
Hitaxa Fast 5mg 10 tabletek
Hitaxa fast jest lekiem przeciwalergicznym, niewywołującym senności. Ułatwia kontrolę reakcji alergicznej oraz jej objawów.- Łagodzenie objawów...
Skład:
1 tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera: substancję czynną – 2,5mg desloratadyny oraz substancje pomocnicze: polakrylina potasowa, kwas cytrynowy jednowodny, żelaza tlenek czerwony (E 172), magnezu stearynian, kroskarmeloza sodowa, aromat Tutti Frutti (zawierający także glikol propylenowy), aspartam (E 951), celuloza mikrokrystaliczna, mannitol suszony rozpyłowo i potasu wodorotlenek (do ustalenia pH).
Działanie:
Lek antyalergiczny Aleric Deslo Active w postaci tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej. Dzięki nim łatwiej jest kontrolować reakcję alergiczną i jej objawy. Stosowanie tabletek łagodzi takie symptomy alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa jak: katar, swędzenie w nosie, swędzenie podniebienia oraz łzawiące i piekące oczy. Aleric Deslo Active przynosi ulgę także w alergicznych objawach skórnych – świąd, pokrzywka. Mechanizm działania desloratadyny opiera się między innymi na hamowaniu uwalniania cytokin wywołujących reakcję zapalną z ludzkich komórek tucznych i granulocytów zasadochłonnych. Atutem desloratadyny jest brak wpływu na zdolności psychoruchowe.
Zastosowanie:
Aleric Deslo Active 2,5mg to lek łagodzący objawy towarzyszące alergicznemu zapaleniu błony śluzowej nosa oraz pokrzywce.
Informacje dodatkowe:
Lek zawiera aspartam. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności.
Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na desloratadynę, loratadynę lub substancje pomocnicze. Nie jest zalecane stosowanie u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.
Działanie niepożądane:
Podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane takie jak: uczucie zmęczenia, suchość błony śluzowej jamy ustnej, bóle głowy.
Dawkowanie:
Do stosowania doustnego. Dorośli i młodzież od 12. roku życia: 5mg raz na dobę; dzieci od 6. do 11. roku życia: 2,5mg raz na dobę. W przypadku okresowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (występowanie objawów nie częściej niż przez 4 dni w tygodniu lub nie dłużej niż 4 tygodnie) leczenie należy zakończyć po ustąpieniu objawów, a wznowić w razie ich ponownego wystąpienia. W przypadku przewlekłego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (objawy występują przez 4 dni w tygodniu lub częściej i dłużej niż 4 tygodnie) można kontynuować leczenie w okresie ekspozycji na alergen. Leczenie alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa oraz pokrzywki desloratadyną bez wizyty u lekarza nie może trwać dłużej niż 10 dni. Tabletki Aleric Deslo Active nie wymagają popijania, samoczynnie ulegają rozpadowi w ustach. Tabletkę zażyć bezpośrednio po otwarciu blistra, nie rozkruszać. Można stosować niezależnie od przyjmowanych posiłków.
Producent:
ul. Poleczki 35
02-822 Warszawa
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Hitaxa fast jest lekiem przeciwalergicznym, niewywołującym senności. Ułatwia kontrolę reakcji alergicznej oraz jej objawów.- Łagodzenie objawów...
Lek Allertec Effect zawiera substancję czynną bilastynę, która działa przeciwhistaminowo. Allertec Effect stosuje się przeciwalergicznie w celu...
Aleric Spray stosowany jest w leczeniu objawów zdiagnozowanego przez lekarza sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (zwanego także...
Skład:1 tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera: substancję czynną – 5mg desloratadyny oraz substancje pomocnicze: polakrylina...
Hitaxa Fast Kids roztwór doustny jest lekiem przeciwalergicznym, niewywołującym senności. Ułatwia kontrolę reakcji alergicznej oraz jej objawów....
Izotoniczny roztwór , który oczyszcza jamy nosowe poprzez wypłukiwanie zanieczyszczeń, bakterii, wirusów i alergenów oraz rozpuszczanie zalegającej...
Jako uzupełnienie codziennej diety w wapń. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych. Właściwości: Produkt w postaci tabletek musujących,...
Wskazania: Nieżyt błony śluzowej nosa spowodowany przeziębieniem lub alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa i zatok. Wspomagająco w zapaleniu...
Działanie Olej z nasion wiesiołka zawarty w kapsułce posiada udowodnione działanie antyalergiczne dzięki wysokiej zawartości kwasu g-linolenowego....
Objawowe leczenie alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa ( w tym przewlekłego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa) i przewlekłej...
Zalecane jest stosowanie preparatu jako uzupełnienie w niedoborze wapnia. Stosowany zwłaszcza w stanach zwiększonego zapotrzebowania na wapń,...
Ektin to wyrób medyczny, który zawiera Ection, naturalną cząsteczkę o działaniu ochronnym dla komórek, zmniejszając stany zapalne, wykazującą...
AlergoTeva 5 mg jest lekiem. Zawiera w składzie substancję czynną desloratadynę. Stosowany jest podczas występowania alergii, takich jak: kichanie,...
Otrivin® Ipra MAX to produkt o unikalnej, innowacyjnej dwuskładnikowej formule. Dzięki temu lek nie lylko odblokowuje nos, ale także eliminuje...
Xylometazolin (WZF) 0,1% to produkt leczniczy dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat do nosa łagodzący katar i zmniejszający ilość wydzieliny....
*Oferta ważna do wyczerpania zapasów Aleric Spray stosowany jest w leczeniu objawów zdiagnozowanego przez lekarza sezonowego alergicznego zapalenia...
error Chwilowo nie możesz polubić tej opinii