
Ibum Express Forte 400 mg 36 kapsułek
Skład: 1 kapsułka zawiera 400 mg ibuprofenu Wskazania do stosowania: Bóle rożnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego bóle głowy, w...
Co to jest SARIDON i w jakim celu się go stosuje?
Saridon zawiera paracetamol i propyfenazon, dwie substancje działające przeciwbólowo i przeciwgorączkowo oraz małą dawkę kofeiny, która nasila działanie paracetamolu.
Saridon jest skutecznym lekiem przeciwbólowym w bólu głowy, bólu zęba, bólu miesiączkowym, bólu reumatycznym, bólu pooperacyjnym.
Stosuje się go również w przypadku bólu i gorączki związanych z przeziębieniem i grypą.
Zanim zastosuje się SARIDON
Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu Saridon są:
Preparatu Saridon nie należy podawać dzieciom poniżej 12 lat.
Zachować szczególną ostrożność:
Ciąża i karmienie piersią: Preparatu Saridon nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: Preparat nie powoduje upośledzenia zdolności prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.
Stosowanie innych leków: Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.
W przypadku równoczesnego przyjmowania niżej wymienionych leków możliwe jest ryzyko wystąpienia interakcji:
leki stymulujące aktywność enzymów wątrobowych (np. fenobarbital, fenytoina, karbamazepina), rifampicyna, chloramfenikol, doustne leki przeciwzakrzepowe z grupy kumaryny, niesteroidowe, leki przeciwzapalne, AZT (zydowudyna).
Jak stosować SARIDON?
Zaleca się następujące dawkowanie:
dorośli 1-2 tabletki, młodzież w wieku 12-16 lat 1 tabletka, do trzech razy na dobę. Tabletki należy popić dużą ilością wody lub innego płynu.
Leku nie należy przyjmować dłużej niż jeden tydzień ani w dawkach większych niż zalecane.
Możliwe działania niepożądane: Podczas stosowania preparatu Saridon sporadycznie mogą pojawić się działania niepożądane, takie jak wysypka skórna, pokrzywka, świąd, zaczerwienienie, obrzęk naczynioruchowy. Mogą również wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe (pieczenie, nudności, wymioty)
Istnieją również nieliczne doniesienia o wystąpieniu reakcji anafilaktoida1nych lub wstrząsu anafilaktycznego oraz przypadków trombocytopenii, leukopenii, agranulocytozy i pancytopenii powodowanych przez paracetamol i propyfenazon.
Przechowywanie:
Lek należy przechowywać w temperaturze do 30° C.
Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci!
Nie należy stosować leku po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu.
Producent
BAYER OTC
Aleje Jerozolimskie 158
Warszawa, Polska
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Skład: 1 kapsułka zawiera 400 mg ibuprofenu Wskazania do stosowania: Bóle rożnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego bóle głowy, w...
Naturell Glukozamina + C to preparat stworzony dla zdrowia stawów, zawierający 1500 mg siarczanu glukozaminy – najwyższą na rynku ilość glukozaminy...
Wskazania: Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in. ból napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle...
Wskazania: słabe lub umiarkowane bóle różnego pochodzenia, gorączka.Skład: 1 tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu.Działanie: przeciwbólowe,...
Preparat zawiera 25 µg naturalnej witaminy D w postaci cholekalcyferolu w porcji dziennej tj. jednej (1) kapsułki. Taka porcja ma udokumentowane...
Preparat zawiera magnez w postaci 100% chelatu aminokwasowego. Chelaty aminokwasowe charakteryzują się najlepszą wchłanialnością, ponieważ...
Apap Extra to najsilniejszy lek przeciwbólowy z rodziny Apap. Jest połączeniem bezpiecznej substancji aktywnej (paracetamol 500mg) ze składnikiem...
Działanie:Nalgesin Mini jest lekiem łagodzącym ból, zmniejszającym stan zapalny.Lek działa poprzez hamowanie syntezy prostaglandyn. Działanie...
Wskazania: Bóle kostno-stawowe i mięśniowe w przebiegu chorób reumatoidalnych i zwyrodnieniowych stawów.Dawkowanie: Doustnie. 1 tabletka na dobę....
Doraźnie, u dorosłych w ostrych, umiarkowanych bólach różnego pochodzenia, takich jak: bóle głowy (w tym także migreny), bóle zębów bóle mięśniowe,...
Apap uśmierza bóle różnego pochodzenia, a dodatkowo skutecznie zwalcza gorączkę nie obniżając prawidłowej temperatury ciała. Efekt terapeutyczny...
Doppelherz Aktiv Mocne kości Calcium 1500 + vit. D3+K+C Zastosowanie:Wapń i witamina D3 są niezbędne dla utrzymania prawidłowego stanu...
Suplement diety zawierający składniki które przynoszą ulgę i uczucie lekkości nóg. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych. Składniki: Suchy...
Preparaty CALPEROS zawierają węglan wapnia, który dla organizmu źródłem wapnia zjonizowanego. Wapń jest pierwiastkiem biorącym udział w tworzeniu...
Wskazania Bóle o słabym i umiarkowanym nasileniu: głowy (w tym migrenowe), gardła, zębów (również po ekstrakcji zębów i na skutek ząbkowania),...
Nowy Artresan® OPTIMA z unikalną formułą MEDIflex™ to wielopoziomowe działanie wspomagające ruchomość i elastyczność stawów. Artresan® OPTIMA...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii