Cefalgin 0,45g 10 tabletek
  • Cefalgin 0,45g 10 tabletek

Cefalgin 0,45g 10 tabletek

9,99 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie
0 recenzje
1346

*Oferta ważna do wyczerpania zapasów

Działanie
Preparat łączy w sobie działanie poszczególnych składników. Zawarty w leku propyfenazon działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie; szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, maksymalne stężenie we krwi osiąga po około 1 h; metabolizowany w wątrobie, częściowo wydalany z moczem w postaci nie zmienionej. T0,5 wynosi około 3 h. Przenika przez łożysko i barierę krew-mózg. Drugi składnik preparatu - paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, głównie poprzez hamowanie aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej w o.u.n. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, maksymalne stężenie we krwi osiąga po około 30-60 min., przenika do płynów ustrojowych i narządów wewnętrznych, w około 25% wiąże się z białkami osocza. T0,5 wynosi 3-4 h. Jest metabolizowany w wątrobie, wywołuje tam indukcję enzymów mikrosomalnych; wydalany z moczem w postaci glukuronianów i siarczanów i po sprzężeniu z cystenią. U chorych z niewydolnością nerek sprzężony paracetamol kumuluje się we krwi. Po podaniu dużych dawek powstaje w organizmie N-acetylo-p-benzochinon odpowiedzialny prawdopodobnie za wywoływanie uszkodzeń wątroby. Trzeci składnik preparatu - kofeina, dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, metabolizowana w wątrobie, metabolity wydalane przez nerki. Wykazuje działanie pobudzające na ośrodki wegetatywne: oddechowy, naczynioruchowy i nerwu błędnego przez co poprawia ogólne samopoczucie i znosi uczucie zmęczenia często towarzyszące chorobom przeziębieniowym.

Wskazania
Bóle różnego pochodzenia: głowy, zębów, nerwobóle, bóle reumatoidalne, pooperacyjne, pourazowe itp. Bolesne miesiączkowanie. Stany gorączkowe: przeziębienie, stany grypowe.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na aminofenazon, lub paracetamol, alergia pirazolowa, ostra niewydolność nerek i/lub wątroby, niedokrwistość, agranulocytoza, leukopenia, ostra porfiria wątrobowa, ciężkie upośledzenie czynności wątroby i nerek, niedokrwistość, niedobór G-6-PD i reduktazy methemoglobinowej. Nie powinien być stosowany w I trymestrze i ostatnich 6 tygodniach ciąży i u dzieci poniżej 6 r.ż. Nie stosować łącznie z innymi lekami z grupy pochodnych pirazolonu. Należy zachować ostrożność przy stosowaniu u kobiet w okresie klimakterium, osób starszych i dzieci; u pacjentów z astmą oskrzelową uczulonych na kwas acetylosalicylowy. Ze względu na zawartość w preparacie kofeiny leku nie należy stosować w nadciśnieniu tętniczym, dusznicy bolesnej. Ostrożne w chorobie wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy.

Działanie niepożądane
W czasie leczenia mogą wystąpić: nudności, wymioty, dolegliwości dyspeptyczne, bóle brzucha i inne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego; reakcje uczuleniowe pod postacią zmian skórnych (pokrzywka, wysypka, rumień). U niektórych chorych może wywołać zmiany w obrazie morfologicznym krwi: spadek liczby płytek krwi (z objawami plamicy trombocytopenicznej), methemoglobinemię, agranulocytozę. Stosowany w dużych dawkach lub przewlekle może upośledzić czynność wątroby i/lub nerek. Zawarty w preparacie propyfenazon jest mniej toksyczny od aminofenazonu, ale u osób nadwrażliwych oraz u dzieci może spowodować nawet po jednorazowej dawce leukopenię, agranulocytozę - przebiegające z nagłym podwyższeniem temperatury ciała, bólami gardła, owrzodzeniami błon śluzowych, uogólnionym zakażeniem, martwicą skóry twarzy i ramion; u chorych z niedoborem G-6-PD w erytrocytach - hemolizę. Ze względu na zawartość kofeiny - stosowany w dużych dawkach może powodować zaburzenia snu, bóle głowy, utrudnienie koncentracji, drżenia rąk, uczucie kołatania serca, zaburzenia rytmu.

Skład:
Substancja czynna: Paracetamol, Propyfenazon, Kofeina. Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, sodu laurylosiarczan, alkohol poliwinylowy, żelatyna, krzemionka kolidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Dawkowanie:

Dorośli: jednorazowo 1 do 2 tabletek. W razie potrzeby dawkę można powtarzać do 3 razy na dobę. Tabletkę należy popić dużą ilością wody.

PRODUCENT:
Adamed Pharma S.A.
Pieńków, ul. M. Adamkiewicza 6A
05-152 CzosnówNa razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii: