DELICOL Krople na kolkę niemowlęcą 15 ml
  • DELICOL Krople na kolkę niemowlęcą 15 ml

DELICOL Krople na kolkę niemowlęcą 15 ml

31,26 zł
Brutto
17284
10 szt.
Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci kropli. Niedobór laktazy może skutkować przejściowymi dolegliwościami trawiennymi spowodowanymi nietolerancja laktozy w pożywieniu. Może to być istotny czynnik u dzieci z kolką.
Wskazania
Przeznaczony dla niemowląt do postępowania dietetycznego w stanach przejściowych dolegliwości trawiennych spowodowanych nietolerancją laktozy w pożywieniu.
Delicol może być stosowany zarówno podczas karmienia piersią, jak również podczas karmienia mlekiem  modyfikowanym.


Składniki:
maltoza, woda, sacharoza, maltodekstryna, laktoza, chlorek sodu.
Enzym laktaza z naturalnego pochodzenia z wyciągu z grzyba Aspergillus oryzae.


Sposób użycia: ilość kropli produktu dodawana do posiłku powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb organizmu. Z tego powodu zaleca się aby początkowo stosować minimalna ilość kropli określoną poniżej, w przypadku braku skuteczności stopniowo zwiększać porcję maksymalnie do górnej wartości podanych przedziałów.Wstrząsnąc przed użyciem.
 Karmienie piersią:
Stosując się do zaleceń dawkowania podanego w tabeli odmierz odpowiednią ilość kropel na łyżeczkę. Podaj dziecku do spożycia bezpośrednio przed rozpoczęciem karmienia piersią.
Wiek dziecka       Ilość kropli na posiłek
Od 0 do 2 tygoni-     7-8 kropli,
od 3 do 4 tygodni -    8-9 kropli;
od1 do 2 miesięcy -   9-11 kropli;
od 2 do 3 miesięcy    11-14 kropli;
od 3 do 4 miesięcy    12-15 kropli;
powyżej 4 miesięcy   14-17 kropli.Przechowywanie: Przechowywać w suchym miejscu, w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25°C. Nie narażać na działanie promieni słonecznych i ciepła. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie należy używać po okresie przydatności do spożycia. Po otwarciu opakowania preparat powinien być zużyty w ciągu 3 tygodni.

Ważne informacje: W trakcie przygotowywania mleka należy zawsze postępować zgodnie ze sposobem użycia. Nie dodawać kropli Delicol do mleka, które jest bardzo ciepłe albo bardzo zimne. Delicol zawiera enzym laktazę, który ulega zniszczeniu pod wpływem wysokiej temperatury. Zaleca się, by krople dodawać do pokarmu w temperaturze pokojowej. Produkt jest niekompletnym środkiem spożywczym. Nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia. Produkt powinien być podawany pod nadzorem lekarza. Produktu nie należy stosować pozajelitowo. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów u dziecka, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. 


Opakowanie 15 ml
Dystrybutor:
Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
ul. Partyzancka 133/151
95-200 Pabianice

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: