Aspicam Bio 10 tabletek
  • Aspicam Bio 10 tabletek

Aspicam Bio 10 tabletek

7,63 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie
0 recenzje
21240

Aspicam Bio  to lek przeciwzapalny o charakterze niesteroidowym pochodzący z grupy oksykamów o działaniu przeciwzapalnym oraz przeciwbólowym.

Wskazania dla stosowania leku Aspicam Bio:
Preparat szczególnie polecany przy występowaniu bóli kostno-stawowych oraz mięśniowych. Skuteczny jako lek wspierający  w przebiegu chorób reumatoidalnych i zwyrodnieniowych stawów. Polecany w krótkotrwałym leczeniu zaostrzeń objawów chorób reumatoidalnych takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów oraz zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Krótkotrwałe leczenie objawowe.

Sposób działania leku
Aspicam Bio:
Mechanizm działania przeciwzapalnego meloksykamu polega na hamowaniu preferencyjnym cyklooksygenazy COX-2 w stosunku do COX-1. Po podaniu doustnym dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego (89%) niezależnie od przyjmowanych pokarmów. Po podaniu pojedynczej dawki średnie maksymalne stężenie w osoczu osiągane jest w ciągu 5-6 h. W około 99% wiąże się z białkami osocza; maksymalne stężenie w surowicy krwi występuje po 5-6 h, przy systematycznym dawkowaniu stan stacjonarny osiągany jest po 3-5 dniach. Przenika do mazi stawowej, gdzie osiąga około 50% stężenia w osoczu. Jest metabolizowany w wątrobie, głównie w procesie oksydacji grup metylowych. W metabolizmie meloksykamu ważną rolę odgrywa również izoenzym CYP2C9 z mniejszym udziałem CYP3A4. Jest wydalany w postaci metabolitów w moczu i z kałem. T0,5 wynosi około 20 h. Umiarkowana niewydolność nerek lub wątroby nie wpływa istotnie na kinetykę leku. W wieku podeszłym szybkość wydalania leku jest zmniejszona.

Dawkowanie
Aspicam Bio:
Doustnie. 1 tabletkę na dobę, bez konsultacji z lekarzem stosować nie dłużej niż 7 dni.
Preparat przyjmować razem z posiłkiem w dawce jednorazowej.

Skład leku
Aspicam Bio:
1 tabletka zawiera 7,5 mg meloksykamu.

Opakowanie: 10 tabletek

Producent:  BIOFARM

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: