Duphalac syrop 150ml
  • Duphalac syrop 150ml

Duphalac syrop 150ml

12,38 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie
0 recenzje
403
2 szt.

Wskazania: Przewlekłe, nawykowe zaparcia. Encefalopatia wątrobowa - profilaktyka i leczenie śpiączki wątrobowej oraz stanu przedśpiączkowego.

Opis: Preparat o łagodnym działaniu przeczyszczającym do stosowania doustnego. Zawiera disacharyd (laktulozę), nie podlegający trawieniu i wchłanianiu w jelicie cienkim. Po przyjęciu leku w niezmienionej postaci dostaje się on do jelita grubego, gdzie stanowi pożywkę dla bakterii sacharolitycznych rozkładających ją do niskocząsteczkowych kwasów organicznych, takich jak kwas mlekowy i octowy. Prowadzi to do zakwaszenia treści jelita oraz do ściągnięcia wody do jego światła, co pobudza perystaltykę jelita i normalizuje konsystencję stolca. W przypadku encefalopatii wątrobowej podanie laktulozy powodując zakwaszenie treści jelita grubego prowadzi do zmniejszenia zawartości amoniaku we krwi zwiększając tolerancję białka w diecie pacjentów z niewydolnością wątroby.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na składniki preparatu. Niedrożność jelit, nagły ból brzucha, galaktozemia.

Ciąża i okres karmienia piersią: Stosować jedynie w przypadku bezwzględnej konieczności.

Działanie niepożądane: Niekiedy podczas pierwszych kilku dni leczenia mogą wystąpić wzdęcia, które ustępują po kilku dniach. W przypadku stosowania większych dawek leku niż zalecane może pojawić się ból brzucha i biegunka (należy zmniejszyć dawki). Przy długotrwałym stosowaniu dużych dawek (encefalopatia wątrobowa) mogą pojawić się zaburzenia elektrolitowe wywołane biegunką.

Interakcje: Laktuloza obniża pH jelita grubego i dlatego może osłabiać działanie leków, których uwalnianie zależy od pH okrężnicy.

Dawkowanie: Doustnie. Zaparcia: dorośli: 30 ml na dobę; dzieci od 7 do ukończenia 14 r.ż.: 15 ml na dobę; dzieci od 2 do ukończenia 6 r.ż.: 10 ml na dobę; niemowlęta: 5 ml na dobę. Po kilku dniach dawkę należy mniejszyć i dostosować do indywidualnych potrzeba pacjenta. Preparat należy przyjmować raz na dobę, najlepiej podczas śniadania. Śpiączka wątrobowa i stan przedśpiączkowy: dawka początkowa: 30-50 ml 3 razy na dobę; dawka podtrzymująca: należy ustalić indywidualnie tak, aby pacjent oddawał 2-3 luźne stolce na dobę; pH stolca powino wynosić 5,0-5,5. Preparat można podawać sam lub zmieszany z płynami lub pokarmem.

Uwagi: Podczas stosowania leku zalecana jest zwiększona ilość wypijanych płynów (1,5-2 l na dobę).

 

Producent: 

Ul. Postępu 21B 
02-676 Warszawa

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: