
Ibuprom RR MAX 400mg 48 tabletek
Ibuprom RR MAX to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. Skład 1 tabletka zawiera Substancją czynną: ibuprofen 400 mg oraz...
DEXAK SL to doustny lek przeciwzapalny. W efekcie blokowania czynności cyklooksygenazy, przyczynia się do złagodzenia bólu o małym i umiarkowanym nasileniu. Ponadto obniża gorączkę.
DEXAK SL to lek mający postać granulatu do sporządzania roztworu doustnego. W jego skład wchodzi deksketoprofen, który jest jednym z NLPZ, czyli niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Wykazuje właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. Ponadto DEXAK SL skutecznie obniża podwyższoną ciepłotę ciała. Zredukowanie dolegliwości bólowych można zaobserwować już po 30 minutach od przyjęcia leku.
Skład:
Każda saszetka granulatu do sporządzania roztworu doustnego zawiera: deksketoprofen 25 mg
w postaci soli deksketoprofenu z trometamolem. Inne składniki to: Amonu glicyryzynian, Neohesperydyno-dihydrochalkon, Żółcień chinolinowa (E-104), Aromat cytrynowy, Sacharoza z krzemionką koloidalną uwodnioną
Przeciwwskazania
Nie wolno stosować produktu leczniczego Dexak SL granulat w następujących przypadkach: nadwrażliwość na deksketoprofen, inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; u pacjentów, u których substancje o podobnym mechanizmie działania (np. kwas acetylosalicylowy lub inne NLPZ) wywołują napady astmy, skurcz oskrzeli, ostry nieżyt błony śluzowej nosa lub powodują wystąpienie polipów nosa, pokrzywki lub obrzęku naczynioruchowego; jeśli w wywiadzie występowała fotoalergia lub reakcje fototoksyczne podczas leczenia ketoprofenem lub fibratami; u pacjentów, u których w wywiadzie stwierdzono krwawienie z przewodu pokarmowego lub perforację, związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ; u pacjentów z czynną lub nawracającą chorobą wrzodową/ krwotokiem z przewodu pokarmowego (dwa lub więcej wyraźne epizody potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia);u pacjentów z przewlekłą dyspepsją lub podejrzeniem choroby wrzodowej/ krwotokiem; u pacjentów, u których występuje inne czynne krwawienie lub zaburzenia przebiegające z krwawieniami; u pacjentów z chorobą Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego; u pacjentów z ciężką niewydolnością serca; u pacjentów z umiarkowaną lub ciężką niewydolnością nerek; u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby; u pacjentów ze skazą krwotoczną i innymi zaburzeniami krzepnięcia krwi; u pacjentów z ciężkim odwodnieniem (spowodowanym przez wymioty, biegunkę lub niedostateczną podaż płynów); u kobiet w trzecim trymestrze ciąży i w okresie laktacji
Dawkowanie
Zalecana dawka dobowa to zwykle 1 saszetka co 8 godzin, jednak nie więcej niż 3 saszetki na dobę. Jeśli po upływie 3 do 4 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.
Należy rozpuścić zawartość saszetki w szklane wody i dobrze rozmieszać w celu ułatwienia rozpuszczenia. uzyskany roztwór należy wypić natychmiast po przygotowaniu.
Producent:
BERLIN-CHEMIE/MENARINI POLSKA Sp. z o.o.
ul. Cybernetyki 7 B
02-677 Warszawa
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Ibuprom RR MAX to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. Skład 1 tabletka zawiera Substancją czynną: ibuprofen 400 mg oraz...
Produkt leczniczy zawierający paracetamol. Lek stosuje się w objawowym leczeniu łagodnego do umiarkowanego bólu oraz gorączki. Skład 1 saszetka...
Lek przeciwbólowy Dezamigren jest stosowany w doraźnym leczeniu bólu głowy z ostrymi napadami migreny z aurą lub bez aury. Skład: Substancją...
Wskazania: Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in. ból napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle...
Lek Coffepirine Tabletki od bólu głowy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. WskazaniaLek Coffepirine Tabletki od bólu...
Nurofen Express Forte to lek należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Stosowany jest do krótkotrwałego leczenia łagodnych i...
Lek Ibum o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Skład Substancją czynną leku jest ibuprofen w ilości 200 mg w jednej...
Wskazania: Ból mięśni, ból reumatyczny, ból pleców, ból głowy, ból zęba. Bolesne miesiączkowania. Objawy grypy i przeziębienia (ból i gorączka)....
Ibuprom Max Rapid zawiera 400 mg ibuprofenu w postaci 512 mg ibuprofenu sodowego dwuwodnego. Ibuprofen należy do leków z grupy niesteroidowych...
Źródłem większości dolegliwości bólowych są stany zapalne. Zawarty w Aspirin Ultra Fast kwas acetylosalicylowy działa przeciw zapalnie - nie tylko...
Wskazania: Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in.ból napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle...
NO-SPA® MAX to lek rozkurczowy z maksymalną dawką substancji czynnej, który pomaga w przypadku bólu brzucha, związanym ze skurczami mięśni gładkich...
Paracetamol Synoptis zawiera jako substancję czynną paracetamol, który należy do grupy leków przeciwbólowych zwanych analgetykami. Lek Paracetamol...
MIG 400mg wskazny jest w: bólach różnego pochodzenia o słabym do umiarkowanego nasileniu, np. bolesne miesiączkowanie, bóle głowy, zębów, mięśni,...
Skład: 1 kapsułka zawiera 400 mg ibuprofenu Wskazania do stosowania: Bóle rożnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego bóle głowy, w...
Wskazania: Dolegliwości bólowe o lekkim i średnim nasileniu, np.: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, gorączka, dolegliwości towarzyszące grypie i...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii