
Ziołowa Tradycja Syrop z lipy, bzu czarnego, wierzby...
Lek roślinny o smaku czarnej porzeczki łagodzący objawy przeziębienia. Przeznaczony dla dzieci powyżej 6 roku życia, młodzieży i osób dorosłych....
Produkt leczniczy zawierający paracetamol. Lek stosuje się w objawowym leczeniu łagodnego do umiarkowanego bólu oraz gorączki.
Skład
1 saszetka zawiera jako substancję czynną 500 mg paracetamolu (Paracetamolum).
Pozostałe składniki leku: etyloceluloza, hypromeloza, makrogol 400, wapnia węglan, sodu wodorowęglan, kwas cytrynowy, sodu diwodorocytrynian, aspartam (E 951), glicerolu distearynian (E 422) typ I, mannitol, kroskarmeloza sodowa, karboksymetyloskrobia sodowa typ A, krzemionka bezpostaciowa; substancja maskująca smak i zapach (501482 TP0424) zawierająca naturalne preparaty aromatyczne, substancje aromatyczne identyczne z naturalnymi, maltodekstrynę, sacharozę, aspartam (E 951) i acesulfam potasowy (E 950); aromat cytrynowy (502336 TP0551) zawierający naturalne przetwory aromatyczne, syntetyczne substancje aromatyczne, maltodekstrynę i alfa-tokoferol (E 307).
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.
Paramig Fast należy zawsze przyjmować dokładnie według wskazówek podanych w tej ulotce. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Dawki stosowane u dzieci zależą od wieku i masy ciała. Dawka jednorazowa wynosi 10 mg/kg m.c. co 4 godziny lub 15 mg/kg m.c. co 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 60 mg/kg masy ciała. Odstęp między poszczególnymi dawkami nie powinien być krótszy niż 4 godziny. Nie stosować leku Paramig Fast dłużej niż trzy dni bez zalecenia lekarza.
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat (m.c.> 40kg)
Jednorazowo 500 - 1000 mg ( 1-2 saszetki co 4-6 godzin), maksymalna dawka dobowa 3000 mg paracetamolu (6 saszetek). Należy zachować co najmniej 4-godzinny odstęp pomiędzy poszczególnymi dawkami.
Dzieci w wieku od 8 do 12 lat (m.c.26-40 kg)
Jednorazowo 500 mg (1 saszetka) co 4-6 godzin, maksymalna dawka dobowa 1500 mg paracetamolu (3 saszetki). Należy zachować co najmniej 4–godzinny odstęp pomiędzy poszczególnymi dawkami.
Sposób podawania
Tylko do podania doustnego. Granulki należy przyjmować bezpośrednio do ust (na język) i połknąć bez popijania wodą. Granulki ulegają natychmiastowemu rozpuszczeniu w jamie ustnej, ponadto delikatny efekt musujący produktu leczniczego powoduje zwiększone wydzielanie śliny co ułatwia połykanie. Nie przyjmować leku Paramig Fast po posiłku.
Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 8 lat lub masie ciała poniżej 26 kg. Dla tej grupy dzieci są dostępne inne produkty zawierające paracetamol w innych postaciach i mocy.
Działanie
Lek zawiera jako substancję czynną paracetamol. Paracetamol należy do grupy farmakoterapeutycznej analgetyków (leków przeciwbólowych), które równocześnie działają jako antypiretyki (leki przeciwgorączkowe) o słabym działaniu przeciwzapalnym.
Wskazania
Lek stosuje się w objawowym leczeniu łagodnego do umiarkowanego bólu oraz gorączki.
Przeciwwskazania
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Jeżeli wystąpią poniższe objawy, należy przerwać leczenie i natychmiast skontaktować się z lekarzem:
- występujące rzadko (mogą dotyczyć mniej niż 1 na 1 000 osób): świąd, wysypka, pocenie się, plamica, obrzęk naczynioruchowy (obrzęk twarzy, ust, gardła, trudności w oddychaniu), pokrzywka, obrzęk, krwawienia, bóle brzucha, biegunka, nudności, wymioty, niewydolność wątroby, martwica wątroby, żółtaczka, ostre i przewlekłe zapalenie trzustki (silny ból podbrzusza, wymioty, wzdęcia, gorączka, bóle mięśni, biegunka, świąd).
- występujące bardzo rzadko (mogą dotyczyć mniej niż 1 na 10 000 osób): ciężkie reakcje skórne (wysypka z krostkami na całym ciele lub nadżerki w jamie ustnej, oczach, narządach płciowych i skórze, czerwone plamy na ciele, często w środku pęcherze, pękające pęcherze, duże złuszczające się płaty skórne, osłabienie, gorączka i bóle stawów).
Inne działania niepożądane występujące rzadko (mogą dotyczyć mniej niż 1 na 1 000 osób): niedokrwistość, niedokrwistość niehemolityczna i zahamowanie czynności szpiku kostnego, małopłytkowość (zmniejszenie liczby płytek krwi, krwawienia z nosa i dziąseł, siniaki), choroby nerek.
Paracetamol to lek powszechnie stosowany, a doniesienia o występowaniu działań niepożądanych są rzadkie i zazwyczaj związane z przedawkowaniem.
Działania nefrotoksyczne są rzadkie, nie odnotowano ich związku z dawkami terapeutycznymi poza przypadkami długotrwałego stosowania leku.
W przypadku nasilenia się któregoś z objawów niepożądanych lub wystąpienia jakiegokolwiek niepożądanego objawu niewymienionego w tej ulotce należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.
Producent
SYNOPTIS PHARMA
ul. Krakowiaków 65
02-255 Warszawa
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Lek roślinny o smaku czarnej porzeczki łagodzący objawy przeziębienia. Przeznaczony dla dzieci powyżej 6 roku życia, młodzieży i osób dorosłych....
Polopiryna Complex jest lekiem wieloskładnikowym zmniejszającym główne objawy przeziębienia takie jak bóle mięśniowo-stawowe, wysoka temperatura, i...
Wskazania: Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia i grypy: gorączka, dreszcze, ból głowy, bóle mięśniowe, ból gardła, katar, ból zatok....
Lek Paracetamol Hasco Forte, zawiesina doustna jest lekiem przeciwgorączkowym i przeciwbólowymprzeznaczonym do stosowania u niemowląt i dzieci....
Ibuprom Max Rapid zawiera 400 mg ibuprofenu w postaci 512 mg ibuprofenu sodowego dwuwodnego. Ibuprofen należy do leków z grupy niesteroidowych...
Apap Noc to pierwsze na polskim rynku połączenie sprawdzonego leku przeciwbólowego jakim jest Apap z łagodnie działającym składnikiem...
Metafen to skuteczne połączenie dwóch metod walki z bólem. Dzięki niemu nie musisz już ograniczać siędo leków na bazie tylko jednego środka...
Lek przeznaczony dla dzieci w wieku powyżej 12 lat i dorosłych w celu krótkotrwałego łagodzenia objawów grypy i przeziębienia - bólu, gorączki,...
*Oferta ważna do wyczerpania zapasów VICKS SymptoMed MAX granulat do sporzadzania roztworu doustnego jest przeznaczony do łagodzenia objawów...
Wskazania: bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy (w tym także migreny), bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i...
Fluocontrol HOT to połączenie paracetamolu - substancji przeciwgorączkowej i przeciwbólowej, chlorfenaminy - substancji przeciwhistaminowej która...
Ibuprom Max Rapid zawiera 400 mg ibuprofenu w postaci 512 mg ibuprofenu sodowego dwuwodnego. Ibuprofen należy do leków z grupy niesteroidowych...
Wskazania: Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in.ból napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle...
Paracetamol Synoptis zawiera jako substancję czynną paracetamol, który należy do grupy leków przeciwbólowych zwanych analgetykami. Lek Paracetamol...
Maksymalna ilość w zamówieniu - 5 szt. Gripex® Hot to moc trzech składników w wygodnej do spożycia formie saszetki. Rozgrzewający napój o...
Wskazania: Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in. ból napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii