy jest ciepły, małymi łykami.
Przeciwwskazania
Nie stosować leku:
Środki ostrożności:
Przed rozpoczęciem stosowania leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Lek zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu.
W czasie przyjmowania leku nie wolno pić alkoholu. Stosowanie leku przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkohol lub głodzone stwarza ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.
Nie należy stosować więcej niż 4 saszetki na dobę. Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę.
Nie stosować dawki większej niż zalecana.
Nie stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.
Skład
Substancje czynne: Jedna saszetka zawiera substancje czynne: paracetamol 1000 mg, kofeina 50 mg i fenylefryny chlorowodorek 12,2 mg.
Pozostałe składniki to: sacharoza, sodu cytrynian, kwas cytrynowy, acesulfam potasowy (E 950), aspartam (E 951), żółcień chinolinowa (E 104), aromat cytrynowy 87A069 (w tym: siarczyny, cytral, cytronellol, geraniol, limonen, linalol, odwodniony kukurydziany syrop glukozowy), aromat cytrynowy 875060 (w tym: cytral, cytronellol, geraniol, limonen, linalol, odwodniony kukurydziany syrop glukozowy), maltodekstryna kukurydziana, guma akacjowa (E 414), aromat cytrynowy 501.476 AP0504 (w tym: limonen, cytral, linalol, geraniol, cytronellol, farnezol, maltodekstryna kukurydziana (zawiera glukozę)), aromat mentolowy 550469 TP0300 (w tym: limonen), aromat mięty pieprzowej SC447995 (w tym: limonen, linalol, cytronellol, eugenol, geraniol, alkohol benzylowy, maltodekstryna kukurydziana (zawiera glukozę), syrop sorbitolowy, siarczyny), żółcień pomarańczowa FCF (E 110).
Działania niepożądane
Możliwe działania niepożądane leku ze względu na obecność paracetamolu:
Rzadko:
niedokrwistość, zahamowanie czynności szpiku kostnego, małopłytkowość (niedobór płytek krwi), agranulocytoza (brak granulocytów we krwi), leukopenia (zmniejszenie liczby leukocytów), neutropenia (zmniejszenie liczby granulocytów obojętnochłonnych), - obrzęki, - ostre i przewlekłe zapalenie trzustki, krwotok, bóle brzucha, biegunka, nudności, wymioty, - świąd, wysypka, pocenie się, plamica, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, - nefropatie i tubulopatie (choroby nerek i dróg moczowych). Działania nefrotoksyczne są rzadkie, nie odnotowano ich związku z dawkami terapeutycznymi, poza
przypadkami przewlekłego stosowania leku.
Bardzo rzadko:
niewydolność wątroby, martwica wątroby, żółtaczka.
Bardzo rzadko zgłaszano przypadki ciężkich reakcji skórnych, obserwowano pojedyncze przypadki nekrolizy naskórka (toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka), zespołu Stevensa-Johnsona, rumienia wielopostaciowego, obrzęku krtani, wstrząsu anafilaktycznego i zawrotów głowy.
Możliwe działania niepożądane leku ze względu na obecność fenylefryny:
Często:
nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, jadłowstręt.
Rzadko:
świąd, pokrzywka, - reakcje alergiczne i nadwrażliwości aż do objawów wstrząsu anafilaktycznego i skurczu oskrzeli, - podwyższenie ciśnienia tętniczego, tachykardia, zaburzenia rytmu serca, kołatanie serca, bladość skóry.
Bardzo rzadko:
lęk, niepokój, drżenia, nerwowość, bezsenność, rozdrażnienie, zawroty i bóle głowy, omamy.
Częstość nieznana:
zatrzymanie moczu.
Po zastosowaniu kofeiny występowały: kołatanie serca, nagłe zaczerwienienie, wysokie ciśnienie tętnicze krwi, częstoskurcz.
Przechowywanie
Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Producent:
US Pharmacia Sp. z o.o.,
ul. Ziębicka 40,
50-507 Wrocław.
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Wskazania: Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia i grypy: gorączka, dreszcze, ból głowy, bóle mięśniowe, ból gardła, katar, ból zatok....
Działanie:Preparat o miejscowym działaniu przeciwzapalnym, znieczulającym i odkażającym.Wskazania:Leczenie objawów (ból, zaczerwienienie, obrzęk,...
Apap Extra to lek stosowany w celu doraźnego łagodzenia bólu oraz o działaniu przeciwgorączkowym. Lek oprócz paracetamolu zawiera również kofeinę,...
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości...
* Oferta ważna do wyczerpania zapasów Wskazaniami do stosowania syropu Echinasal jest leczenie podostrych i przewlekłych nieżytów górnych dróg...
Lek Groprinosin zawiera jako substancję czynną - inozyny pranobeks, który wykazuje działanie przeciwwirusowe i pobudzające czynność układu...
GUAJAZYL to skuteczny syrop o działaniu wykrztuśnym, zalecany w stanach zapalnych oskrzeli, gardła, krtani i zatok przynosowych. Z każdym wdechem...
Otrivin® Ipra MAX to produkt o unikalnej, innowacyjnej dwuskładnikowej formule. Dzięki temu lek nie lylko odblokowuje nos, ale także eliminuje...
Panaprex to lek przeciwbólowy oraz przeciwgorączkowy. Produkt wskazany w leczeniu gorączki (w przeziębieniu, grypie) oraz w objawowym leczeniu bólu...
Nurofen Forte DziałanieDziała przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo przez hamowanie cyklooksygenazy prostaglandynowej;...
Izotoniczny roztwór , który oczyszcza jamy nosowe poprzez wypłukiwanie zanieczyszczeń, bakterii, wirusów i alergenów oraz rozpuszczanie zalegającej...
Suplement diety zawierający składniki wspierające prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. Produkt przeznaczony dla dorosłych i dzieci...
Działanie: Wick Vaporub łagodzi podrażnienia i stany zapalne górnych dróg oddechowych. Ułatwia oddychanie. Wick VapoRub przywraca drożność dróg...
Coldrex Maxgrip o smaku cytrynowym jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, obkurczającym naczynia krwionośne błony ślazowej...
Suplement diety zawierający składniki aktywne ważne dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego: witaminę C, selen i cynk. Formuła...
produkt leczniczy zawierający kwas askorbowy, który wspomaga układ odpornościowy, należy do antyoksydantów. Lek ten jest stosowany m.in. w stanach...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii