
Naproxen Aflofarm 200 mg 10 tabletek
Naproxen Aflofarm stosowany jest w leczeniu dolegliwości bólowych o małym i umiarkowanym nasileniu, takich jak: - ból towarzyszący chorobom mięśni...
Wskazania: Ból mięśni, ból reumatyczny, ból pleców, ból głowy, ból zęba. Bolesne miesiączkowania. Objawy grypy i przeziębienia (ból i gorączka).
Dawkowanie: Doustnie. Dawka początkowa 2 kapsułki w chwili wystąpienia objawów. Jeśli to konieczne stosować 1-2 kapsułki co 4-6 godzin. Kapsułki należy połykać w całości popijając szklanką wody. Nie zaleca się stosowania leku przez więcej niż 5 dni w leczeniu bólu lub więcej niż 3 dni w leczeniu gorączki bez porozumienia z lekarzem. Jeśli objawy nie ustępują lub nasilają się należy skonsultować się z lekarzem. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.
Możliwe skutki uboczne: Często dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (bóle w nadbrzuszu, nudności, wymioty, biegunka, kurczowe bóle brzucha, niestrawność, wzdęcia, brak łaknienia), ból i zawroty głowy, senność, wysypka skórna, obrzęk obwodowy. Niezbyt często krwawienie z przewodu pokarmowego (krwawe wymioty, smoliste stolce, krwawa biegunka), owrzodzenie żołądka i/lub dwunastnicy, pokrzywka, zaburzenia czynności wątroby, astma oskrzelowa, reakcje nadwrażliwości .Bardzo rzadko: bezsenność i szumy uszne. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinienin wpływać na sprawność psychomotroyczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn. Jeżeli jednak po zastosowaniu leku wystąpią u Ciebie takie działania niepożądane jak np.: zawroty głowy lub inne zaburzenia ze strony ośrodkowego układu nerwowego należy wstrzymać się od kierowania pojazdami lub obsługiwania maszyn.
Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) objawiającą się napadami astmy, pokrzywką lub ostrym nieżytem nosa, gdy masz czynne lub nawracające owrzodzenie przewodu pokarmowego, krwawienia z przewodu pokarmowego lub o innej lokalizacji (np. z naczyń mózgu), zaburzenia nerek i/lub wątroby, zaburzenia krzepnięcia krwi. Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), leki moczopędne, kortykosteroidy, leki przeciwzakrzepowe, przeciwcukrzycowe, digoksynę, metotreksat, cyklosporynę, sole litu, chinolony. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W okresie ciąży wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Nie zaleca się stosowania leku w czasie ostatniego trymestru ciąży oraz w okresie karmienia piersią.
Producent:Glaxo
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Naproxen Aflofarm stosowany jest w leczeniu dolegliwości bólowych o małym i umiarkowanym nasileniu, takich jak: - ból towarzyszący chorobom mięśni...
Suplementacja diety składa się wyłącznie z aktywnych składników, bez sztucznych dodatków i wypełniaczy. Zawiera naturalny kolagen morski,...
Collaflex suplement diety - optymalna sprawność ruchowa stawów. Składniki: BioCell Collagen II (kolagen II, siarczan chondroityny, kwas...
Wapń jest podstawowym składnikiem mineralnym, wpływającym na utrzymanie równowagi elektrolitowej organizmu oraz prawidłowe funkcjonowanie wielu...
ARTHRON Complex to połączenie glukozaminy i chondroityny na rynku, w optymalnych dawkach. Preparat zawiera siarczan chondroityny, siarczan...
Witaminy ADEK-Vitum to suplement diety polecany zdrowym osobom dorosłym przed 75. rokiem życia w celu uzupełniania diety w niezbędne witaminy A,...
Suplement diety w postaci kapsułki miękkiej z witaminą D3 naturalnego pochodzenia (Quali®-D) i wysoko przyswajalną witaminą K2 (K2VITAL®)...
DZIAŁANIE I WSKAZANIA: Działanie rozpoczyna się już po 30 minutach od chwili zastosowania, a maksymalne działanie występuje po 1-3 h i utrzymuje...
Suplement diety, którego składniki pomagają utrzymać prawidłową kondycję chrząstki stawowej i kości. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych....
Lek przeciwbólowy.Skład:1 tabletka zawiera 25 mg deksketoprofenu w postaci deksketoprofenu z trometamolemWskazania: Objawowe leczenie bólu o...
Apap Noc to pierwsze na polskim rynku połączenie sprawdzonego leku przeciwbólowego jakim jest Apap z łagodnie działającym składnikiem...
Działanie: Preparat o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Obniża podwyższoną temperaturę ciała występującą w czasie choroby, nie obniża...
Apap Extra to lek stosowany w celu doraźnego łagodzenia bólu oraz o działaniu przeciwgorączkowym. Lek oprócz paracetamolu zawiera również kofeinę,...
Suplement diety przeznaczony dla osób dorosłych. Witamina D wspomaga utrzymanie zdrowych kości, wspiera prawidłowe funkcjonowanie mięśni, dodatkowo...
Suplement diety wskazany do spożycia w celu dostarczenia składników wspierających ruchomość i regenerację stawów, zapewniając prawidłowe...
Naturell Glukozamina + C to preparat stworzony dla zdrowia stawów, zawierający 1500 mg siarczanu glukozaminy – najwyższą na rynku ilość glukozaminy...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii