
Ibum Forte 400 mg 12 kapsułek
Wskazania Bóle o słabym i umiarkowanym nasileniu: głowy (w tym migrenowe), gardła, zębów (również po ekstrakcji zębów i na skutek ząbkowania),...
Wskazania: Schorzenia reumatyczne (reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie kości i stawów, zmiany zwyrodnieniowe kręgów, zesztywniejące zapalenie stawów kręgosłupa), stany zapalne tkanek miękkich (zapalenie ścięgien i mięśni, gościec, zapalenie torebki stawowej), dolegliwości bólowe m.in. w ginekologii, urologii, ortopedii (złamania, zwichnięcia, urazy sportowe, urazy tkanek miękkich- stłuczenia), w stomatologii, laryngologii (infekcje górnych dróg oddechowych m.in. zapalenie migdałków, gardła, zatok), bóle pooperacyjne.
Dawkowanie: Doustnie, po posiłku. Dorośli jednorazowo 1 lub 2 tabletki (w razie konieczności dawkę można powtarzać do trzech razy na dobę, nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę), dzieci powyżej 12 roku życia jednorazowo 1 tabletka ( w razie konieczności dawkę można powtórzyć do trzech razy na dobę, nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę). Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia. Uwaga!Podczas stosowania paracetamolu nie należy spożywać alkoholu. Alkohol zwiększa ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby. Nie należy stosować dodatkowo innych preparatów zawierających paracetamol ze względu na ryzyko przedawkowania leku. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.
Producent
POLPHARMA S.A.
Pelplińska 19
Starogard Gdański
Możliwe skutki uboczne: Mogą wystąpić: ból brzucha, nudności, wymioty, zaparcia, objawy uszkodzenia wątroby, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, ból i zawroty głowy, szumy uszne, reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, wysypka, obrzęk naczynioruchowy, napad astmy oskrzelowej, zmniejszenie ciśnienia tętniczego do objawów wstrząsu włącznie). Przy długotrwałym stosowaniu może wystąpić owrzodzenie błony śluzowej przewodu pokarmowego oraz krwawienie z przewodu pokarmowego. Lek stosowny zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzania pojazdów oraz obsługę maszyn.
Poinformuj lekarza:Gdy masz schorzenia nerek i/lub wątroby, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, choroby układu krążenia, zmniejszoną krzepliwość krwi, astmę oskrzelową. Gdy przyjmujesz kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), glikokortykosteroidy, leki moczopędne, leki obniżające ciśnienie krwi, leki przeciwzakrzepowe, preparaty zawierające lit, metotreksat, digoksynę, leki z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO), zydowudynę, ryfampicynę, leki przeciwpadaczkowe, barbiturany. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią.
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Wskazania Bóle o słabym i umiarkowanym nasileniu: głowy (w tym migrenowe), gardła, zębów (również po ekstrakcji zębów i na skutek ząbkowania),...
Zawiera wapń i magnez w postaci różnych chelatów optymalizujących przyswajalność tych pierwiastków. Uzupełnieniem jest obecność Boru...
Wskazania: Leczenie wspomagające choroby zwyrodnieniowej stawów oraz towarzyszących jej dolegliwości bólowych. Dawkowanie: Doustnie. Zazwyczaj...
Innowacyjny preparat w postaci kapsułek płynnych Flow Caps, zawierający wysoką ilość witaminy D (D3) w dawce aż 2000 j.m. Produkt uzupełniono...
Działanie:Nalgesin Mini jest lekiem łagodzącym ból, zmniejszającym stan zapalny.Lek działa poprzez hamowanie syntezy prostaglandyn. Działanie...
MIG 400mg wskazny jest w: bólach różnego pochodzenia o słabym do umiarkowanego nasileniu, np. bolesne miesiączkowanie, bóle głowy, zębów, mięśni,...
Przewlekła niewydolność krążenia żylnego kończyn dolnych (żylaki): - uczucie ciężkości nóg; - ból nóg; - nocne kurcze. Leczenie objawowe w...
Witamina D3 w kapsułkach roślinnych dla wegan Żródło roślinnej witaminy D3 Kompleks cennych roślin Wsparcie kości i odporności Tajemnica...
Działanie: Preparat o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Obniża podwyższoną temperaturę ciała występującą w czasie choroby, nie obniża...
POLOPIRYNA MAX to preparat działający na bazie kwasu acetylosalicylowego jednego z NLPZ. Odpowiada za właściwości przeciwbólowe i...
Apap Extra to najsilniejszy lek przeciwbólowy z rodziny Apap. Jest połączeniem bezpiecznej substancji aktywnej (paracetamol 500mg) ze składnikiem...
Suplement diety zawierający cytrynian potasu, będący wysoko przyswajalnym źródłem potasu – niezbędnego składnika mineralnego wszystkich...
Metafen to skuteczne połączenie dwóch metod walki z bólem. Dzięki niemu nie musisz już ograniczać siędo leków na bazie tylko jednego środka...
Przedstawiamy Państwu preparat zawierający 200 µg selenu. Źródłem całego kompleksu związków selenowych są w preparacie drożdże pochodzące z...
SOLGAR Kwas hialuronowy kolagen kompleksWskazania:Suplement diety. SOLGAR Kwas hialuronowy kolagen kompleks przeznaczony jest do stosowania w...
Lizyna to aminokwas egzogenny i należy go pozyskiwać z pożywienia, ponieważ organizm człowieka nie potrafi go produkować. Jako że, jest...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii